• .
 • .
 • .

Aktualności Pszczółki

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

Przypominam Państwu o możliwości umawiania się na konsultacje indywidualne, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godziny 16:00 po wcześniejszym umówieniu ((56) 659 88 90)

 

PIKNIK   EKOLOGICZNY  Z OKAZJI   DNIA RODZINY ZAPRASZAMY

14 maja 2022 (sobota) GODZ. 13.00 DO 15.00. Na piknik każde dziecko  przynosi jedną pustą butelkę plastikową 1,5 l.  Rozpoczęcie godz. 13.00  spektaklem  pt. „Rzepka” w wykonaniu rodziców gr. Pszczółki, następnie liczne atrakcje piknikowe w przedszkolnym ogrodzie. Na kolejnych stanowiskach zbieramy literki (na karcie piknikowej, którą dzieci otrzymają przy bramkach), literki utworzą hasło. Odczytane hasło gwarantuje niespodziankę.

Stanowiska:
1.Lepienie z masy papierowej – chodnik  przed budynkiem B
2. Szycie woreczków na owoce – chodnik przed Biedronkami
3. Szycie MATANKI – plac maluszków
4. Ozdabianie kwiatków z butelek –  plac z pociągiem
5.Zawody sportowe -  wjazd za gabinetem p. dyrektor
6.Gra Rybki – trawa przy bramce od ul. Targowej
7. Ozdabianie doniczek i sadzenie kwiatków – plac przy dziewczynce

Ponad to:
- Zamek dmuchany
- Książki zbieramy z przedszkolakami się wymieniamy
- Wymiana i zbiórka odzieży
-Foto budka
Podczas pikniku będzie możliwość wymienienia się:
- książkami dla dzieci, dorosłych pod hasłem  „Książki zbieramy z przedszkolakami się wymieniamy”,
- ubraniami, z których już wyrośliśmy albo nam się znudziły. Ubrania to elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, nowe i używane, ale nie  noszące śladów zużycia czyli: bez dziur, zmechaceń, plam, czyste, kompletne, niezniszczone. Ubrania, które nie znajdą nowego nabywcy zostaną oddane do recyklingu w ramach charytatywnej zbiórki ECOKONKURS 2022 organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

Książki jak i ubrania przynosimy na piknik! SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !

 

„Jestem z Kujaw” realizacja 4.05.-13.05.2022

 • 4.05.2022 środa  – „Nasz region Kujawy”  dzisiaj wyruszymy na zdobywanie wiedzy o bliższych nam miejscach – poznajemy Kujawy.
 • 5.05.2022 czwartek- „Stroje kujawskie” jak Kujawy to przecież również tradycyjne czerwono – niebieskie stroju, poznamy je pracując na naszej tablicy multimedialnej.
 • 6.05.2022 piątek  – „Ubieramy na kujawsko” doskonale wycinamy po linii prostej, dzisiaj czeka nas trudniejsze zadanie, będziemy wycinać szablony i ubierać po kujawsko i chłopca i dziewczynkę.
 • 9.05.2022 poniedziałek- „Gry i zabawy na Kujawach” czas na poznanie zabaw, które towarzyszyły dzieciom na Kujawach, my również się w nie pobawimy.
 • 10.05.2022 wtorek – „Ludowe rękodzieło” bo bez serwetek nie byłoby prawdziwych kujawskich stołów, dzisiaj sprawdzimy czy wykonanie takiej serwetki to łatwe zadanie.
 • 11.05.2022 środa  – „Ach te kujawskie spódnice” która mniejsza, która większa, a może są takie same?, no jeszcze jak będą różne ułożymy je od najmniejszej do największej.
 • 12.05.2022 czwartek- „Gwara kujawska” to może być ciekawe doświadczenie, dzisiaj poznamy i spróbujemy porozumiewać się gwara kujawską (zabawy ortofoniczne).
 • 13.05.2022  piątek- „Jak to było na Kujawach” obejrzymy dziś bajkę o pewnej kujawskiej dziewczynce, narysujemy później jej postać, ciekawe czy oglądając nasze prace ją rozpoznacie. Dzisiaj obchodzone jest pewne nietypowe święto – „Święto Polskie Niezapominajki” o tak pięknych kwiatach kto jak kto, ale Pszczoły muszą wiedzieć wszystko.

„W naszym przedszkolnym ogródku” realizacja 16.05.- 20.05.2022

 • 16.05.2022 poniedziałek- „W przedszkolnym ogródku” pora zadbać o nasz przedszkolny ogródek, przymrozki ustały, wiosna w pełni czas posadzić, posiać rośliny. A, że to poniedziałek to pełni sił po weekendowym wypoczynku z samego rana zanim wyjdziemy do ogrodu pieczemy chleb dla przedszkolaków, żeby jutro wszyscy mogli zjeść go z apetytem.
 • 17.05.2022 wtorek – „Woda w małej i dużej konewce” ciekawe czy w każdej konewce jest tyle samo wody, a może w tej mniejszej jest jednak mniej, odpowiemy dziś na to pytanie?
 • 18.05.2022 środa  – „Rośliny z naszego ogródka” co było do posadzenia / posianie zrobione wczoraj, a żeby nam łatwiej w ogródku gospodarować, dzisiaj wiedząc co zacznie w nim rosnąć rysujemy tabliczki na rabatki.
 • 19.05.2022 czwartek – „Dzwoneczkowe urodziny” czas na święto majowych solenizantów. Dzień urodzin przedszkolaka – będziemy tańczyć, śpiewać, a przez cały dzień będziemy jeść pyszne urodzinowe smakołyki.
 • 20.05.2022 piątek- Jak się bawić to się bawić, dzisiaj kolejne święto, ale tylko nasze – Światowy Dzień Pszczoły, więc strój obowiązkowy w pszczelich kolorach, dozwolone tylko różne odcienie.

„A może jednak będę żołnierzem” realizacja 23.05.- 27.05.2022

W tym tygodniu planujemy musztrę z tatą naszej Agaty – termin do ustalenia.

 • 23.05.2022 poniedziałek- „Kim będę – a może żołnierzem” jak wygląda praca żołnierza, jakie są jego zadania, gdzie pracuje, ale również jakie cechy określają prawdziwego żołnierza, dzisiaj odpowiemy na te pytania.
 • 24.05.2022 wtorek – „Jak wygląda żołnierz” narysujemy żołnierza widzianego oczami dzieci z grupy Pszczółek, czekamy na efekty, współpracujemy w grupie.
 • 25.05.2022 środa  – „Krótsze, dłuższe, niższe, wyższe” mierzymy – to nasze nowe zadanie i sprawdzimy nasze umiejętności współpracując z kolegami .
 • 26.05.2022 czwartek- „Zawód żołnierz” będziemy grać w zagadki słowne i obrazkowe, sprawdzamy naszą żołnierską wiedzę. Czeka nas bardzo ważny dzień, zapraszamy dzieci na uroczysty obiad z okazji święta ich Mam, więc drodzy Panowie dzisiaj zadanie dla Was, pamiętajcie o eleganckim stroju dla dzieci na dziś.
 • 27.05.2022 piątek – „Kolumna wojskowych samochodów” konstruujemy samodzielnie, ale wspólnie utworzymy kolumnę samochodów. Poprosimy o wszelkie małe pudełeczka, dziś je na pewno wykorzystamy, zbieramy cały maj.

 

Język angielski w podstawie programowej;

 

PIOSENKI

ZABAWY

SŁOWNICTWO

Go Round and Round the VillageThe Farmer Plants the Seed

What do you want do be?

WashingmachineRace with Balloons

Fishing

Marching Colours

Bowling

Let’s walk!

Keyhole

Kalambury

Memory

I am a ….

apron, beads, belt, trousers, hat, jacket, skirt, forest, lake, villagetown, window, village, staircase, sun, rain, seed, garden,  plantsdig, water, cook, eat, grow, shovel, wateringcan, rake, teacher, doctor, fireman, cook, singer, pilot

 

W naszym ogródeczku 

W naszym ogródeczku
zrobimy porządki }3razy

Wygrabimy ścieżki
przekopiemy grządki,
przekopiemy grządki raz, dwa, trzy.

Potem w miękką ziemię
wsiejemy nasionka }3razy

Będą się wygrzewać
na wiosennym słonku,
na wiosennym słonku raz, dwa, trzy.

Przyjdzie cieply deszczyk
i wszystko odmieni } 3 razy

W naszym ogródeczku
grządki zazieleni,
grządki zazieleni raz, dwa, trzy.

Czerwone jabłuszkoCzerwone jabłuszko przekrojone na krzyż
Czemu ty dziewczyno krzywo na mnie patrzysz

Gęsi za wodą kaczki za wodą uciekaj dziewczyno
Bo Cię pobodą. Ja Ci buzi dam ty Mi buzi dasz
Ja Cię nie wydam ty Mnie nie wydasz
Mazurek mazureczek oberek obereczek
Kujawiak kujawiaczek chodźże Maryś chodźże chodź

Czerwone jabłuszko po ziemi się toczy
Tę dziewczynę kocham co ma modre oczy

Gęsi za wodą kaczki za wodą uciekaj dziewczyno
Bo Cię pobodą. Ja Ci buzi dam ty Mi buzi dasz
Ja Cię nie wydam ty Mnie nie wydasz
Mazurek mazureczek oberek obereczek
Kujawiak kujawiaczek chodźże Maryś chodźże chodź

Żebym ja wiedziała, żeś ty chłopak stały
To by moje oczy za tobą patrzały

Gęsi za wodą kaczki za wodą uciekaj dziewczyno
Bo Cię pobodą. Ja Ci buzi dam ty Mi buzi dasz
Ja Cię nie wydam ty Mnie nie wydasz
Mazurek mazureczek oberek obereczek
Kujawiak kujawiaczek chodźże Maryś chodźże chodź

Czerwone jabłuszko już mi cheban gęści
A moja dziewczyna ma już lat czterdzieści

Gęsi za wodą kaczki za wodą uciekaj dziewczyno
Bo Cię pobodą. Ja Ci buzi dam ty Mi buzi dasz
Ja Cię nie wydam ty Mnie nie wydasz
Mazurek mazureczek oberek obereczek
Kujawiak kujawiaczek chodźże Maryś chodźże chodź