• .
 • .
 • .

Aktualności Żabki

_______________________________________________________________________________________________________________________

Zachęcam do przygotowania walentynki dla swojego dziecka, które można umieszczać w skrzynce walentynkowej – 14.02 rozdamy dzieciom walentynki

Walentynkowa zbiórka karmy dla piesków w schronisku – zachęcamy do przynoszenia karmy dla piesków ze schroniska.

03-16.02.2020 „Reksio i Psi Patrol – w świecie polskiej i zagranicznej bajki” – dzieci poznają życie pieska na podstawie bajki oraz obserwacji życia psa.

3-7.02.2020 Tydzień polskich bajek

 • 03.02.2020 (poniedziałek) – „W poszukiwaniu pieska” – wycieczka na osiedle. Dzieci spacerują po osiedlu w poszukiwaniu pieska, obserwują jego zwyczaje i zachowania. Zachowują ostrożność w stosunku do obcych psów.
 • 04.02.2020 (wtorek) – „Buda dla psa” – konstruowanie z kartonu. Dzieci przygotowują dla psa budę z kartonu, karton malują i wykładają ciepłym kocem, żeby piesek miał ciepło.
 • 05.02.2020 (środa) –„Reksio” – rozmowa na podstawie filmu. Dzieci poznają polską bajkę „Reksio” – opowiadają o swoich spostrzeżeniach, wyszukują obrazki, na których są przedmioty które zaobserwowały w bajce.
 • 06.02.2020 (czwartek)„Reksio” – osłuchanie z piosenką. Dzieci poznają piosenkę tytułową z bajki „Reksio”, zauważają, że piosenka nie ma słów tylko samą melodię. „Uroczysty obiad z polskimi bohaterami bajek animowanych – zachęcamy do eleganckiego stroju.
 • 07.02.2020 (piątek)Reksio wśród innych piesków” – liczenie. Dzieci wyszukują wśród wielu obrazków Reksia i liczą ile jest obrazków Reksia.
 • 10.02.2020 (poniedziałek) – „Psi patrol” rozmowa na podstawie filmu edukacyjnego. Dzieci oglądają bajkę Psi Patrol, a następnie opowiadają o tym co robiły pieski. Na koniec składają obrazek pieska z psiego patrolu z dwóch elementów i przyklejają do kartki.
 • 11.02.2020 (wtorek) – „Kość dla psa” – rysowanie kredką świecową po śladzie” Dzieci rysują po śladzie kość dla psa, a następnie kolorują swój rysunek według własnego pomysłu. Pieczenie chleba – rozmowa połączona z działaniem (warsztaty kulinarne). Dzieci pieką chleb, który następnego dnia będzie na śniadanie dla całego przedszkola.
 • 12.02.2020 (środa) – „Odwiedziny pieska” – rozmowa połączona z działaniem. Dzieci bawią się z pieskiem Zuzi i Igi. Rozmawiają z mamą dziewczynek o zwyczajach pieska.
 • 13.02.2020 (czwartek) – „Psi patrol” – osłuchanie z piosenką. Dzieci rozpoznają melodię piosenki, którą wcześniej słyszały podczas oglądania bajki. Próbują grupowo śpiewać fragmenty piosenki.
 • 14.02.2020 (piątek) – „Bohaterowie psiego patrolu” – liczenie. Dzieci liczą figurki bohaterów psiego patrolu, próbują nazywać bohaterów po imieniu.
 • 17.02-01.03.2020 „Pan listonosz- poznajemy zawód listonosza.” Dzieci poznają zawód listonosza oraz obserwują jego pracę.  
 • 17.02.2020 (poniedziałek) – „Obserwujemy pracę listonosza” – wycieczka. Dzieci wychodzą na osiedlę, aby obserwować pracę listonosza, jak roznosi listy do skrzynki oraz jak zanosi je do Pani Ewy – do przedszkola.
 • 18.02.2020 (wtorek)Bal karnawałowy” – uroczystość. Wspólne zabawy z Agencją Artystyczną Magmowcy. Prosimy o przebranie dzieci w stroje karnawałowe – zachęcam do stroju cienkiego, najlepiej na krótki rękaw, ponieważ podczas balu jest bardzo ciepło.
 • 19.02.2020 (środa) -„List od Kopernika” – rozmowa na podstawie filmu (Dzień Kopernika). Dzieci otwierają list, w którym jest pendrive, z którego później oglądają film o Koperniku. Po filmie opowiadają co się dowiedziały o Koperniku.
 • 20.02.2020 (czwartek) – „Pan listonosz” – osłuchanie z piosenką. Dzieci poznają nową piosenkę, nazywają przedmioty jakich używa listonosz w piosence.  „Koperta” – stemplowanie pieczątkami. Dzieci ozdabiają kopertkę niebieskimi i czerwonymi pieczątkami dowolnie wybranym przez siebie wzorem.
 • 21.02.2020 (piątek) – „Ile listów kryje torba listonosza” – liczenie. Dzieci oglądają listy umieszczone w torbie oraz liczą ile ich jest. Na koniec mówią ile policzyły listów.
 • 24.02.2020 (poniedziałek) – „Na poczcie” – zabawa tematyczna. Dzieci bawią się w listonosza, obsługę na poczcie i klienta. Wysyłają listy, przyjmują je i wysyłają. Podczas zabawy zamieniają się rolami.
 • 25.02.2020 (wtorek) – „Pan listonosz” – nauka piosenki. Dzieci rozpoznają melodię piosenki wcześniej poznanej oraz próbą ją grupowo śpiewać.
 • 26.02.2020 (środa) – Pan listonosz” – rozmowa połączona z obserwacją. Dzieci przykładają do wyciętej postaci elementy potrzebne listonoszowi – strój, czapka, torba, listy
 • 27.02.2020 (czwartek) – „List” – praca dowolna malowana kredkami świecowymi. Rysuje pracę na dowolny temat na białej kartce kredkami świecowymi. Stara się dbać o estetykę wykonywanej pracy.  „Dzwoneczkowe urodziny” – zabawy urodzinowe, składanie życzeń, przygotowanie upominku od dzieci oraz tort urodzinowy.
 • 28.02.2020 (piątek) – „Wkładamy listy do skrzynki pocztowej”- liczenie. Dzieci liczą listy, które leżą na dywanie, a następnie wkładają listy do prawdziwej skrzynki na listy oraz mówią ile lisów włożyły do skrzynki.

 

Tekst piosenki i wiersza, które będziemy poznawać w tym miesiącu w przedszkolu

 

Śpiewające Brzdące – Pan listonosz

 1. Idzie pan listonosz Z uśmiechem na twarzy, Chociaż niesie torbę, Która dużo waży.

Ref. Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi, Listy oraz paczki co dzień nam przynosi! (2x)

 1. Idzie pan listonosz Kiedy słońce grzeje, Idzie pan listonosz, Gdy deszcz mocno leje.

Ref. Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi, Listy oraz paczki co dzień nam przynosi! (2x)

 1. Idzie pan listonosz Do przedszkola wchodzi, Uśmiech przedszkolaków Dzień mu rozpogodzi.

Ref. Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi, Listy oraz paczki co dzień nam przynosi! (3x)

Psi patrol – piosenka czołówkowa.

Patrol nasz! Radę da!

Już jadą nam z pomocą!

Gdy mamy jakiś kłopot Uratują nas! Ryder oraz jego psy Ekipa na sto dwa! Marshall, Rubble, Chase Rocky, Zuma, Skye Tak! To paczka ta!

Patrol nasz! Radę da!

Czuwaja dniem i nocą!

Patrol ten zbliża się Już jadą nam z pomocą!

Kto kłopot ma Niech wzywa psa Patrol ten zbliża się Zaufaj im Dzielne psy!

O-o-o-o! Radę da O-o-o-o! Paczka ta!