• .
  • .
  • .

Aktualności Biedronki

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

 

DATA       WYDARZENIE
3.09.2018 Witamy przedszkole- żegnamy wakacje” – Witam po wakacjach. Już nie maluszki, lecz starsze Przedszkolaki. Pierwszego dnia w przedszkolu poznamy swoja nową salę, szatnie i kąciki zabaw.
4.09.2018 „ Jesteśmy biedronkami…”- rysowanie pastelami. I nie wypada nie wiedzieć jak wygląda prawdziwa biedroneczka.  Nauczymy się rysować biedronkę w oparciu o rymowankę. Spróbujemy się również jej nauczyć.
6.09.2018 Biedronka i muchomor ” – nauka piosenki. Nie tylko biedronki mają kropeczki … poznamy piosenkę o biedronce  i muchomorze. Zebranie z rodzicami – godzina 17.30 , sala Biedronek.
7.09.2018 Każda Biedronka dobrze wie, jak prawidłowo ręce myje się”  – W tym dniu przypomnimy sobie jak prawidłowo myć ręce.
10.09.2018 Nasze zasady” – W tym dniu wspólnie ustalimy jakie zachowania lubimy, a jakie  sprawiają nam przykrość podczas pobytu w przedszkolu. Przygotujemy papierowe biedronki, którymi symbolicznie podpiszemy Nasz Biedronkowy Kodeks Grupowy.
11.09.2018 Biedronki na łące” – zabawa konstrukcyjna. Będziemy współpracować w parach przygotowując wspólnie pracę plastyczną. Dowiemy się jak bezpiecznie używać nożyczek.
13.09.2018 Pasowanie na Przedszkolaka Grupy Biedronki – Międzynarodowy Dzień Kropki – Biedroneczki są w kropeczki …i to chwalą sobie.  My również poszukamy swoich kropek w ogrodzie przedszkolnym , a następnie wykonamy kilka zadań, żeby oficjalnie stać się starszymi przedszkolakami.Bardzo proszę, aby dzieci w miarę możliwości miały  element stroju w kolorze czerwonym /  w kropki.
14.09.2018 „DZWONECZKOWE  URODZINY” – wszystkie przedszkolaki, które  obchodzą urodziny we wrześniu będą świętowały swoje urodziny   wspólnie  z kolegami ze swojej grupy.  Tego dnia Jubilaci będą mieli szczególne przywileje np. wybór ulubionych zabaw i zabawek w sali, tak by poczuli się wyjątkowo. W tym dniu będzie ulubione danie wszystkich przedszkolaków pachnąca, pieczona w przedszkolu pizza, cisto w formie tortu i inne urodzinowe niespodzianki przygotowane przez kolegów z grupy.
17.09.2018 „Myjemy ząbki” – W tym dniu przypomnimy sobie etapy prawidłowego mycia zębów w oparciu o historyjkę obrazkową i model edukacyjny.
18.09.2018 „Czyste ząbki” – wydzieranka. Będziemy ćwiczyć paluszki oraz koordynację wzrokowo – ruchową  podczas wydzierania papieru i wyklejania wzoru ząbka.
19.09.2018  „Mały- duży” - zabawy matematyczne. Kształtowanie umiejętności różnicowania wielkości podczas zabaw matematycznych. “Witaj przedszkole” – zabawa plenerowa na powianie przedszkola z aktorami Agencji artystycznej Magmowcy, godz. 13.00.
20.09.2018 Dożynkowy Dzień Przedszkolaka” – W tym roku święto Naszych Przedszkolaków obchodzić będziemy w klimacie regionalnym. Nie zabraknie regionalnych zabaw, piosenek i potraw. Odwiedzi Nas także animator, który przeprowadzi z dziećmi zabawy pod hasłem „Na wiejskim podwórku” .
21.09.2018 „Mleczny koktajl”- warsztaty kulinarne. W tym dniu przygotujemy wspólnie zdrowy ,mleczny koktajl.
24.09.2018 „O Jurku, którego bolał ząb”- opowiadanie. W oparciu o opowiadanie dowiemy się jak dbać o zęby i co robić, gdy ząb jest chory. Poznamy zdrowe i niezdrowe dla zębów produkty podczas zabaw z chustą Klanzy.
25.09.2018 „Szczotka , pasta, kubek” - zabawa konstrukcyjna. Zabawa plastyczna z wykorzystaniem słomki.Elegancki obiad regionalny – prosimy o odświętny strój.
28.09.2018 Wyjazd do Przychodni Olk- Med na przegląd stomatologiczny. Godzina wyjazdu będzie podana wkrótce.

Zgodnie z tegoroczną Koncepcją Pracy Przedszkola wspólnie z dziećmi przygotowywać będziemy   w sali Kącik Regionalny. Bardzo proszę o pomoc w aranżacji kącika poprzez przynoszenia różnych przedmiotów/książek/obrazków/elementów kultury regionalnej. Przyniesione rzeczy zostaną zwrócone z końcem roku.

 
PIOSENKI

 

„Biedronka i muchomor”

 Zobaczyła raz biedronka czerwonego muchomorka

co kapelusz miał w kropeczki,

tak jak wszystkie biedroneczki.

Ref. Tu kropeczka, tam kropeczka, Kropka w kropkę jest kropeczka

Ja muchomor w kropki białe okrąglutkie i wspaniałe ,

więc biedronka je zabrała i  się sama w nie ubrała.

Ref. Tu kropeczka….

Kropki stracił Pan Muchomor

I ze złości tupnął nogą,

Jednak nic to nie zmieniło, bo biedronki już nie było .

Ref.  Tu kropeczka…..

WIERSZYKI Biedroneczka”rysowane wierszykiChcesz rysować biedroneczkę?Patrz uważnie na karteczkę

Najpierw koło rysujemy

Łuk na górze dodajemy

Środek linią przecinamy a, tak skrzydełka zaznaczamy

Góra czarna, dół czerwony

Po trzy nóżki z każdej strony

Z przodu krótkie dwie kreseczki, to są czułki biedroneczki

Kropek parę na skrzydełkach, bo biedronka chce być piękna

I gotowa jest już cała, hen wysoko poleciała.

 

Biedronka” -rysowane wierszyki

Kółko przetnij na połówki.

Główka, czułki,

Kropki, nóżki.

Ile kropek masz, biedronko?

Nie wiem ile. Spytaj słonko.

 

„Szuru buru”

 

Szuru buru – szczotka, pasta,

szuru buru – sprawa jasna,

szuru buru –raz po raz

zaraz  czyste ząbki masz.