• .
 • .
 • .

Aktualności Sowy 1

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

Konsultacje indywidualne  po uprzednim umówieniu się z nauczycielem: *grupa Sowy 1 dzieci p. Reni – we wtorki od godz. 15.30-16.30, *grupa Sowy2 – dzieci p. Marlenki   poniedziałek  od godz. 16.00-17.00

Dnia 9.04.2024 długi wtorek 17.00-19.00.

Dnia 10.04.2024 środa -Urodziny przedszkolaka: świętują dzieci urodzone w kwietniu – czekają na nie zabawy z kolegami, tańce, laurki od kolegów, pyszna pizza i deser niespodzianka.

Przypominamy, że zgodnie z umową 1,2,3,05.24 przedszkole będzie zamknięte.

 Życzymy Wszystkim słonecznej ,,Majówki”

Uwaga rodzice!!!

24.04.24 zapraszamy na zebranie dotyczące podsumowania obserwacji i diagnozy gotowości szkolnej. Przekażemy Państwu:

 • INFORMACJA O GOTOWOŚCI DZIECKA DO PODJĘCIA NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ.
 • ZAŚWIADCZENIE O SPELNIENIU OBOWIĄZKU ROCZNEGO PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNEGO

Jest to bardzo ważne i prosimy o obecność Państwa. Pani Marlena zaprasza na godz. 16.00. Pani Renia zaprasza na godz. 17.00

 

Tajniki ludzkiego ciała 2.04- 12.04.2024

 • 2.04.2024 wtorek – zaczynamy bardzo ciekawy temat ,,Tajniki ludzkiego ciała”, wyjaśnimy pojęcie ,,ssak” poznamy  funkcję poszczególnych części ciała oraz czynności jakie możemy dzięki nim wykonywać.
 • 3.04.2024 środa – „F- jak farby” poznamy kolejną literę, opiszemy jej wygląd, wyszukamy w tekście, będziemy ją pisać po śladzie i w liniaturze. Przeczytamy krótki tekst. Sowy 1  zajęcia w Szkole Podstawowej – wychodzimy 8.50. godz. 11.10 spotkamy się z pracownikami MPO – porozmawiamy o segregacji odpadów, recyklingu. Wyjaśnimy dlaczego jest to ważne dla przyrody.
 • 4.04 .2024 czwartek – „Ciało człowieka” wycinając elementy stworzymy postać człowieka. Wyjście na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.  Dnia 4.04 obchodzimy światowy dzień sportu, który przypada 6.04, więc zajęcia z Panem Tomkiem będą jak najbardziej potrzebne żeby uczcić ten dzień.
 • 5.04.2024 piątek- Znamy wszystkie cyfry i wykorzystujemy je do zabaw- kodowanie czynności matematycznych. Rozwiążemy proste zadania z treścią.
 • 8.04.24 poniedziałek – Układ krwionośny, czyli dlaczego serce bije, jakie jest duże, jak krąży krew w naszym organizmie. A może uda nam się dowiedzieć jak długie są  naczynia krwionośne.
 • 9.04.2024 wtorek – Układ kostny- zabawa konstrukcyjna z rolek papierowych (praca w grupach).
 • 10.04.2024 środa – Układ pokarmowy- rozmowa na podstawie filmu edukacyjnego ,,Dlaczego muszę jeść”. Pomożemy Pani Ewie i ułożymy jadłospis na jeden dzień. „Ż ” poznamy kolejną literę, opiszemy jej wygląd, wyszukamy w tekście, będziemy ją pisać po śladzie i w liniaturze. Sowy 2  zajęcia w Szkole Podstawowej – wychodzimy 8.50. Dzień urodzin przedszkolaka – będziemy tańczyć, śpiewać, bawić się z naszymi kwietniowymi  jubilatami, i  zajadać urodzinowymi smakołykami przygotowanymi przez nasze panie kucharki.
 • 11.04 .2024 czwartek – kolejny układ przed nami, Układ oddechowy- zabawa konstrukcyjna z wykorzystaniem woreczków i słomek. Wyjście na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
 • 12.04.2024 piątek- spotkamy się z internistą mama i ortopedą tatą Hani. Utrwalimy nasze wiadomości na temat naszego organizmu.

 

Wiejskie maszyny, zwierzęta i rośliny  15.04- 19.04.2024

 • 15.04.2024 poniedziałek Gospodarstwo wiejskie, co tam ciekawego się dzieje, poznamy maszyny rolnicze: kombajn, traktor, siewnik, wykorzystywane w gospodarstwie wiejskim, porozmawiamy o  zagrożeniach  związanych z maszynami rolniczymi. Spotkamy się z pracownikami laboratorium na warsztatach pt. ,,Laboratorium małego naukowca”. Zapraszamy dzieci na warsztaty edukacyjne, a także magiczne eksperymenty, doświadczenia i świetną zabawę, której celem jest zarówno zaszczepienie zamiłowania do nauk ścisłych jak i rozwijanie posiadanych już zainteresowań.
 • 16.04.2024 wtorek-  Wiejskie zwierzęta stworzymy z kół wg Doroty Dziamskiej  ”Edukacja przez ruch”.
 • 17.04.2024 środa- Gospodarstwo wiejskie dawniej- wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Sowy 1 nie idą dziś na zajęcia w szkole. Elegancki obiad pt. “Dbamy o naszą planetę”. Dzieci elegancki strój przynoszą na wieszaku, przebierzemy się po wycieczce.
 • 18.04.2024 czwartek- Od owieczki do niteczki- ułożymy historyjkę obrazkową.  Wyjście na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.  Po południu przygotujemy nowe tabliczki informacyjne na nasz teren.
 • 19.04.2024 piątek- Dzień gier- konstruowanie gier (poznajemy prawo do upadku, Prawa dziecka wg J. Korczaka),  Dzieci mogą w tym dniu przynieść z domu swoje ulubione planszówki.  godz. 12.30  ,,Pisklę poznaje miasto” utrwalimy zasady segregacji śmieci z  Aktorami Teatru ,,Magmowcy”

Zielono mi- świętujemy dzień ziemi  22.04- 26.04.2024

 • 22.04.2024 poniedziałek- Dzień ziemi, sadzimy drzewka dla przyszłych pokoleń. Wybierzemy się do sklepu ogrodniczego po rośliny, które posadzimy na naszym skwerku kwiatowym oraz posiejemy na grupowej działce.Jeżeli znajdziecie  Państwo nadwyżkę kwiatów w Waszych ogródkach to my chętnie je przyjmiemy i posadzimy na skwerku.
 • 23.04.2024 wtorek-  Zielono wśród nas- malowanie na folii rozciągniętej na obręczy (plener malarski).
 • 24.04.2024 środa – „Zabawy z literką H ” poznamy kolejną literę, opiszemy jej wygląd, wyszukamy w tekście, będziemy ją pisać po śladzie i w liniaturze. Znamy już dużo literek i udaje nam się przeczytać tekst. Sowy 1  zajęcia w Szkole Podstawowej – wychodzimy 8.50.
 • 25.04.2024 czwartek- Drzewo owocowe- malowanie 10 palcami. Wyjście na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

 

MOJA PLANETA ZIEMIA    piosenka

ref. Moja Planeta Ziemia

 z roku na rok się zmienia.

Zmienia się tu, zmienia się tam

- ja na niej mieszkam, więc o nią dbam.

                Moja Planeta Ziemia

                z roku na rok  się zmienia.

                 Dbam o nią ja.  Dbasz o nią ty.

                 Dbamy wszyscy my!

 1. Góry i lasy , rzeki i morze

są w naszych rękach. Pomóc im możesz .

Niebo i słońce, ptak i , zwierzęta

 - warto na co dzień o nich pamiętać .

 ref. Moja Planeta Ziemia …

2. Czyste powietrze, więcej  zieleni

- to twoja przyszłość . Możesz coś zmienić ! ! !

 Ziemia jest jedna i wyjątkowa.

Nie da się ziemi stworzyć od nowa!

ref. Moja Planeta Ziemia

H-jak……. wiersz

Kłopotliwe samo H,
Dość szczególną skłonność ma,
lubi hałaśliwe słowa:
hak, harmider, hałasować,
heca, hurmem, hej, hop,
hura, hola, horda, hejnał,
hulać, hasać, halo, hop,
wataha…

W tych wypadkach się nie wahaj.