• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2020

___________________________________________________________________________________________________________________

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
„Pani Ewa radośnie przywitała wolontariuszy, Oliwia od razu zachwycała się kolorowymi pakunkami, nie mogąc doczekać się otwarcia ich. Ogrom paczek zaskoczył panią Ewę, która nie spodziewała się takiej ilości prezentów, dziękując wolontariuszom za wsparcie. Oliwia była zachwycona lalkami Elzy i Anny, a pani Ewa nie mogła ukryć łez, gdyż zawartość paczek spełniła jej wszystkie marzenia, a nawet więcej: “wszystko na pewno się przyda, bardzo dziękuję, to wiele dla mnie znaczy”. Wiktoria bardzo dziękuję za Laki, oraz torebkę”. Pani Ewa oraz pan Tomasz bardzo dziękują za okazane im wsparcie, życzą każdemu zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.
Słowo od Wolontariusza
Drodzy Darczyńcy, dziękuję wam za tak piękne prezenty jakie otrzymała rodzina, każdy z nich był cudowny, waszego zaangażowanie nie da się opisać, a tegoroczna edycja paczki dzięki wam stała się prawdziwym cudem dla tej rodziny. Mam nadzieję, że dobroć, którą okazaliście rodzinie wróci do was z podwójną mocną. Na koniec życzę wam zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, aby wasze marzenia się spełniły, a wasze serca wypełniła radość, cieszę się że mogłem współpracować z tak ogromną ilością aniołów.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

___________________________________________________________________________________________________________________

W sobotę ( 12.12.2020r.) przekazaliśmy Szlachetną Paczkę ! Udało nam się zebrać wszystko, o co prosiła rodzina. Za zebrane w skarbonce pieniądze (250zł) został zakupiony komplet garnków, który dopełnił listę prezentów. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w Szlachetną Paczkę:)
Nie utrudniła nam tego nawet pandemia! Czekamy z niecierpliwością na relację wolontariusza z wręczenia paczki wybranej przez nas rodzinie.

___________________________________________________________________________________________________________________

Po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w projekcie społecznym „SZLACHETNA PACZKA”. Poniżej przedstawiamy opis wybranej przez nas rodziny, którą pragniemy, w tym roku obdarować. Zachęcamy wszystkie przedszkolne rodziny do włączenia się w akcję.

Liczymy na Państwa pomoc i empatię. Razem możemy więcej!

Zbiórka potrwa do 09.12.2020 (środa). Gotową paczkę na magazyn, z którego trafi do rodziny. Wyjątkowo, w tym roku, przez panującą sytuację epidemiczną nie spotkamy się z rodziną bezpośrednio

Za wszelkie dary z góry dziękujemy.

Historia Rodziny
Od wielu lat życie pani Ewy i pana Tomasza to walka o zdrowie ich córki Oliwi – dziewczynka choruje na Zespół Recklinghausena, wodogłowie oraz glejaka nerwu wzrokowego, który w przyszłości spowoduje utratę wzroku. Leczenie Oliwi jest kosztowne i pochłania sporą część budżetu rodzinnego. Niestety rodzina boryka się również z chorobą pani Ewy – endometriozą głęboko zaciekającą, która w ostatnim czasie mocno przybiera na sile utrudniając codzienną opiekę nad córką. Panią Ewę czeka bardzo droga operacja, która uratuje jej życie. Pan Tomek pracuje starając się choć trochę poprawić życie swojej rodziny. Po dokonaniu wszystkich opłat oraz zakupie niezbędnych leków rodzinie zostaje 1216 złotych na życie, co daje kwotę w wysokości 405 złotych miesięcznie na osobę.
Niezależnie od przeciwności losu i chorób, rodzina nie poddaje się. Ciepło i miłość w tym domu czuć od samego przekroczenia progu. Oliwia pomimo swych chorób jest pogodna i pełna energii, a pani Ewa emanuje optymizmem i wolą walki ze swoją chorobą. Pan Tomasz robi wszystko, aby odciążyć choć trochę panią Ewę, mimo braku czasu dla siebie robią wszystko aby wspierać się nawzajem. Rodzina swój wolny czas spędza na graniu w gry planszowe, chociaż tego czasu mają niewiele z powodu częstych wyjazdów do szpitali.

Kluczowe potrzeby rodziny:

1. Żywność
Żywność z długim terminem ważności, znacząco pomoże odciążyć budżet rodziny.

2. Kurtki zimowe
Rodzina potrzebuję szczególnie odzieży na zimę, gdyż poprzednia jest za mała lub złej kondycji.

3. Zestaw Garnków
Rodzina korzysta z pożyczonych garnków, które są w słabym stanie technicznym.

Pozostałe potrzeby Rodziny
Żywność trwała – specjalne wymagania – produkty bezglutenowe.
Cukier
Kawa
Olej
Owoce i warzywa w puszkach
Konserwy mięsne
Makaron
Konserwy rybne
Wędliny ( hermetycznie zamknięte), płatki owsiane, płatki zwykłe (na bazie błonnika), jogurty na bazie kokosa, mleko.
Środki czystości
Proszek do prania
Mydło / żel myjący
Płyn do płukania
Szampon
Płyn do mycia naczyń
Pasta do zębów
Płyny czyszczące
Szczoteczka do zębów
Szampon dla dzieci, płyn do kąpieli.

Odzież
Oliwia: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 134 cm,
Tomasz: Spodnie (Całoroczne)
Rozmiar: XL, Uwagi: Spodnie dżinsowe, pan Tomasz jest wysoki.
Ewa: Kurtka (Przejściowe)
Rozmiar: S,

Obuwie
Oliwia: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 30,

Wyposażenie mieszkania
Pościel (poszwy, prześcieradło) Wymiary 220x 200

Garnki
Patelnia
Sztućce

Szczególne upominki
Ewa: Perfumy
Tomasz: Perfumy
Papier świąteczny do pakowania