• .
 • .
 • .

Aktualności Pszczółki

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zbiórkę i dostarczanie makulatury, nakrętek, baterii.

Zgodnie z umową 24.12.2021 (wigilia) i 31.12.2021r przedszkole zamknięte.

„Węgiel – co to jest” realizacja 30.11.-3.12.2021

 • 29.11.2021 poniedziałek- „Andrzejkowe zabawy” czas na tradycję wróżenia, lania wosku. Dzieci mogą w tym dniu przyjść do przedszkola przebrane w wymarzony bajkowy strój.
 • 30.11.2021 wtorek – „Węgiel co to jest” obejrzymy ilustracje, poznamy drogę powstawania węgla, osobę, która wydobywa węgiel i miejsce jej pracy.
 • 1.12.2021 środa  – „Górnik, górnik, węgiel” rytmy to trudne zadanie, doskonalimy więc nasz umiejętności matematyczne.
 • 2.12.2021 czwartek – „Gdzie ukrył się węgiel” wysłuchamy wiersza o węglowej rodzince i poznamy przedmioty w których ukrył się węgiel.
 • 3.12.2021 piątek – „Górnik” to on ciężko pracuje w kopalni i wydobywa dla nas węgiel, skonstruujemy więc jego postać, będziemy wycinać, przyklejać i dorysujemy to czego jeszcze nam zabraknie.

„Świąteczne porządki, świąteczne smakołyki – jak wykorzystamy domowe  urządzenia elektryczne”

realizacja 13.12.-17.12.2021

 • 6.12.2021 poniedziałek – „Skąd bierze się prąd” zawsze ciekawiły nas te gniazdka na ścianie, pani tłumaczyła, że jest w nich prąd, więc pora odpowiedzieć na pytanie – skąd on tam jest.  Mikołajkowe niespodzianki – i w końcu przyszedł ten długo wyczekiwany dzień, dzisiaj w przedszkolu pojawi się Mikołaj, poszukamy czy nie zostawił dla nas jakiś prezentów, obejrzymy przedstawienie, które przygotowali dla nas Rodzice dzieci z grupy Sowy i zapraszają nas do siebie na godzinę 13:30.
 • 7.12.2021 wtorek – „Gniazdo elektryczne” wiemy, że kryje się w nim prąd, że nie możemy wkładać do niego żadnych przedmiotów i bawić się nim, ale dzisiaj wyjątkowo je dotkniemy, narysowane na kartce papieru, żeby wykleić je skrawkami papieru. Mikołajkowe niespodzianki ciąg dalszy – zapraszamy dzieci na bajkę „Świąteczna wyprawa Pana Patyka” do kina CSW, wyjeżdżamy o godzinie 9:00, śniadanie w tym dniu zaczynamy punktualnie o godzinie 8:00.
 • 9.12.2021 czwartek – „Pstryk” pora na zabawy logopedyczne, będziemy pstrykać jak pstryczek-elektryczek, który sterczy w przedszkolnej ścianie.
 • 10.12.2021 piątek – „Oszczędzaj energię – znaki informacyjne” już tak dużo wiemy o prądzie, również o tym, że należy go oszczędzać, że postanowiliśmy zaprojektować własne znaki informacyjne, które narysujemy węglem, bo przecież on chyba jest wszędzie.
 • 13.12.2021 poniedziałek- „Urządzenia elektryczne w naszym domu – jak z nich bezpiecznie korzystać” porozmawiamy o tym, które urządzenia w domu działają na prąd, nawet to sprawdzimy, obejrzymy i sprawdzimy działanie odkurzacza, a nawet lodówki, ustalimy jakie są ich zadania, bo pora czas zacząć przygotowania do świąt.
 • 14.12.2021 wtorek-  „Świąteczne porządki” jak porządki to odkurzaczdoskonalimy naszą sprawność motoryczną, będziemy ugniatać, modelować odkurzacz z plasteliny.
 • 16.12.2021 czwartek – „Urządzenia elektryczne wkoło nas” zawsze to pani przygotowuje dla nas zagadki, więc dzisiaj pora na nowe zadanie, będziemy sami układać (mówić, pokazywać) zagadki o urządzeniach elektrycznych, może o odkurzaczu, lodówce, a może telewizorze, czeka nas super zabawa. Dzień urodzin Przedszkolaka – będziemy tańczyć, śpiewać, a na podwieczorek zjemy pyszne urodzinowe ciasto.
 • 17.12.2021 piątek- „Urządzenia elektryczne” skonstruujemy własną lodówkę, a może odkurzacz, pracujemy w małych grupach, decydujemy wspólnie, negocjujemy. Przydałyby się nam nie za duże kartoniki, prosimy o przyniesienie przez dzieci kilku do przedszkola.

„Zimowy świąteczny czas” realizacja 20.12.- 30.12.2021

 • 20.12.2021 poniedziałek- „Cztery pory roku już jutro zawita do nas zima” obejrzymy film edukacyjny, poznamy charakterystyczne elementy zimy – jak powstaje płatek śniegu, co to jest szron, utrwalimy naszą wiedzę o zwierzętach, które zasypiają na zimę.
 • 21.12.2021 wtorek-  „Zimowe pejzaże” chociaż zima to głównie jeden kolor my z tego jednego koloru stworzymy najpiękniejszą zimowy pejzaż. Mikołajkowe przedstawienie z Teatrem Magmowcy godzina 9:15.  Elegancki obiad świąteczny – drodzy Rodzice bardzo prosimy o odświętny strój.
 • 22.12.2021 środa- „Dzień i noc” czy to możliwe, że rytmy towarzyszą nam każdego dnia, no tak przecież codziennie jest ranek i wieczór, bawimy się rytmem dnia.
 • 23.12.2021 czwartek – „Nasze wymarzone prezenty” czy możemy się złości kiedy dostaniem inny niż nasz wymarzony prezent, czy naszą złością nie zrobimy komuś przykrości, wysłuchamy bajki o Mikołaju, który bał się dzieci.
 • 27.12.2021 poniedziałek- „Świąteczne wspomnienia” obejrzymy nasze świąteczne fotografie, porozmawiamy o naszych świętach.
 • Proszę o wysłanie na nasz grupowy adres @ zdjęć świątecznych dzieci.
 • 28.12.2021 wtorek-  „Zimowy walc” bawimy się przy muzyce klasycznej, będziemy słuchać muzyki i interpretować ją ruchem według własnego pomysłu.
 • 29.12.2021 środa- „Zima jedna z czterech pór roku” przecież pory roku również płyną swoim niezmiennym rytmem… wiosna, lato, jesień, zima, dzisiaj nauczymy się nowego rytmu.
 • 30.12.2021 czwartek – „Już nadchodzi Nowy Rok” więc stary zakończymy z przytupem, będziemy bawić się, tańczyć i śpiewać.  Dzieci mogą w tym dniu przyjść do przedszkola przebrane w wymarzony bajkowy strój.

 

Język angielski w podstawie programowej;

PIOSENKI

ZABAWY

OPOWIADANIE

SŁOWNICTWO

Jiggle Your Scarf

The Dancing Christmas Tree

Santa, Where Are You?

New Year

Memory

Where is the coal?

Marching Colours

Hide and Seek

Bowling

Washing machine

Caterpillar

Head, Shoulders, Knees and Blue

Ponds

The Very Sad Santa B. Bednarczyk mine, miner, coal, in, on, under, up, down, left, right, vacuum cleaner, lamp, washing machine, fridge, socks, jumper, hat, shirt, pants, kick, turn around, dance, jump, stomp, roof, sleigh, spring, summer, autumn, winter.

 

 

Praca górnika

 

Ciemno tak, ciemno tak,
Ciemno że aż strach!
Słychać stuk, słychać buch
Głośne pah, pah, pah!
Wali ktoś z całych sił
Leci kurz i pył
Wprawia w ruch kilof, młot,
Że aż cieknie pot

To górnik, to górnik
W podziemiu przebywa
To górnik, to górnik
On węgiel wydobywa

Wcale to nie jest żart,
Węgiel to jest skarb
Dla nas tak górnik to
Wykopuje go
Z węgla prąd będzie w mig,
Kiedy zrobisz pstryk
Światło jest, radio gra
W mieście tramwaj gna

To górnik, to górnik
W podziemiu przebywa
To górnik, to górnik
On węgiel wydobywa

To górnik, to górnik
W podziemiu przebywa
To górnik, to górnik
On węgiel wydobywa

 

Choinko piękna jak las

 

Stała pod śniegiem panna zielona
nikt prócz zająca nie kochał jej
nadeszły święta, i przyszła do nas
pachnący gościu, prosimy – wejdź!

Choinko piękna jak las
choinko, zostań wśród nas.
Choinko piękna jak las
choinko, zostań wśród nas.

Jak długo zechcesz z nami pozostań
niech pachnie tobą domowy kąt
wieszając jabłka na twych gałązkach
życzymy wszystkim wesołych świąt.

Choinko piękna jak las
choinko, zostań wśród nas
Choinko piękna jak las
choinko, zostań wśród nas.