Domowe przedszkole – 03.06.2020 – Mrówki, Motylki 5-letnie

_______________________________________________________________________________________________________________________

Dzień dobry Motyle i Mrówki, dzisiejsze zajęcia odbędą się w bibliotece i księgarni

1. Na początek proponujemy wspólne zabawy z muzyką. Dzisiejsza propozycja, to zabawa muzyczno- ruchowa pt. “Muzyczne stop”. Dobrej zabawy

2. Przyjrzyjcie się ilustracjom i powiedzcie, które przedstawiają bibliotekę, a które księgarnię. Podajcie przykłady, czym różnią się te dwa miejsca.

0306_10

W bibliotece można znaleźć książki na każdy temat. Z biblioteki, za darmo wypożyczamy wybrane książki na określony czas, ale po jego upływie musimy zwrócić książki, żeby potem ktoś inny mógł też je wypożyczyć. Żeby móc korzystać z biblioteki, należy najpierw wyrobić sobie w niej kartę biblioteczną. W bibliotece pracuje bibliotekarz.

W księgarni kupujemy nowe książki – po zapłaceniu stają się one naszą własnością i zabieramy je ze sobą do domu. Osoba pracująca w księgarni to księgarz.

3. Czy pamiętacie, jakie zasady obowiązują podczas wizyt w bibliotece? Spróbujcie rozszyfrować znaki informacyjne, by utrwalić te zasady.

0306_11

4. Czy każda książka musi mieć ilustrację? Wysłuchajcie teraz słuchowiska czytanego przez Macieja Stuhra pt. “Książka bez obrazków”.

5. Zastanówcie się teraz, jaka jest Wasza ulubiona książka ? Kto w niej występuje? Następnie zaprojektujcie i wykonajcie dowolną techniką okładkę waszej ulubionej książki. Oto kilka pomysłów

0306_12

6. Na koniec trochę poćwiczymy nasze zdolności matematyczne. Policzcie książki i wskażcie właściwą cyfrę.

0306_13