Domowe przedszkole – 17.06.2020 – Żabki, Kotki

_______________________________________________________________________________________________________________________

Witajcie Żabki i Kotki.

1. Dzisiaj jeszcze rozmawiamy o warzywach to dziś jarzynowa rozgrzewka

2. „Na straganie” – teatrzyk sylwetowy. Zachęcamy do obejrzenia wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Po obejrzeniu widowiska zachęcamy do stworzenia własnego teatrzyku z wykorzystaniem domowych warzywa.
Przyjrzycie się jakie warzywa występują w teatrzyku. Nazwijcie te warzywa, które znacie i opiszcie ich wygląd i kolor

3. Przyjrzyj się dokładnie obrazkom – wskaż paluszkiem wszystkie pomidory, a następnie wszystkie marchewki. Może uda Ci się je policzyć.

1706_1

4. Malowanie farbami

1706_2

Jak macie możliwość to wydrukujcie, jeśli nie to narysujcie okrągłego pomidora z szypułką. Zadaniem dziecka jest pomalować czerwoną farbą pomidora i zieloną farbą szypułkę. Poproście dzieci, aby same znalazły te kolory.

5. Znacie już piosenkę „Pomidor”, więc dziś zachęcamy do zabaw ruchowych przy tej piosence. Zatańczcie według własnego pomysłu. W przerwie piosenki klaszczcie w rączki.

6. Połącz połówki warzyw tak, aby powstało całe warzywo. Wiesz może jak te warzywa się nazywają?

1706_3

7. „Na straganie” – zabawa tematyczna
Na zakończenie przyszła pora na bardzo przyjemną zabawę uwielbianą przez maluszki. Przygotujcie wszystkie warzywa, które macie – mogą być zabawkowe. Rodzic zamienia się w klienta, a dziecko w sprzedawcę, następnie zamiana ról. Zapytajcie dzieci co robi klient, a co robi sprzedawca.