• .
 • .
 • .

Aktualności Biedronki

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

Pragnę każdego z osobna serdecznie powitać po wakacjach !

Wrzesień zaczynamy od zrzucenia kotkowej sierści.  Rok starsi, jesteśmy teraz czerwoni i dumnie nosimy czarne kropki. Czeka nas oswojenie nowej sali, stworzenie nowego kodeksu grupowego, zapoznanie się z budową biedronki, przypomnienie zasad mycia rąk oraz dbania o higienę jamy ustnej.

 • 2.09.2019  Poniedziałek – ” Sala Biedronek” – Poznajemy swoja nową salę, kąciki zainteresowań oraz zabawki. Wybierzemy się na teren przedszkolny, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania z placu zabaw. Postaramy się również zapamiętać swoje nowa znaczki w szatni.
 • 3.09.2019 Wtorek – „Pastelowa biedronka” – Poznajemy budowę biedronki, chwycimy za pastele i narysujemy naszą kropkowaną koleżankę słuchając rymowanego wiersza.
 • 5.09.2019 Czwartek – „Biedronka i muchomor”- Czas na nowy hit w wykonaniu naszego legendarnego już zespołu. Po miesiącu wakacji jesteśmy gotowi wrócić na scenę i opanować stacje radiowe wpadającym w ucho singlem.
 • 09.09.2019 Poniedziałek – „Witaj przedszkole” – Czeka nas zabawa plenerowa z Agencją Artystyczną „Magmowcy“. Nowy rok przedszkolny należy przywitać z przytupem, niech muzyka poczochra nam kropki. Natomiast w zaciszu naszej sali stworzymy nowy kodeks zasad obowiązujący w naszej grupie.
 • 10.09.2019 Wtorek – „Spotkanie z policjantem”  - Każda biedronka musi wiedzieć jak bezpiecznie pokonać drogę do przedszkola. W tym celu odwiedzi nas zaprzyjaźniony policjant, który przybliży nam ten temat i uczuli na czyhające na nas niebezpieczeństwa.
 • 12.09.2019 Czwartek – „Dzwoneczkowe urodziny” – Wszystkie przedszkolaki urodzone we wrześniu będą świętowały swoje urodziny wspólnie  z kolegami ze swojej grupy.  Jubilaci będą mieli szczególne przywileje np. wybór ulubionych zabaw  i zabawek w sali. Tak by poczuli się wyjątkowo. W tym dniu będzie ulubione danie wszystkich przedszkolaków – pachnąca, pieczona w przedszkolu pizza, ciasto w formie tortu na podwieczorek i inne urodzinowe niespodzianki przygotowane przez kolegów z grupy.
 • 13.06.2019 Piątek - „Pasowanie na Przedszkolaka Grupy Biedronki.” –  Nadszedł ten moment, kiedy w podniosłej atmosferze należy przykleić czarne kropki i dumnie wypiąć pierś. Brzemię najstarszej grupy na parterze naszego budynku spada na nas. Jesteśmy na to jak najbardziej gotowi. Jeśli myśleliście, że rok temu, jako koty byliśmy fenomenalni, to przygotujcie się na biedronki
 • 16.09.2019 Poniedziałek – „Uśmiech biedronki“ – Szczoteczki w dłoń, pasta do boju. Powracamy do zwyczaju mycia zębów. Przypomnimy sobie kolejność czynności podczas mycia zębów oraz istotę dbania o nie.
 • 17.09.2019 Wtorek – „Wydzierany ząbek” – Za pomocą wydzieranki wypełnimy szablon zęba, ćwicząc przy tym nasze palce.
 • 20.09.2019 Piątek – „Dzień Przedszkolaka” – Ten dzień obchodzimy w Baju Pomorskim, obejrzymy spektakl „Brzydkie kaczątko”. Wyjazd zaplanowany jest o godzinie 9:20. Oprócz tego w tym dniu można spróbować Hitu Szefowej -  wegańskiej drożdżówki ze śliwką. Jak zawsze zachęcam do degustacji.
 • 23.09.2019 Poniedziałek – „O Jurku, którego bolał ząb” – Poznamy historię delikwenta, który z pełną premedytacją nie dbał odpowiednio o stan swojego uzębienia. Wytkniemy jego błędy, podzielimy się własnymi doświadczeniami i postaramy się udzielić Jurkowi cennych rad.
 • 24.09.2019 Wtorek - „Witamy jesień eleganckim obiadem” – Nasz pierwszy obiad w biedronkowych barwach, w dodatku jesienny. Przychodzimy ubrani odświętnie, aby w uroczystej atmosferze spożyć wspólnie posiłek. Dziękujemy, wszystko zjemy, a pojutrze urośniemy !
 • 30.09.2019 Czwartek – „Wyjazd do WORD” – O godzinie 10:15 wyjeżdżamy w poszukiwaniu przygody, wracamy ok. godziny 12:00. Opowiemy o swoich wrażeniach po powrocie.

 

 

„Biedronka i muchomor”

 

Zobaczyła raz biedronka czerwonego muchomorka

co kapelusz miał w kropeczki,

tak jak wszystkie biedroneczki.

Ref. Tu kropeczka, tam kropeczka, Kropka w kropkę jest kropeczka

 

Ja muchomor w kropki białe okrąglutkie i wspaniałe ,

więc biedronka je zabrała i  się sama w nie ubrała.

 

Ref. Tu kropeczka….

 

Kropki stracił Pan Muchomor

I ze złości tupnął nogą,

Jednak nic to nie zmieniło, bo biedronki już nie było .

 

Ref.  Tu kropeczka…..

 

„Biedroneczka” – rysowane wierszyki

Chcesz rysować biedroneczkę?

Patrz uważnie na karteczkę

Najpierw koło rysujemy

Łuk na górze dodajemy

Środek linią przecinamy a, tak skrzydełka zaznaczamy

Góra czarna, dół czerwony

Po trzy nóżki z każdej strony

Z przodu krótkie dwie kreseczki, to są czułki biedroneczki

Kropek parę na skrzydełkach, bo biedronka chce być piękna

I gotowa jest już cała, hen wysoko poleciała.

 

„Biedronka” -rysowane wierszyki

Kółko przetnij na połówki.

Główka, czułki,

Kropki, nóżki.

Ile kropek masz, biedronko?

Nie wiem ile. Spytaj słonko.

 

„Szuru buru”

Szuru buru – szczotka, pasta,

szuru buru – sprawa jasna,

szuru buru –raz po raz

zaraz  czyste ząbki masz.