• .
 • .
 • .

Aktualności Biedronki

_______________________________________________________________________________________________________________________

„Zawód kierowca” 31.05.-13.05.2021

 • 31.05.2021 poniedziałek- „Zawód kierowca” poznamy dzisiaj zawód, który interesuje chłopców z naszej grupy, obejrzymy ilustracje, poznamy lądowe środki transportu – autobus, samochód ciężarowy.
 • 1.06.2021 wtorek – „Będę kierowcą” – dziś podczas wyjazdu do Teatru  Baj Pomorski będziemy mieli okazję obserwować pracę kierowcy autobusu, poznamy również piosenkę „Będę kierowca”. Dzisiejsze przedpołudnie spędzimy w Baju Pomorskim oglądając przedstawienie „Calineczka”, wyjeżdżamy o godzinie 8:55, śniadanie zjemy o godzinie 8:00, proszę, żeby dzieci tego dnia przyszły do przedszkola najpóźniej do godziny 8:30.  Po obiedzie czeka na dzieci niespodzianka.
 • 2.06.2021 środa – „Panie kierowco jedziemy” posłuchamy dzisiaj różnych odgłosów związanych z pracą kierowcy, odpowiemy na pytania co to jest i dobierzemy obrazek do naszych odpowiedzi.
 • 7.06.2021 poniedziałek- „Jadę autobusem” zadanie na dziś, naśladując kierowanie autobusem będziemy artykułować wyrazy dźwiękonaśladowcze, będziemy trąbić, hamować otwierać, zamykać drzwi.
 • 8.06.2021 wtorek-  „Autobus”  będziemy pracować w grupach, na dużych arkuszach papieru narysujemy wspólnie autobus, będziemy negocjować i przekonywać kolegów do realizacji swoich pomysłów.
 • 9.06.2021 środa- „Jestem kierowcą” dzieci będą wcielać się w role kierowcy, pasażerów autobusu, przechodnia, będą bilety i zasady jak bezpiecznie poruszać się po pasach, na drodze.
 • 10.06.2021 czwartek – „Pojazd” będziemy doskonalić nasza sprawność motoryczną, żeby skonstruować nasz pojazd będziemy wycinać, składać, projektować.
 • 11.06.2021 piątek- „Jaki jest autobus – małe i duże pojazdy” będziemy porównywać pojazdy za względu na ich wielkość, dzielić je na zbiory (małe, duże), określać czy ten pojazd jest mały czy duży.

 „Co w trawie piszczy – łąka i jej mieszkańcy” 14.05.-27.05.2021

 • 14.06.2021 poniedziałek- „Na wiosennej łące” poznamy łąkę i jej mieszkańców. Jedziemy na zajęcia edukacyjne do toruńskiego Parku Tysiąclecia, poznamy elementy ekosystemu jakim jest łąka, wyjeżdżamy o godzinie 9:15, proszę, żeby dzieci tego dnia przyszły do przedszkola do godziny 8:45, ubrane odpowiednio do pogody i w wygodnych obuwiu sportowym. Na łące będziemy bawić się z wiatrem, proszę, żeby dzieci, które mają w domu wiatraczki przyniosły je do przedszkola.
 • 15.06.2021 wtorek-  „Łąka i jej mieszkańcy” kolejna zabawa ucząca współpracy i negocjacji, dzieci skonstruują dziś łąkę, każdy będzie miał jakieś zadanie.
 • 16.06.2021 środa- „Co słychać na łące” bardzo spodobali nam się mieszkańcy łąki, więc dzisiaj będziemy klekotać jak bocian, kumkać jak żabka, cykać jak świerszcz.
 • 17.06.2021 czwartek – „Biedroneczki są w kropeczki” korzystając z papierowego talerzyka skonstruujemy dziś biedronkę, ona tez mieszka przecież na łące. Dzień urodzin przedszkolaka – dziś będziemy tańczyć, śpiewać, bawić się i zajadać smakołyki z czerwcowymi solenizantami.
 • 18.06.2021 piątek- „Który z mieszkańców łąki jest większy, a który mniejszy” biedronka, bocian czy żaba?, oto jest pytanie ale dzisiaj odpowiemy na nie.
 • 19.06.2021 sobota – Drodzy rodzice, dnia 19 czerwca (sobota) planujemy zorganizowanie Zakończenia Roku w Muzeum Etnograficznym.   BIEDRONKI – zbiórka 10.25, występ 10.45 – 11.15
 • 22.06.2021 wtorek-  „Ślimak” na oczywiście przecie on też był na łące, więc dzisiaj rozgrzejemy paluszkami plastelinę, uformujemy wałek, zwiniemy go w kółeczko, dolepimy mu rogi i ślimak gotowy.
 • 23.06.2021 środa- „Niespodzianka biedronki” – na podstawie pewnej bajeczki wystawimy dzisiaj teatrzyk sylwetowy, ciekawe kto będzie biedronką?! Elegancki obiad z okazji Dnia Ojca, tym razem prosimy Mamy o elegancki strój dla dziecka. 
 • 24.06.2021 czwartek – „W ulu u pszczół” ula na łące nie znaleźliśmy, ale oglądaliśmy go na ilustracjach, więc dzisiaj skonstruujemy pszczoły z nakrętek.
 • 25.06.2021 piątek- „Czy biedronka jest okrągła” dziś podczas zabaw matematycznych utrwalimy nasze wiadomości o figurze geometrycznej – koło, złożymy obrazek z kształtem koła i przeliczymy jego elementy.

 

Taniec MaiKażda mała pszczółka na zabawę pędzi już
Gucio też chce tańczyć a bez niego ani rusz
I muzykę przez całą noc świerszcz Filip będzie grał
Śpiewajmy w nas zabawy moc to imprezowy szał

Nadchodzi Maja
Śpiewem woła nas
Tak szubidu i szubidej
Zatańczyć razem czas

A teraz obrót
Szubidubidu
I w górę ręce
Szubidubidej
I teraz podskok
Szubidubidu
Będziemy śpiewać
Aż nadejdzie nowy dzień

Na parkiecie wszyscy są by razem tańczyć tak
Teraz już ze wszystkich stron czekają na ten znak
I uwaga to jest to już gwiazda z wami jest
Światła werble będzie show czekamy na ten gest

Nadchodzi Maja
Śpiewem woła nas
Tak szubidu i szubidej
Zatańczyć razem czas

A teraz obrót
Szubidubidu
I w górę ręce
Szubidubidej
I teraz podskok
Szubidubidu
Będziemy śpiewać
Aż nadejdzie nowy dzień x 2

Ach jak bardzo nie chcę żeby skończył się ten bal
Z przyjaciółmi się pożegnać bardzo będzie żal
Jednak teraz zaśpiewajmy tańczmy jeszcze raz
I niech się zatrzyma dla nas czas

A teraz obrót
Szubidubidu
I w górę ręce
Szubidubidej
I teraz podskok
Szubidubidu
Będziemy śpiewać
Aż nadejdzie nowy dzień x 3

Będę kierowcąI. Jedzie auto coraz prędzej,co za pęd, co za pęd.

Żółte światło, pas na jezdni

teraz skręt, teraz skręt.

Ref. Bardzo trudno być kierowcą,

lecz ja mówię wszystkim chłopcom,

że kierowcą, że kierowcą

musze kiedyś być.

 

II. Szara jezdnia, na tej jezdni

aut jest sto, aut jest sto.

Zmian świateł, tu czerwone

a więc stop, a więc stop.

Ref. Bardzo trudno być kierowcą…

 

III. Różne światła, różne znaki

trzeba znać, trzeba znać.

Muszę wiedzieć kiedy jechać

kiedy stać, kiedy stać.

 

Ref. Bardzo trudno być kierowcą…

 

 

Język angielski w podstawie programowej;

PIOSENKI

ZABAWY

SŁOWNICTWO

Driving in My Car

The Wheels On the Bus

Five Speckled Frogs

I Love BugsTower

Green Light

Listen, Listen…

Keyhole

Jig-a – Jig- Jig

Hot Potato

 car, bike, boat, train, plane, door, horn, wipers, wheels, meadow, butterfly, ladybug, spider, ant, bee, big, small, pool, frog, sit, eat, jump.