• .
 • .
 • .

Aktualności Motylki

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

Konsultacje tygodniowe w środę o godzinie 16.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z nauczycielem

Serdecznie dziękujemy za przynoszenie ozdób świątecznych rodzicom : Bruna, Franka, Marceliny, Kuby D., Helenki, Tymka P.,  Michaliny które ozdobiły naszą salę i wielkanocny stół.

Dziękujemy Tacie Helenki za zorganizowanie dzieciom z przedszkola Bim Bam Bino spotkania z panią policjantką.

Dziękujemy za przynoszenie kwiatków i nasion do naszego wiosennego kącika przyrody rodzicom Kuby W., Hani, Tymka Cz.

Bardzo Dziękujemy za czytanie bajeczek tacie Stasia i mamie Tymka Cz. Zachęcamy rodziców do włączenia się w aktywne czytane dziecięcej literatury i prezentowanie swoich zawodów przedszkolakom.

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy wzięli aktywny udział w konkursie plastyczno – literackim „Moje marzenie- czyli mam prawo do wypowiadania myśli i uczuć” . Wszystkim laureatom – Maksymilianowi, Weronce i Lucjanowi serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wspólnego uczestnictwa.

Dnia 10.04.2024 środa -Urodziny przedszkolaka: świętują dzieci urodzone w kwietniu – czekają na nie zabawy z kolegami, tańce, laurki od kolegów, pyszna pizza i deser niespodzianka.

Przypominamy, że zgodnie z umową 1,2,3,05.24 przedszkole będzie zamknięte.

Życzymy Wszystkim słonecznej ,,Majówki”

 

„Przyroda i zwierzęta wiosną” 2.04.2024 – 13.04.2024

 • 2.04.2024 wtorek– „Śladami wiosny” – Udajemy się dziś na wycieczkę do przedszkolnego ogrodu i będziemy poznawać jego zasoby. Następnie wykonamy wiosenne kwiatki poznając nową technikę plastyczną .
 • 3.04.2024 środa –„„Ograniczaj, segreguj, odzyskuj – dbaj o środowisko” – Uczestniczymy w zajęciach edukacyjnych z pracownikiem MPO i udajemy się na wycieczkę do Mediateki.
 • 4.04.2024 czwartek – „Ruch to zdrowie” – uczestniczymy w grach i zabawach sportowych z okazji Obchodów Światowego dnia sportu. Wyjście na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
 • 5.04.2024 piątek – „Wiosenne porządki” – za pomocą różnorodnych narzędzi ogrodniczych porządkujemy dziś przedszkolny ogródek i sadzimy w nim nasiona
 • 08.04.2024 poniedziałek – „W krainie zwierząt” – uczestniczymy dziś w wycieczce do sklepu zoologicznego. Uczymy się w jaki sposób dbać o zwierzęta.
 • 09.04.2024 wtorek –  „Ciasteczkowe zwierzątka” –  Zamienimy się w kucharzy i przygotujemy pyszne ciasteczka w kształcie zwierząt
 • 10.04.2024 środa – „„O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie”” będziemy wypowiadać się na temat treści wysłuchanego opowiadania, a następnie weźmiemy udział w zabawie dydaktycznej podczas której dobierzemy w pary takie same obrazki . Urodziny Przedszkolaka – świętują dzieci urodzone w miesiącu kwietniu– czekają na nie zabaw z kolegami, tańce, laurki od kolegów, pyszna pizza i deser niespodzianka.
 • 11.04.2024 czwartek  – „Idzie wiosna” – nauczymy się dziś słów wiosennej piosenki, a następnie przygotujemy bocianie gniazdo z rolki po papierze toaletowym.Wyjście na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

„Dbamy o Ziemię ” 15.04.2024 – 26.04.2024

 • 15.04.2024 poniedziałek- „ Czym oddychamy” – bierzemy udział w zajęciach edukacyjnych z serii  Laboratorium Młodego Naukowca. Zapraszamy dzieci na warsztaty edukacyjne, a także magiczne eksperymenty, doświadczenia i świetną zabawę, której celem jest zarówno zaszczepienie zamiłowania do nauk ścisłych jak i rozwijanie posiadanych już zainteresowań.
 • 16.04.2024 wtorek- „Idzie wiosna” uczestniczymy w zabawie rytmiczno-ruchowej do piosenki, a następnie konstruujemy łąkę z papierowego talerza
 • 17.04.2024 środa-  „Dbamy o naszą Ziemię” –  dziś jest okazja do świętowania. Bierzemy udział w uroczystym obiedzie z okazji Obchodów Dnia Ziemi, a następnie w zabawach ruchowych. Bardzo prosimy o  elegancki strój.
 • 18.04.2024 czwartek   – „Idzie wiosna” – za pomocą różnorodnych instrumentów znajdujących się w naszym kąciku muzycznym będziemy instrumentować wiosenną piosenkę, a następnie stworzymy pracę przestrzenną z plasteliną lub krepą. Wyjście na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
 • 19.04.2024 piątek –„ Pisklę poznaje miasto” – bierzemy dziś udział w przedstawieniu Teatru MagMowcy, a następnie uczestniczymy w zabawach ruchowych z zestawu zabaw ruchowych.
 • 22.04.2024 poniedziałek – „Dzień Ziemi” – tego dnia odbywać się będzie pochód osiedlowymi ulicami podczas którego podzielimy się naszą radością związaną z Obchodami Dnia Ziemi.
 • 23.04.2024 wtorek- „Nasze planeta” – stworzymy dziś plakat z odpadów nadających się do recyklingu, a następnie będziemy uczestniczyć w aktywnym słuchaniu muzyki według Batii Strauss.
 • 24.04.2024 środa „ Wiosenna przygoda” – rozwiążemy dziś zagadki słowne dotyczące wiosenne przyrody.
 • 25.04.2024 czwartek „Wiosna” poznamy tekst rymowanki, będziemy go rytmizować, a następnie stworzymy tulipana z  materiałów recyklingowych. Wyjście na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
 • 26.04.2024 piątek „Sprzątamy śmieci”  - dziś klasyfikujemy przedmioty ze względu na wybrane  kryterium.

„Idzie wiosna ”- piosenka

Strojna w zieleń poprzez ziemię idzie wiosna.

Cała w kwiatach, w śpiewie ptaków, w blasku słońca .

Strojna w zieleń poprzez ziemię idzie wiosna.

Cała w kwiatach, w śpiewie ptaków, w blasku słońca .

Jasną chmurę ma nad czołem uśmiechnięta.

Wiatrem miękkim pełnym ciepła owinięta.

Jasną chmurę ma nad czołem uśmiechnięta.

Wiatrem miękkim pełnym ciepła owinięta.

Idzie ziemią, idzie wodą jak to wiosna,

aż do lata dojdzie strojna by tam zostać.

Idzie ziemią, idzie wodą jak to wiosna,

aż do lata dojdzie strojna by tam zostać.

„Przyszła wiosna” – wierszyk

Przyszła do nas piękna wiosna

Wielką radość nam przyniosła.

Najpierw zawiał ciepły wietrzyk,

Potem z chmurki mokry deszczyk,

Zaświeciło jasne słonko,

Zatrzymało się nad łąką.

A na łące jest zabawa,

Pęki kwiatów, świeża trawa.

Wszystko pachnie, błyszczy, świeci

Patrzcie dzieci, bocian leci!

Boćki tu się rozglądają

Żaby szybko uciekają.

I owady są też tu,

Wszystko budzi się ze snu!

Język angielski

Słówka Wiersz Zabawy  i piosenka
tree, big branches, small branches,little, great, tall, wind blows right/ left, might, blue – paper, brown – bio, yellow – plastic metal, black – mixed

hamster, rabbit, guinea pig, fish, parrot, canary, make a wish, How old are you? I’m … years old, grasshopper, caterpillar, bee, snail, ant, butterfly, ladybird, worm, mole, beetle, frog, segregeta garbage, plant trees, save Energy, forest, lake, river, mountains, sea, park, meadow

 

„I am a tre” Save our planet – segregate garbage

Tower

Memory

happy birthday,

In the meadow I can meet

What is it?

Headbands: Is it a caterpillar?

Let’s plant a tree