Domowe przedszkole – 25.05.2020 – Biedronki

_______________________________________________________________________________________________________________________

Dzień dobry, Biedronki. Zapraszam was do wspólnej zabawy. Dzisiejsze zajęcia poświęcimy osobie, którą bardzo kochacie i widzicie codziennie, a bez jej uścisku i buziaka nigdy nie zasypiacie.
1.W tym tygodniu obchodzimy pewne święto. Posłuchaj zagadek i spróbuj odgadnąć, kto ma swoje święto.

Kto nas kocha tak jak nikt
i ochrania całym sercem?
I do kogo można przyjść
z każdym smutkiem jak najprędzej?
*
Jest jedna
i zawsze kochana,
swoje święto obchodzi
26 maja.
Jestem pewna, że każdy z was znał prawidłową odpowiedź. W tym tygodniu, dokładnie 26 maja obchodzimy Dzień Matki.

2.Posłuchaj opowiadania i odpowiedz na pytania.

Czy widziałyście, jak mama ciężko pracuje? Cały dzień bardzo się trudzi. A to obiad trzeba ugotować, a to zrobić kanapkę głodnym dzieciom. Ciągle coś robi, ciągle się krząta i bez przerwy zajęta jest pracą. Nie ma chwili wytchnienia. Nawet wieczorem, gdy dzieci już śpią, mama ma ręce pełne roboty: trzeba wyprać dziecięce ubranka, umyć podłogę w kuchni i dziurę w spodniach zacerować. I jeszcze każda mama ma czas na zabawę za swoimi dziećmi: zbuduje z klocków wieżę, uszyje sukienkę dla lalki i wieczorem poczyta bajeczkę. A zakupy? Kto najlepiej zrobi zakupy? Mama! Oczywiście, że mama! Dzięki niej zawsze w domu jest chleb i mleko. Coś słodkiego też się znajdzie. A dzięki komu w domu jest czysto i miło? Znowu dzięki mamie. Mama to bardzo ważna osoba w rodzinie. Ona o wszystko i wszystkich zadba najlepiej. Można jej zaufać w każdej sprawie. Jeżeli masz kłopoty – biegnij do mamy, ona szybko rozgoni dziecięce troski i zmartwienia. Nikt nie pomoże tak, jak mama. A spacery z mamą są wielką przyjemnością! Ona wie tyle rzeczy, zna przeróżne rośliny, zwierzęta i tak pięknie potrafi o nich opowiadać. A gdy my opowiadamy o naszych przygodach w przedszkolu, to mama tak cierpliwie słucha. Jak nikt! Czy potraficie docenić wysiłek mamy? Czy umiecie odwdzięczyć się za jej poświęcenie? A jej pracę, czy umiecie uszanować? Powinniście dbać o to, by nie przysparzać jej kłopotów. Jesteście jeszcze mali, ale w wielu domowych pracach możecie już mamie pomagać. To bardzo ważne; zapamiętajcie dobrze: jeżeli kogoś mocno kochamy, to zrobimy dla niego wszystko. Pomyślcie, co możecie zrobić dla swoich mam?

Jakie prace wykonuje każda mama?
Czy wykonując tak wiele pracy, mama może być zmęczona?
Jak możemy jej pomóc?
Jak możemy podziękować mamie za jej wysiłek?
Jakie są wasze mamy?

2.Posłuchaj, a następnie dokończ każde zdanie.
Moja mama ma na imię…
Moja mama jest…
Z mamą najbardziej lubię…
Gdy mama jest smutna, to ja…
W domu mama najczęściej…
Mama lubi najbardziej…
Mama najczęściej śmieje się, gdy…
Pomagam mamie w…
Chciałabym (chciałbym) ofiarować mojej mamie…

3.Posłuchaj piosenki o mamie i spróbuj zapamiętać słowa. Utwór może towarzyszyć ci podczas wykonywania kolejnego zadania.

4.Uzupełnij poniższy kontur tak, aby powstał portret twojej mamy. Wykorzystaj do tego materiały dostępne w twoim domu. Technika pracy dowolna. Pochwal się swoją pracą, przesyłając ją na adres mailowy przedszkola.

2505_13

5.Wykonaj poniższe polecenia.

2505_14

6.Na zakończenie naszych zajęć trochę ruchu.

To wszystko na dzisiaj. Do zobaczenia !