• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2021

___________________________________________________________________________________________________________________

W sobotę, 11 grudnia, przekazaliśmy Szlachetną Paczkę !
Udało nam się zebrać wszystko, o co prosiła rodzina, łącznie 15 wypełnionych paczek.
Za zebrane w skarbonce pieniądze (200zł) zostały zakupione dwa vouchery do Galerii Atrium Copernicus – osobno dla mamy i syna, które dopełnił listę prezentów.
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w Szlachetną Paczkę. Czekamy z niecierpliwością na relację wolontariusza z wręczenia paczki wybranej przez nas rodzinie.

___________________________________________________________________________________________________________________

Po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w projekcie społecznym „SZLACHETNA PACZKA”. Poniżej przedstawiamy opis wybranej przez nas rodziny, którą pragniemy obdarować paczką w tym roku. Zachęcamy nasze przedszkolne rodziny do włączenia się w akcję. Liczymy na Państwa pomoc i empatię. Razem możemy więcej!
Zbiórka potrwa do 08.12.2021 (środa), wówczas przekażemy paczkę na magazyn, z którego trafi do rodziny. Wzorem roku poprzedniego, przez sytuację covid nie spotkamy się bezpośrednio z rodziną.
Za wszelkie dary z góry dziękujemy.

Historia Rodziny
Spokojne życie pani Ingi zakłóciła pandemia oraz choroba jej męża. Gdy w zeszłym roku mężczyzna zmarł, została sama ze swoim nastoletnim synem. Jest to bardzo sympatyczna kochająca się rodzina, która boryka się z problemami dnia codziennego, wspierając się wzajemnie. Pani Inga pracuje jako krawcowa, jednak od jakiegoś czasu pani Inga jest na okresie wypowiedzenia. Miesięczny dochód rodziny wynosi 2000 zł, a po odjęciu opłat na życie, leki oraz ratę kredytu, na osobę wychodzi 539 zł.
Rodzina jest bardzo spokojna, ciepła. Bardzo się wzajemnie wspierają i są wzajemnie dla siebie oparciem. Pani Indze bardzo zależy, żeby zrobić jakieś kursy doszkalające które, pozwoliłyby jej podjąć bardziej stabilną i lepiej płatną pracę. Pani Inga uwielbia szyć, jest osobą bardzo cierpliwą i spokojna co w połączeniu z jej cierpliwością sprawia, że odnalazłaby się doskonale w zawodzie krawcowej, natomiast z wykształcenia jest księgową. Jej 12-letni syn bardzo spokojny chłopiec, który ma talent do języków obcych i bardzo lubi uczyć się języka angielskiego. Marzeniem pani Ingi i jej syna jest przede wszystkim teraz spokój oraz choć troszkę lepsza perspektywa spokojnych i radosnych Świąt.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Pościel, koce, poduszki, ręczniki, kołdra, mikser, słuchawki dla Pani Ingi,
2. Ubrania
Inga: Kurtka zimowa z kapturem, Rozmiar: 56 cm, Ciemny kolor.
Robert: Kurtka zimowa z kapturem, Rozmiar: XL, Ciemny kolor. Młodzieżowa.
Inga: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 38, Uwagi: Trapery, ciemne. sznurowane.
Robert: Adidasy, Rozmiar: 40, Adidasy, jasne kolory młodzieżowe.
3. Środki czystości: szampon, szczoteczki do zębów, pasty, płyny, proszek, płyny do mycia
4. Żywność: olej, kaszy, makaron, mąka, herbata, kawa, dżemy, konserwy, owoce w puszkach

Szczególne upominki
Inga: Maszyna do szycia używana w dobrej jakości.
Robert: Klocki LEGO Technic
Papier świąteczny do pakowania