• .
 • .
 • .

Aktualności Biedronki

_______________________________________________________________________________________________________________________

 Dnia 3.02.2022 (czwartek) w przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy. Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękujemy wszystkim za zbiórkę i dostarczenie do przedszkola makulatury, nakrętek i baterii.

Zachęcamy do dalszego włączania się do akcji charytatywnych organizowanych przez nasze przedszkole.

„Pamiętamy o ptakach zimą” – realizacja 03.01 – 14.01.2022 rok- temat realizowany metodą Storylain

 • 03.01.2022 rok – poniedziałek – „Ślady i tropy” – Tego dnia będziemy uczestniczyć w wycieczce po ogrodzie przedszkolnym. Będziemy poszukiwać śladów pozostawionych tam przez ptaki oraz wykonamy ćwiczenia rozgrzewające nasza ciało.
 • 04.01.2022 rok – wtorek – „Ćwir-ćwir wróbelku” – Dziś będziemy uczestniczyć w zabawach ortofonicznych. Będziemy rozpoznawać i naśladować odgłosy ptaków oraz poznawać ich pierzastych właścicieli.
 • 05.01.2022 rok – środa – „Co widać z lotu ptaka?” – Dziś będziemy rozmawiać na temat ptaków. Poznamy ich nazwy, zwyczaje i określimy ich zachowanie w powietrzu. Będziemy składać ptaka z papieru zgodnie z instrukcją nauczyciela.
 • 10.01.2022 rok – poniedziałek – „Śniadanie wróbli” – W dniu dzisiejszym będziemy opisywać cechy zimowej pogody. Dowiemy się o tym w jaki sposób możemy pomagać ptakom w tej chłodnej porze roku.
 • 11.01.2022 rok – wtorek - „Ptaszki zimową porą” – Dzieci będą uczyć się piosenki o ptakach. Będą uczestniczyć w ćwiczeniach ortofonicznych oraz zapoznają się z ptakami zimującymi w Polsce i odlatującymi do ciepłych krajów.
 • 12.01.2022 rok – środa - „Stołówka dla ptaków” – Dziś będziemy uczestniczyć w dokarmianiu ptaków. Wspólnie przygotujemy karmnik z plastikowych butelek i regularnie będziemy go uzupełniać.
 • 13.01.2022 rok – czwartek – „Karmnik dla ptaków” – Dziś będziemy tworzyć karmniki dla ptaków na kartce papieru. Wykorzystamy do tego dostępne nam materiały plastyczne i przyrodnicze. Będziemy mieli również okazje uczestniczyć w zabawach muzyczno-ruchowych do piosenki o ptakach. DZWONECZKOWE URODZINY” – wszystkie przedszkolaki, które obchodzą urodziny w styczniu będą świętowały wspólnie z kolegami ze swojej grupy. Tego dnia Jubilaci będą mieli szczególne przywileje np. wybór ulubionych zabaw i zabawek w sali, tak by poczuli się wyjątkowo. W tym dniu będzie ulubione danie wszystkich przedszkolaków pachnąca, pieczona w przedszkolu pizza, ciasto w formie tortu i inne urodzinowe niespodzianki przygotowane przez kolegów z grupy.
 • 14.01.2022 rok – piątek - „Ziarenka” – W dniu dzisiejszym dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zabawach matematycznych i przeliczać ziarenka dla ptaków w dostępnym ich zakresie.

„ Nowe horyzonty edukacji filmowej” – realizacja 17.01 – 21.01.2022 rok

 • 17.01.2022 rok – poniedziałek – „Jak powstaje film?” – Dziś będziemy poznawać kolejne etapy powstawania filmu. Stworzymy ilustracje do wybranej opowieści o Basi. Będziemy zachowywać się kulturalnie podczas oglądania filmu w przedszkolu.
 • 18.01.2022 rok- wtorek – „Basia i gotowanie” – Będziemy dziś opisywać słownie swoje wrażenia związane z oglądanym filmem. Nazwiemy produkty potrzebne nam do przygotowania zdrowej przekąski. Wspólnie przygotujemy i będziemy smakować koktajl na podwieczorek.
 • 19.01.2022 rok – środa – „ Wielka wyprawa Molly, czyli w oczekiwaniu na rodzeństwo” – W dniu dzisiejszym będziemy próbować wypowiadać się pełnymi zdaniami na temat obejrzanego filmu. Wymienimy członków swojej rodziny i będziemy dzielić się swoimi wrażeniami związanymi z posiadania rodzeństwa.
 • 20.11.2022 rok – czwartek – „Basia i Dziadkowie” – W dniu dzisiejszym będziemy tworzyć portret babci i dziadka z kół oraz nauczymy się tematycznej piosenki.
 • 21.01.2022 rok – piątek – „Gwiazdka Klary Mu” – Będziemy dziś uczestniczyć w zabawach matematycznych i przeliczać przedmioty według ustalonych zasad. Elegancki obiad z okazji Dnia Babci i Dziadka – W dniu dzisiejszym będziemy brać udział w uroczystości przedszkolnej i smakować potrawy przygotowane przez panie kucharki pracujące w naszym przedszkolu. Bardzo prosimy, aby tego dnia dzieci miały na sobie strój odświętny.

Mały badacz, eksperymenty i doświadczenia – realizacja 24.01 – 28.01.2022 rok

 • 24.01.2022 – poniedziałek – „Co pływa a co tonie?” - W dniu dzisiejszym będziemy uczestniczyć w zabawie badawczej oraz porównywać jakie przedmioty toną, a jakie unoszą się na wodzie.
 • 25.01.2022 – wtorek – „Dlaczego warto myć ręce?” - W dniu dzisiejszym będziemy uczestniczyć w zabawie badawczej, podczas której dowiemy się, że mydło zabija zarazki, będziemy samodzielnie stosować etapy mycia rąk oraz poznamy produkty służące do zachowania higieny osobistej.
 • 26.01.2022- środa „Jak powstaje deszcz?” - W dniu dzisiejszym będziemy uczestniczyć w zabawie badawczej, podczas której poznamy etapy powstawania chmur i padającego z nich deszczu. Będziemy nazywać elementy przyrody nieożywionej.
 • 27.01.2022 – czwartek – „Czy powietrze możemy zobaczyć?”- Dziś sprawdzimy w jaki sposób można poczuć i zobaczyć powietrze. Będziemy tworzyć i ozdabiać lotokopter.
 • 28.01.2022 – piątek – „Wędrująca woda” – W dniu dzisiejszym będziemy tworzyć tęczę. Będziemy obserwować łączenie się kolorów oraz szacować, których cukierków wykorzystywanych podczas doświadczenia jest więcej, a których mniej.

 

Ptaszki zimową porą

1. Jestem wróbelkiem ćwir, ćwir, ćwir

Szare mam piórka i mały dzióbek,

kiedy okruszki dajesz mi,

wtedy wesoło ćwierkam sobie,

ćwir, ćwir, ćwir x4

2. Ja jestem wroną, kra, kra, kra

Czarne mam pióra i ostry dziób.

Jeśli mi zjeść coś dasz,

chętnie zostanę z Tobą tu

kra, kra, kra x4

3. Jestem bocianem, kle, kle, kle

nogi mam długie i dziób czerwony,

Zimą nie spotkasz nigdy mnie,

bo odlatuję w ciepłe strony

Kle, kle, kle x4

Piosenka na Dzień Babci i Dziadka

Ref. Babciu! Dziadku!
Teraz wnuki macie,
które tak kochacie
Babciu! Dziadku!
Wnuki też was mają
i też was kochają.

Babciu, dziadku chodźcie z nami
Obsypiemy was kwiatami
Do wąchania, do patrzenia
A do kwiatów są życzenia.

Ref. Babciu! Dziadku!
Teraz wnuki macie,
które tak kochacie
Babciu! Dziadku!
Wnuki też was mają
i też was kochają.

Dziadek jest jak dobra wróżka,
Co otwiera bajkom drzwi,
Babcia kładzie nas do łóżka
Mamy potem piękne sny.

Ref. Babciu! Dziadku!
Teraz wnuki macie,
które tak kochacie
Babciu! Dziadku!
Wnuki też was mają
i też was kochają.

Żyjcie dziadki nam lat dwieście
Wy najlepsi w całym mieście
Niechaj złota rybka w wodzie
Trzy życzenia spełnia co dzień.

Ref. Babciu! Dziadku!
Teraz wnuki macie,
które tak kochacie
Babciu! Dziadku!
Wnuki też was mają
i też was kochają.