• .
 • .
 • .

Aktualności Motylki

_______________________________________________________________________________________________________________________                                                     

Od dnia 8.02 w naszym budynku będzie działała poczta Walentynowa, zapraszamy do wspólnej zabawy, listy przyjmujemy w naszym pocztowym okienku do 12.02!!!

W dniach 1 – 14.02 pomagamy toruńskim zwierzętom – organizujemy walentynkową zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska.

„Zima w świecie ptaków”  realizacja 1.02.-14.02.2021

 • 1.02 Zima trudny czas dla zwierząt: porozmawiamy o zimowych troskach w życiu zwierząt, poznamy wygląd wróbla i sikorki.
 • 2.02 Karnawałowe zabawy: poznamy tradycję zabawy karnawałowej, weźmiemy udział  w zabawach tanecznych. Tego dnia wszystkie przedszkolaki mogą przyjść przebrane w bajkowy strój.
 • 3.02 Ptasie radio: będziemy ćwierkać jak wróbelek, gruchać jak gołąbki, naśladować dzięcioła, a może nawet sowę. Koncert edukacyjno muzyczny online. Pani Zima i Skrzypce. To muzyczna interaktywna audycja podczas której Pani Zima zaprosi dzieci do zabawy i wspólnego śpiewania.  Dzieci dowiedzą się ciekawostek na temat skrzypiec, dokarmiania ptaszków, oraz poznają tajemnicę Magicznego Śniegu. Usłyszą utwór “Zima” A. Vivaldiego. Gościnnie wystąpią : Kuba Matuszczyk – pierwszy pianista Teatru Muzycznego Roma, Kuba Grott – skrzypek współpracujący przy wielu muzycznych projektach polskiej sceny muzycznej.
 • 4.02 Kolorowe ptaszki: współpracujemy w grupie, stemplujemy dłonią na dużym brystolu papieru.
 • 5.02 Temu ptaszkowi damy troszeczkę: czeka na nas nowe zadanie, zaczynamy… dodajemy i odejmujemy.
 • 8.02 Śniadanie dla ptaszków: obejrzymy i zagramy w teatrzyku sylwetowym, porozmawiamy o zimowych perypetiach ptaków.
 • 9.02 Karmnik: pora pobawić się plasteliną i udoskonalić naszą sprawność manualną – rozcieramy plastelinę i wyklejamy karmnik dla ptaków. Zagramy do piosenki „Ptaszek”. Dzień urodzin przedszkolaka: dzisiaj będziemy świętować urodziny naszych grudniowych solenizantów. Będziemy się bawić, tańczyć i śpiewać. Na obiad zjemy pyszną pizzę z naszej przedszkolnej kuchni, a na podwieczorek urodzinowe ciasto.
 • 10.02 Goście w karmniku: nauczymy się wiersza o ptaszkach, wskażemy na obrazkach wróbla i sikorkę.
 • 11.02 Ptaszek: będziemy bawić się przy piosence, wcielimy się w role ptaszków, będziemy „latać”, ćwierkać, dziobać ziarenka. Jak przystało na tradycję tego dnia będziemy obchodzić Tłusty Czwartek.

„Zawód policjant” realizacja 15.02.-28.02.2021

 • 15.02 Zawód policjant: obejrzymy bajkę korzystając z naszej tablicy multimedialnej – poznamy zawód i miejsce pracy policjanta, dowiemy się, jakich przedmiotów/narzędzi używa do swojej pracy. Dzisiaj przekażemy dzieciom walentynkowe listy od ich przyjaciół.
 • 16.02 Policyjny radiowóz: wyjeżdżamy na ulicę, ale zanim tak się stanie trzeba mieć radiowóz, rysujemy pastelami. Nauczymy się także piosenki „Pan policjant”. Już w naszej grupie są mniejsze, a nawet większe przyjaźnie, zapraszamy dzieci na elegancki obiad dla zakochanych, prosimy Rodziców o elegancki strój.
 • 17.02 Dlaczego nie można dokuczać innym: posłuchamy opowiadania naszej pani o misiu, który dokuczał swoim kolegom, porozmawiamy i ustalimy czy tak można robić. Opowiadanie na podstawie bajki terapeutycznej „Miś Bumbumek, czyli o tym, że nie można dokuczać innym”.
 • 18.02 Ulica: bawimy się w grupie, skonstruujemy własną ulicę, będą drogi, pasy, znaki drogowe, wezdmiemy nasze resoraki i wyruszymy w drogę.
 • 19.02 Pan policjant ile rzeczy ma: będziemy doskonalić nasze umiejętności w liczeniu, dodawaniu i odejmowaniu, ustalimy w końcu ile jest tych rzeczy.
 • 22.02 Odgłosy radiowozu: będziemy naśladować policyjne odgłosy – radiowóz policyjny, jego odpalanie, dźwięk klaksonu i policyjnego koguta.
 • 23.02 Lizak policjanta: drzemy karteczki na kawałeczki, korzystając z kolorowego papieru wykleimy sylwetę policyjnego lizaka. Zagramy do piosenki „Pan policjant”.
 • 25.02 Policjant: bo wycinanie to nie łatwe zadanie, ale my dzielnie je wykonamy i pana policjanta wykonamy. Pora na zabawę przy muzyce klasycznej. Opowieść zimowa do utworu „Bajka” Stanisława Moniuszko.
 • 26.02 Policyjne radiowozy: bo dodawanie i odejmowanie to nie taka prosta zabawa, więc  bawimy się dalej.

 

 

„Goście w karmniku”

Bożena Forma

 

Będzie wielka uczta
przyleciały ptaki.
Ziarnem wypełniły
karmnik przedszkolaki.

Cieszą się sikorki,
wróbelki ćwierkają.
Ze smakiem z karmnika
wszystko zjadają.

Chociaż śnieg przysypał
wszystko dookoła,
zawsze można liczyć
na dzieci z przedszkola.

 

„Pan policjant”

 

 

Pan policjant porządku pilnuje.

Przechodniów na pasach kontroluje.

Gdy żółte świeci pyk pyk pyk,

Nie przebiegamy myk myk myk.

Cierpliwie czekamy, na światło patrzymy,

Gdy będzie zielone wtedy przejść możemy.

Czekamy, czekamy, zielone świeci już.

Teraz przejść możemy, rum tum tum.

Rączkę wyciągamy, i się rozglądamy.

Na jezdnię wchodzimy, szybko przechodzimy.

Tup tup tup, tup tup tup.

 

Czerwone światło to zły znak.

Stoimy wszyscy, tak tak tak.

Pan policjant wszystko kontroluje.

Na czerwonym przejdziesz – mandat otrzymujesz.

Tak tak tak, tak tak tak.

 

 

Język angielski w podstawie programowej

 

PIOSENKI

ZABAWY

SŁOWNICTWO

Follow me

Hurry, Hurry Drive the Police Car

Valentines, Valentines

Tower

Memory

Two Little Blackbirds

Grizzly bear is sleeping

Tunnel

Fishing

Lip reading

Are you a Policeman?

Pass the Beanbag

blackbird, hedgehog, bear, fox, wings, beak, feet, sparrow, tit, magpie, clap, spin around, bend your knees, wave your hands, hug, heart, flowers, chocolate box, policeman, police car, police station