• .
 • .
 • .

Aktualności Kotki

_______________________________________________________________________________________________________________________

Listopad przynosi nam ważne wydarzenie – Kotki czeka pasowanie na przedszkolaka. Siódmego dnia miesiąca widzimy się na uroczystości pasowania : ) Pierwsze dwa tygodnie upłyną nam w biało – czerwonych barwach. Zwrócimy uwagę na nasz kraj i naszą flagę, powiemy sobie, jak ważna jest rodzina, docenimy rodzeństwo i postaramy się nauczyć nazw członków rodziny po niemiecku. Kolejne dwa tygodnie poświęcimy na poznanie zasad bezpieczeństwa na pasach.

Oprócz tego, pragnę poinformować, że 6.12.18 będzie spotkanie świąteczne dla rodziców, więc już teraz zróbcie miejsce dla nas w kalendarzu !

Nasze wydarzenia zaplanowane na ten miesiąc prezentują się następująco: 

 • 5.11. 2018 – Poniedziałek  - Odbywać się będzie sesja fotograficzna w klimacie świąteczno – zimowym z Photo Flower.
 • 6.11.2018 – Wtorek –  „Dzwoneczkowe urodziny” . Wszystkie przedszkolaki urodzone w listopadzie będą świętowały swoje urodziny wspólnie  z kolegami ze swojej grupy.  Jubilaci będą mieli szczególne przywileje np. wybór ulubionych zabaw  i zabawek w sali. Tak by poczuli się wyjątkowo. W tym dniu będzie ulubione danie wszystkich przedszkolaków – pachnąca, pieczona w przedszkolu pizza, ciasto w formie tortu na podwieczorek i inne urodzinowe niespodzianki przygotowane przez kolegów z grupy.
 • 7.11.2018 – Środa – „Pasowanie na przedszkolaka”  godz. 13.00, wchodzimy na salę na piętrze białymi zewnętrznymi schodami. Uroczystość, która – bądźmy szczerzy – jest tylko formalnością. Koty urodziły się prawdziwymi przedszkolakami, mają to w krwi, ale żeby tradycji stało się zadość…oto i ona – uroczystość pasowania.
 • 8.11.2018 – Czwartek – „Na prawo most, na prawo most…” – czyli strona lewa i prawa. Kot zawsze orientuje się w terenie, zawsze trafi, zawsze wie, gdzie iść. Popracujemy tylko nad tym, aby poprawnie nazywać strony, w które koty chadzają.
 • 9.11.2018 – Piątek – „Uroczystość patriotyczna”. W ten dzień odbędzie się uroczystość z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaśpiewamy również hymn o godzinie 11:11. Elegancki obiad. Zgodnie ze zwyczajem ubieramy się odświętnie. Z klasą i gracją, którą koty mają we krwi – co udowodniliśmy już dwa razy – spożyjemy po raz trzeci posiłek przy elegancko udekorowanym stole w kolorach biało – czerwonych.
 • 12.11.2018 – Poniedziałek – „Meine Familie“ . Achtung ! Zadanie na ten dzień, to nauka członków rodziny w języku niemieckim. Tak więc mamo, tato, jeśli nagle, bez ostrzeżenia staniecie się Mutter i Vater, to wszystko jest w jak najlepszym porządku, bo lekcja zakończyła się sukcesem i nic, tylko herzliche Gratulation !
 • 13.11.2018 – Wtorek – „Las w słoiku” . Kot potrafi wszystko. Naprawdę. Nie ma rzeczy niemożliwych. Lubi wyzwania i zawsze podnosi poprzeczkę.  Nawet las potrafi zmieścić do słoika, słowo dajemy. Prościzna. Efekty naszej pracy zobaczycie w postaci dekoracji w szatni – aby nie być gołosłownym.
 • 14.11.2018 – Środa – Warsztaty dla rodziców z p. Włosińską – mamą Alicji z Mrówek. Więcej szczegółów w ogłoszeniu obok. ZAPRASZAMY !
 • 18.11.2018 – Niedziela   - „Basen z rodzicami“. Jeśli kot nie pływa, wcale nie znaczy to, że nie umie. On po prostu świadomie rezygnuje z tej czynności, gdyż mu się nie chce. A dla kocich pływaków, które lubią się pomoczyć  -  harmonogram na basen na oddzielnym ogłoszeniu.
 • 19.11.2018 – Poniedziałek – „Przejście dla pieszych”. Kot nawet zebrę oswoi. Oczywiście przy pomocy świateł i strony lewej, prawej i znowu lewej.
 • 20.11.2018 – Wtorek –   „Kierownica”   . Każdy kierowca zrobi swoją, taką, aby mu odpowiadała i jak najlepiej prezentowała się w kocich łapkach. A do tego będzie lekka – bo z talerzyka papierowego.
 • 22.11.2018 – Czwartek – „Dzieci i światła”. Nauczymy się piosenki, która na pewno umili nam przechodzenie przez pasy. Oprócz tego poznamy kolory w języku niemieckim – rot, gelb, grün !
 • 27.11.2018 – Wtorek – „Pieczenie chleba ” . To, że kot zdolną bestią jest, wie całe przedszkole. Łapki ma zwinne i magiczne. I dlatego bez mrugnięcia okiem i zbytniego wysiłku upiecze pachnący chlebek, który następnie zje.
 • 29.11.2018 – Czwartek – „Sygnalizator świetlny”. Stworzymy własne sygnalizatory świetlne. Po pierwsze – bo własne jest zawsze lepsze, po drugie – żeby nie starczało Wam komplementów pod adresem naszych arcydzieł, chociaż dopiero listopad ; )
 • 30.10.2018 – Piątek – Wróżby andrzejkowe. Porozmawiamy o tradycji wróżb andrzejkowych, powróżymy sobie, pobawimy się….. czyli spędzimy miło czas w zacnym kocim gronie, jak zawsze, tylko z nutką andrzejkowej magii w postaci ciasteczek z wróżbą ! Chętne dzieci mogą się przebrać w kolorowe stroje. Hit Szefowej Kuchni . Zapraszamy serdecznie na degustację. Nasza Szefowa Kuchni zadba o podniebienie i po raz kolejny przybliży smak kuchni przedszkola Bim-Bam-Bino. W zeszłym miesiącu była przepyszna i zdrowa szarlotka, a w tym….. spróbujcie sami : )

 

„Dzieci i światła”

Po ulicach auta pędza w różne strony.
Uważajcie dzieci na światło czerwone.

Refren:
Razem z mamą muszę stanąć,
kiedy światło jest czerwone.
A na drugą przejdę stronę
przy świetle zielonym.

Już hamują z piskiem auta rozpędzone,
bo na dzieci mruga światełko zielone.

Refren:
Razem z mamą muszę stanąć…

Auta mkną po jezdni, chodnik jest dla dzieci.
Patrzcie jakie światło przed wami się świeci.

Refren:
Razem z mamą muszę stanąć…

 

„Idę do domu”

Idę sobie i… liczę kroki raz, dwa, trzy,

Już go widzę stąd, mój dom, mój dom, mój dom.

Biegnę więc do drzwi, mama z okna macha mi,

Jeszcze schody są, mój dom, mój dom, mój dom.

W górę tup tup tup, wycieraczkę szur szur zrób,

Teraz wciśnij gong, din don din don din don.

Puk puk, otwórz  mi, skrzypu skrzypu, skrzypią drzwi,

I na szyję skok, cmoku cmoku cmok.

Słówka język niemiecki:
die Mutter – mama                 das Auto – auto

der Vater – tata                      der Bus – autobus

die Oma – babcia                   das Fahrrad – rower

der Opa – dziadek

rot – czerwony

gelb – żółty

grün – zielony

die Sonne – słońce

der Regen – deszcz