• .
 • .
 • .

Aktualności Biedronki

_______________________________________________________________________________________________________________________

Podziękowania:

Dla mamy Zuzi, mamy Adasia oraz taty Oskara za poprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci oraz przygotowanie ciekawych pomocy.

Dla rodziców, którzy aktywnie włączyli się w dzień ogrodnika w naszym przedszkolnym ogrodzie, dzięki Wam nasz klomb wygląda pięknie i pachnąco.

Dziękuję za podarowane zioła, nasiona i narzędzia do kącika przyrody.

Dziękuję p. Danucie za pomoc podczas wycieczki na Starówkę i do teatru.

Dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się w akcję „Bliżej pieska”, na rzecz zaadoptowanego przez nas Astora.

_______________________________________________________________________________________________________________________

 • 02.07.- 13.07.2018 „Owocowe lato” – wszystkimi zmysłami poznamy smak i zapach tej wyjątkowej pory roku, w końcu lato to nie tylko ładna pogoda.
 • 02.07.2018 (poniedziałek) „ Owocowe zdrowie  „ – teatrzyk sylwet. W oparciu o „Bajkę dla niejadka” przedstawioną w postaci teatrzyku dowiemy się , dlaczego warto jeść owoce i co takiego magicznego mają w sobie.
 • 03.07.2018 (wtorek) Kosz z owocami”- zabawa konstrukcyjna. W tym dniu wykonamy wspólnie kosz z owocami z bibuły i woreczka foliowego. Będziemy współpracować w parach.  Tego dnia plan może ulec nieco modyfikacji, ze względu na urodziny w plenerze, które uzależnione są od warunków pogodowych
 • 04.07.2018 (środa)„Pac” – ćwiczenia ortofoniczne. Oto jak jabłka, gruszki i śliwki pomogą nam ładniej i wyraźniej mówić. Ćwiczenia logopedyczne oraz oddechowe prowadzone w oparciu o wiersz M. Czerkawskiej.
 • 09.07.2018 (poniedziałek) – „ Owocowy deser” – warsztaty kulinarne….czyli jak szybko, zdrowo i kolorowo uprzyjemnić  sobie letnie upały zimnym owocowym deserem.
 • 10.07.2018 (wtorek) – „  Owocowy zawrót głowy” – lepienie z domowej ciastoliny. Podwójnie zakręcone zajęcia ! Najpierw przygotujemy swoją własną ciastolinę, a później to już tylko zabawa , zabawa, zabawa …..
 • 11.07.2018 (środa) – „Znany – nieznany owoc” – zagadki. W tym dniu poznamy owoce egzotyczne. Dowiemy się także jak bezpiecznie je jeść.
 • 16.07. – 27.07.2018 „Kolorowe zabawy z latem” – utrwalimy zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas letnich zabaw, przekonamy się, że wiatr też może być pożyteczny, zobaczymy który latawiec wzniesie się najwyżej.
 • 16.07.2018 (poniedziałek) –  Wakacyjne pytania: Co to jest wiatr? Na podstawie   filmu edukacyjnego “Dlaczego, po co, jak?” dowiemy się czym jest wiatr i jakie są jego właściwości.
 • 17.07.2018 (wtorek)  - „Latawiec”- zabawa konstrukcyjna. W tym dniu spróbujemy wspólnie skonstruować latawiec i sprawić by poleciał… hen pod chmury.
 • 19.07.2018 (czwartek) – Wiatraczek, bańki i baloniki, czyli zabawy z wiatrem”. Będziemy obserwować jak na wietrze zachowuje się bańka mydlana, jak wiatraczek, a jak balonik…. zabawy na terenie ogrodu przedszkolnego .
 • 23.07.2018 (poniedziałek) – „Jak to mały Elemelek w wielkim morzu brał kąpiele”. Każdy lubi się pluskać latem w  wodzie, ale jak to robić by być bezpiecznym ? Dowiemy się tego na podstawie historii małego wróbelka.
 • 24.07.2018 (wtorek) – „ Pocztówka z wakacji” – malowanie patyczkami do uszu. W tym dniu będziemy malować patyczkami wakacyjne przygody i krajobrazy.
 • 27.07.2018 (piątek)  „Do zobaczenia !” Pożegnamy salę i zabawki, uściskamy kolegów, damy buziaka pani , pomachamy przedszkolnym kątom i wyruszymy na wakacje pełne przygód i atrakcji. Do zobaczenia po wakacjach, czekamy w nowej sali !!!


 

Wiersze i piosenki

„Owocowy blues”

 

1. Na zmartwienia i na żale     (taniec w parach)

dżem ci zrobi doskonale,

bowiem w dżemie siła dżemie.

Owocowy blues!

ref: Blues, blues, blues owocowy,

(3 x klaszczemy , 1x obrót)

taniec pyszny to i zdrowy,

(uderzenia w ręce kolegi)

słodki jak jabłkowy mus!

(obroty dookoła własnej osi)

Owocowy blues.

(uderzenia w kolana – narastająco , 1 x podskok)

2. Na zgryzoty i kłopoty        (taniec w parach)

bardzo dobre są kompoty,

czy śliwkowe, czy gruszkowe

każdy o tym wie.

Ref…..

3. Chcesz być silny tak jak smok,      (taniec w parach)

owocowy tankuj sok!

Malinowy, porzeczkowy,

każdy dobry jest!

Ref…..

 

 

„Zdrowia smaki”

Zdrowia smaki dla chłopaka

Zdrowia smaki dla dziewczyny

Jedz owoce i warzywa

Dumny bądź z wesołej miny

Dobry nastrój cię polubi

Będzie z tobą przez cały dzień

Jeśli rano na śniadaniu

Witaminy zjawią się

Ref: Jedz owoce mleko pij

Biegnij w kolorowe dni

Jedz owoce mleko pij

Biegnij w kolorowe dni

Zdrowia smaki dla dziewczyny

Zdrowia smaki dla chłopaka

Nie odkrywam Ameryki

Prawda jest po prostu taka

Mleko uśmiech i owoce

To recepta jest na zdrowie

Żeby mówić nie chorobie i pogodnym być