• .
 • .
 • .

Aktualności Biedronki

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

 • 29.10.2018  „Moja Ojczyzna” Każde dziecko – mądra głowa lubi poznać nowe słowa ….. W oparciu o wiersz spróbujemy wyjaśnić sobie znaczenie trudnych, ale bardzo ważnych słów: Ojczyzna, symbol, patriota. Zaczniemy uczyć się śpiewać Hymn Polski.
 • 30.10.2018  „Piosenka Małego Patrioty” – nauka piosenki. „Polska oczami dziecka” – rysowanie pastelami. Uczmy się kochać kraj rodzinny od najmłodszych lat !  Tylko…. co to oznacza dla kilkulatka ? Spróbujemy w prosty sposób odpowiedzieć sobie na to pytanie , a nasze przemyślenia przelać na papier w postaci rysunku.
 • 31.10.2018Polskie wyliczanki”  Ele mele dudki …czyli  zabawy matematyczne na wesoło  kształtujące umiejętność, wyodrębniania elementów do liczenia, przeliczanie oraz porównywanie zbiorów.
 • 5.11.2018Wierszyki łamiące języki”  Zabawy z językiem polskim – wcielimy się w rolę ekspertów  i spróbujemy odnaleźć błędy fonetyczne w usłyszanych wyrazach. Dzięki Muszce i jej przygodom poćwiczymy trochę buźkę, aby ładniej mówić.  W tym dniu wykonamy także Godło Polski odciskając dłonie w farbie. W dniu  05.11.2018  odbędzie się  sesja zimowa/świąteczna w wykonaniu Photoflower
 • 6.11.2018 Urodziny Przedszkolaka.
 • 8.11.2018Polskie Dobranocki” Wyruszymy w świat bajek razem z Reksiem , Bolkiem i Lolkiem oraz Misiem Uszatkiem. Będziemy poprawiać napięcie i siłę  mięśni palców dłoni podczas zajęć z plasteliną.
 • 9.11.2018 100- rocznica Odzyskania Niepodległości”  W tym dniu weźmiemy udział w uroczystość przygotowanej przez naszych starszych kolegów. O 11.11 zaśpiewamy Hymn , który poznaliśmy. W tym dniu zaplanowano także Elegancji Obiad Polski. Ze względu na obiad oraz Akademię bardzo proszę, aby dzieci ubrane były na galowo.
 • 12.11.2018Teatrzyk muzyczny” Wcielając się w role dzieci Pani Pogody poznamy jej elementy, ich charakterystykę oraz ich symbole graficzne. Wykonamy prosty kalendarz pogody, na którym  zaznaczać będziemy  codzienną aurę.
 • 13.11.2018Las w słoiku” Zabawa dekoracyjno – florystyczna. Najpierw  wspólnie wykonamy dekoracje roślinną , która zdobić będzie nasz korytarz. Następnie każdy z Nas wykona swój własny „las w słoiku”. Bardzo proszę, aby dzieci przyniosły słoik oraz kamyczki . Jeśli ktoś z Państwa ma czas i możliwość wybrać się na jesienny spacer do lasu i przynieść mech to byłoby super !
 • 14.11.2018 „„Kropelki”  Kinezjologiczna zabawa dydaktyczna metoda D. Dziamskiej, u podstaw której podstawą rozwoju dziecka jest spontaniczny ruch. Zawiera ćwiczenia graficzne i manipulacyjne  rytmicznie wykonywane naprzemiennie prawą i lewą ręką połączone z technikami plastycznymi i przeplatane spontanicznym ruchem ciała do muzyki .Narysowane przez nas kropki to nie tylko krople deszczu – to sprawniejsze ciało, precyzyjniejsze place, lepsza pamięć, koordynacja  i poczucie rytmu. „W kaloszach” Kiedy pada deszcz wcale nie musi być nudno, wręcz przeciwnie….  Bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu miały przygotowany strój na deszczową pogodę : kalosze, parasol, ciepłe spodnie, ewentualnie kurtkę przeciwdeszczową. Nawet jeśli nie spadnie deszcz, myślę że z drobną pomocą Pana Mirka znajdzie się kilka małych kałuży do świetnej zabawy. P.S. Jeśli będzie padało to  nie wyjdziemy na dwór, żeby uniknąć ewentualnych przeziębień J
 • Rodziców zapraszamy na warsztaty z Panią K. Włosińską – szczegóły na ogłoszeniu
 • 15.11.2018  „Parasolki” W tym dniu będziemy ozdabiać parasolki stemplując kolorową farbką i pianką. Wspólnie z dziećmi z grupy Żabki i z pomocą Pana Mirka  wykonamy deszczową dekorację w szatni, by przekonać się , że jesienna deszczowa pogoda tez może być wesoła i kolorowa.
 • 16.11.2018 Laboratorium Małego Człowieka Wycieczka do Młyna Wiedzy na warsztaty .  Wyjście – godzina 9.20.

W dniach 19 .11 – 30.11 zajęcia ruchowe prowadzone  będę  Metodą Ruchu Rozwijającego W.Sherborne . Metoda ta ma na celu rozwijanie sprawności fizycznej oraz  świadomości jednostki, kształtowanie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni. Budowanie relacji z partnerem  podczas ćwiczeń opartych na  zaufaniu i akceptacji wzajemnych potrzeb. Zawiera również ćwiczenia ekspresji twórczej oraz elementy relaksacyjne redukujące napięcie fizyczne  i psychiczne.  Przykładowe ćwiczenia : „Naleśnik” – rolowanie po dywanie, „Masażyki” – wzajemne masowanie placów palcami, „Lustra” –cieniowanie ruchów partnera, „Przepychanki” – przepychanie się plecami, „ Potworki” – zabawa z chustą Klanzy, „Bączek” – obracanie się  wokół własnej osi siedząc na dywanie.

 • 18.11.2018zapraszamy na rodzinny basen (Uniwersyteckie Centrum Sportowe ul. Św. Józefa)  harmonogram zostanie wkrótce podany.
 • 19.11.2018 „Przejście dla pieszych” Wycieczka na pobliskie skrzyżowanie, w celu przypomnienia sobie zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Wyjście – godzina 9.30.
 • 20.11.2018Światła drogowe” Wykonamy sygnalizator z papieru samodzielnie wycinając wszystkie elementy. (Wprowadzenie do wycinania  form kolistych. ) Spotkamy się także z Panem Policjantem, który opowie Nam o swojej pracy oraz przypomni zasady bezpieczeństwa na drodze.
 • 21.11.2018. „Zebra” Kinezjologiczna zabawa dydaktyczna wg D. Dziamskiej . Tym razem sprawdzimy co ukryło się pod rytmicznie rysowanymi przez nas kreskami  pionowymi i wydzieranymi paskami.
 • 22.11.2018Numer alarmowy”  Poznanie i utrwalenie numeru alarmowego 112 w oparciu o piosenkę  i zabawy z telefonem. Jeśli dzieci mają w domu zabawkowe telefony z cyferkami to bardzo proszę , aby przyniosły.
 • 23.11.2018 „Korek drogowy” Pobawmy się matematyką … Ile autek stoi  w korku?  Czy jeśli jedno dojedzie jest więcej? Policzymy – zobaczymy !
 • 26.11.2018Sygnalizator” Smacznie , kolorowo i bezpiecznie. Wykonamy sygnalizator świetlny z owoców  i patyczka do szaszłyka. Jednak najpierw spróbujemy odgadnąć owoce  po smaku, zapachu i dotyku – nie widząc ich. „Fascynujący świat mrówek” Czy mrówki naprawdę są takie fascynujące? Tego i innych ciekawostek dowiemy się podczas warsztatów , które odbędą się w naszym przedszkolu.
 • 27.11.2018Jestem  widoczny – jestem bezpieczny” – czyli odblaski. Czym są i po co ich używamy? A może wcale nie są nam potrzebne? Spróbujemy to ocenić podczas zabaw w półmroku . Najpierw jednak wykonamy bransoletki z taśmy odblaskowej.
 • 29.11.2018Parking” Zbudujemy parking dla naszych przedszkolnych autek . Będziemy potrzebować drewnianą skrzynkę oraz rolki po ręcznikach papierowych . W miarę możliwości bardzo proszę o przynoszenie rolek  po ręcznikach papierowych .
 • 30.11.2018 Dzień Wróżb Andrzejkowych Potańczymy, pobawimy się , powróżymy , zjemy ciasteczko z wróżbą. W tym dniu dzieci mogą przyjść przebrane. Hit Szefowej Kuchni -zapraszamy na degustację
 • 6.12.2018 Spotkanie Bożonarodzeniowe z rodzicami. Godzina zostanie podana wkrótce.

WIERSZ

 

„Ważne słowa „   Monika Dzierbicka

Każde dziecko – mądra głowa
Lubi poznać nowe słowa.
I ja także tym sie chlubię,
Że poznawać słowa lubię
Moja pani też to wie
I dlatego uczy mnie.

Dziś okazja wyjątkowa,
Żeby poznać nowe słowa.
By dobrym się Polakiem stać
Każdy je powinien znać!

Właśnie: P o l a k. Kto to taki?
Mieszka w Polsce człowiek taki.
Tu się urodził, tu się wychowuje.
I właśnie tutaj najlepiej się czuje.
I choćby potem mieszkał bardzo daleko,
Wie, że jego miejsce nad Wisłą – polską rzeką.

Inne słowo to o j c z y z n a.
Słowo trudne – każdy przyzna.
Tam gdzie ojciec, tam gdzie mama
Tam też miejsce mam ja sama.
Czyś kobietą czy mężczyzną,
Blisko bądź ze swą ojczyzną.
Choć inne kraje też piękne są,
Ty zawsze pamiętaj, gdzie masz swój dom.

Trzecie słowo to s y m b o l e.
Jako Polak nie pozwolę,
By były niszczone czy nie szanowane
Te znaki symbolami nazwane.
Gdy znak ten na oczach Twych się pokaże,
Z czymś bardzo ważnym ma Ci się kojarzyć
Symbolem jest flaga, godło i hymn.
Rozpoznać je umiem i chwalę sie tym.

I jeszcze jedna panią czeka robota:
Wyjaśnić jeszcze, kim jest p a t r i o t a.
To każda kobieta i każdy mężczyzna,
Dla których ważna jest w życiu ojczyzna.
I choćby ciężko się żyło w naszym kraju,
Oni za Polskę wszystko oddają!
Bo w Życiu Polaka chodzi właśnie o to
By co dzień sie starać być patriota.

Ciekawych się rzeczy dziś dowiedziałam.
Przypomnij: jakie wyrazy poznałam?

 

 

PIOSENKI

 

„Piosenka Małego Patrioty”

 

Kto ty jesteś? Polak mały!

Mieszkasz w Polsce? Właśnie tak!

Orzeł Biały jest wspaniały.

To jest godło! To nasz znak!

Naszą flagę zgodnie dzielą

najpiękniejsze barwy dwie.

Biel z czerwienią, czerwień z bielą,

ja im wierny zostać chcę.

 

Ref.

Ucz się kochać kraj rodzinny

i to od najmłodszych lat.

Ważne, by szanować innych,

byś rozumiał lepiej świat. (refren 2x)

 

Moja szkoła, dom, rodzina

to ojczyzna, którą znam.

Swoje życie tu zaczynam,

tu dorosłym zostać mam.

Wobec wrogów trzeba twardo,

lecz odróżniaj: wróg – czy gość?

I nie traktuj go z pogardą,

by nie gardził tobą ktoś.

 

Ref. Ucz się kochać kraj rodzinny

i to od najmłodszych lat.

Ważne, by szanować innych,

byś rozumiał lepiej świat. (refren 2x)

 

Patriotyzm jest jak wiara:

serce pełne wiary miej.

A kto wierzy, ten się stara,

więc dla kraju staraj się!

Z mądrych dzieci – dobrzy ludzie.

Z dobrych ludzi – mądry dzień.

W takim świecie chcę się budzić,

w takim świecie rosnąć chcę!

 

Ref. Ucz się kochać kraj rodzinny

i to od najmłodszych lat.

Ważne, by szanować innych,

byś rozumiał lepiej świat. (refren 2x)

 

Numer alarmowy”

 

Kiedy coś zdarzy się,

kiedy ktoś woła” help”,

i gdy ogień zbliży się ,

a na drodze wielkie „bum”!

 

Ref.

Wtedy  Ty..

Dzwoń , dzwoń, dzwoń jeden jeden i dwa !

Dzwoń , dzwoń, dzwoń jeden jeden i dwa !

Kliknij raz , kliknij raz, potem jeszcze kliknij  dwa !

No bo to, no bo tak 112 razem da !

 

Wiemy, że czeka ktoś, nie martw się tylko  dzwoń ,

pojedziemy tam i już damy Ci pomocą dłoń.

 

Ref. Wtedy Ty….

 

A wiec tak pomyśl że numer ten trzeba znać,

może również i Ty potrzebować będziesz go.

Ref. Wtedy Ty….

 

PIOSENKI

ZABAWY

RYMOWANKI

SŁOWNICTWO

 

Ten Little Monsters

Itsy Bitsy Spider

The Wheels On the Bus

Ride My Bike

Change your Colour

Tower

Hit the Card,

Green Light,

Hot Potato

Dance and Freeze

The Wheels On the Bus

Two Little Hands

 

monster, witch, pumpkin, squirrels, hedgehogs, dogs, Poland, Great Britain, spider, waterspout, sunshine, rain wellingtons, puddle, bike, helmet, car, bus, train, more, less,

dance, clap your hands, stomp your feet, jump, liczenie 1- 10.