Domowe przedszkole – 11.05.2020 – Żabki, Kotki

_______________________________________________________________________________________________________________________

Witajcie kochane Żabki i Kotki
„Bo pranie to bardzo ważne zadanie” – w następnych dniach porozmawiamy sobie o praniu.

1. Dziś rozgrzewka ze świeżakami

2. Moja pralka – skorzystajcie z momentu kiedy rodzice będą robili pranie, przyjrzycie się jak to wszystko wygląda. Poproście rodziców, aby opowiedzieli Wam co robią. A może uda się Wam powkładać rzeczy do pralki. Opowiadajcie co wkładacie np. zieloną koszulkę, niebieskie spodnie

3. „Pierzemy koszulkę” – wycinanie
Przygotujcie nożyczki i razem z rodzicami stworzycie pralkę i koszulkę, którą trzeba wyprać. Zaczynamy. Przygotujcie kartkę dowolnego koloru, kartkę zostawiamy na stoliku. Teraz bierzemy białą kartkę i rysujemy dziecku duże koło, kółko można też wyciąć z talerzyka papierowego – jak na zdjęciu. Zadaniem dziecka jest wyciąć koło – oczywiście rodzice mogą pomóc, ponieważ dziecku ciężko będzie wyciąć koło. Wycięte kółko przyklejamy do kolorowej kartki (na środku tworząc bęben pralki). Na kolejnej kartce narysujcie dzieciom koszulkę. Poproście dziecko, żeby narysowało jakieś plamki na koszulce, albo po prostu ją pokolorowało. Teraz zadaniem dziecka jest wyciąć koszulkę i przykleić do pralki, aby koszulka się wyprała. Do pralki możecie dorysować pokrętła i przyciski. Koniecznie podeślijcie nam swoje prace. A teraz pora na posprzątanie po sobie.

1105_1

4. Posłuchajcie nowej piosenki, która będzie nam towarzyszyła przy temacie o praniu.

W wolnych chwilach możecie słuchać tej piosenki, może uda Wam się nauczyć kilku jej słów i dacie rade ją zaśpiewać.

5. Pobawmy się teraz klamerkami i kolorami. Przygotujcie sztywną kartkę – może być kawałek kartonu i klamerki. Poćwiczcie przypinanie klamerek do kartki /kartonu. Teraz pora odpiąć klamerki i poprzypinać je kolorami. Na każdym boku inny kolor klamerek. Policzcie klamerki każdego koloru

6. Wykorzystajmy klamerki z poprzedniego zadania – przygotujmy dodatkowo wiaderko i poćwiczmy wrzucanie klamerek do wiaderka. Za każdym razem można delikatnie odsunąć wiadro. Przed wrzuceniem klamerki do wiaderka dziecko mówi kolor klamerki.

7. Ostatnie zadanie dla Was. Przez najbliższe dni (do naszego następnego spotkania na stronie internetowej) zbierajcie swoje rzeczy, które są do wyprania. Zgromadźcie je w koszu na pranie. A może Wasze pluszaki trzeba wyprać?

Brawo! Jesteście ekspertami w robieniu prania. Za kilka dni wrócimy do tego tematu.