• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2019

___________________________________________________________________________________________________________________

W sobotę 7 grudnia przekazaliśmy “Szlachetną Paczkę” naszej wybranej rodzinie. Wzruszenia i zaskoczenia babci i wnuczki nie da się opisać słowami, ale przekazujemy, w wielkim skrócie podsumowanie dla Państwa:
- przekazaliśmy 23 paczki, w których znajdowały się – środki czystości, produkty kosmetyczne i higieniczne (perfumy, kosmetyki, pasty do zębów, szczoteczki, szampony itp). Ubrania, w tym kurtki, dresy, polar. Kilka kompletów pościeli, prześcieradła, ręczniki, koce. Bardzo duże ilości żywności (makrony, konserwy, mąki, kasze, olej) oraz słodycze.
Ponad to:
- wersalkę i 2 fotele
- komplet garnków
- voucher podarunkowy na kwotę 200 zł do CCC
- voucher podarunkowy na kwotę 200 zł do Galerii Copernicus
- bon podarunkowy na pakiet podstawowy badań kardiologicznych
- za pieniądze zebrane w skarbonce szatni Motylków i Mrówek zakupiono czajnik elektryczny (była to potrzeba, która pojawiła się “na świeżo” w piątek) oraz toster (marzenie p. Justyny).
Za wszystkie Państwa podarunki i okazane serce bardzo dziękujemy, wspólnie sprawiliśmy, że święta tej rodziny będą spokojniejsze.
Pamiętajcie- dobro zawsze wraca!!!

[Gallery not found]

___________________________________________________________________________________________________________________

Po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w projekcie społecznym “SZLACHETNA PACZKA”. Poniżej przedstawiamy opis wybranej przez nas rodziny, którą pragniemy obdarować paczką w tym roku.
Zachęcamy nasze przedszkolne rodziny do włączenia się w akcję. Liczymy na Państwa pomoc i empatię. Razem możemy więcej!

Zbiórka potrwa do 02.12.2019 (poniedziałek), wówczas przekażemy paczkę bezpośrednio do obdarowywanej rodziny. Za wszelkie dary z góry dziękujemy.
Opis rodziny
Mieszkanie Pani Haliny wypełnione niegdyś radością i pozytywną energią, zmieniło się 20 lat temu. Wówczas kobieta stała się prawnym opiekunem swojej niepełnosprawnej wnuczki, cierpiącej na zespół Wolframa (wnuczka jest też niewidoma), a porzuconej przez własną matkę. Obecnie codzienność kobiet to nieustanna walka o zdrowie. Kobiety borykają się z wieloma chorobami.
Emerytura i renta, które otrzymują jest przeznaczona na opłaty i leki w kwocie 1695 złotych. Po ich odliczeniu na życie zostaje 272 zł na osobę.
Potrzeby Rodziny
Żywność trwała
Dżemy niskosłodzone – cukrzyca l i ll typ, Makaron, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach W słoikach: gołąbki, pulpety, buraczki, ogórki konserwowe, pomidory w puszce. Makarony wszystkie, ale najbardziej preferowane nitki, gniazdka, świderki, kolanka.
Środki czystości
Szczoteczki do zębów – medium. Szampon – headenscholders. Z płynów do czyszczenia, przede wszystkim do mycia WC, Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Mydło / żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.
Odzież
Halina: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: L, Kolor ciemny, lekka, długość za kolano.
Halina: Dres (Przejściowe) Rozmiar: L, Kolor ciemny.
Jolanta lat 20 : Dres (Całoroczne) Rozmiar: L, Granatowy.
Jolanta lat 20: Bluza (Całoroczne) Rozmiar: L, Bluza typu – polar.
Obuwie
Halina: Kozaki/buty zimowe, rozmiar:38, Uwagi: Trudno Pani dobrać buty, ze względu na bardzo opuchnięte kostki, dlatego najlepszym rozwiązaniem byłaby karta podarunkowa do CCC.
Wyposażenie mieszkania
Pościel flanelowa i prześcieradła 140×200. Koc – polarowy. Ręczniki – duży kąpielowe i średnie. Pościel (poszwy, prześcieradło).
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego, Nieduży komplet garnków na płytę elektryczną, papier świąteczny do pakowania, meble.