• .
 • .
 • .

Aktualności Kotki

_______________________________________________________________________________________________________________________Dnia

24 i 31 grudnia zgodnie z zapisem w umowie przedszkole jest nieczynne.

_______________________________________________________________________________________________________________________Dnia

Grupowy konkurs na ekologiczną ozdobę choinkową

Zapraszamy dzieci i rodziców z grupy Kotki do udziału na ekologiczną ozdobę choinkową. Pracę przygotowujemy wspólnie z materiałów naturalnych lub odpadowych i dostarczamy ją do 15.12.2020. Pracę prosimy podpisać.  W czwartek (18.12.2020) konkursowe prace powiesimy na przedszkolną choinkę w ogrodzie przedszkolnym.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

_______________________________________________________________________________________________________________________Dnia

Temat: W kuchni mojej mamy” 30.11.- 4.12.2020

 • 30.11.2020  poniedziałek –  „W kuchni”- będziemy opowiadać jakie czynności możemy wykonywać w kuchni oraz nazywać przedmioty gospodarstwa domowego. Wskażemy, gdzie w przedszkolu znajduje się kuchnia i będziemy przestrzegać zakazu wchodzenia do niej. Dobierzemy przedmioty parami: obrazek garnka do garnka. Tego dnia będziemy również świętować Andrzejki. Nazwiemy przedmioty potrzebne do wróżb oraz będziemy uczestniczyć w zabawach muzyczno-ruchowych.
 • 01.12.2020 wtorek - „Kuchareczki” – będziemy wcielać się w rolę kucharki, odtworzymy proste rytmy za pomocą dłoni na garnkach z kącika kuchennego. Odkryjemy znaczenie komunikowania się w sposób niewerbalny.
 • 02.12.2020 środa - „Co robi kucharz?” – wskażemy i nazwiemy kucharza, wymienimy czynności przez niego wykonywane oraz narzędzia, których potrzebuje w swojej pracy. Będziemy powtarzać onomatopeje z wykorzystaniem utworu P. Siewiery-Kozłowskiej. Podczas zabaw ruchowych będziemy ćwiczyć mięśnie grzbietowe oraz starać się biegać bez potrąceń.
 • 03.12.2020 czwartek - „Garnek” – lepienie z masy solnej. Stworzymy garnek z masy solnej, a następnie go pomalujemy. Nazwiemy przedmiot służący do gotowania: garnek.
 • 04.12.2020 piątek – „Dzień i noc” – dostrzeżemy przemienność dnia i nocy. Będziemy układać graficzne kalendarze, wykorzystując przygotowane słońce i kalendarz. Podczas zabaw ruchowych będziemy celować jedną i drugą ręką do obręczy oraz uczestniczyć w wypoczynku zaproponowanym przez nauczyciela. Tego dnia będziemy świętować urodziny przedszkolaków. Wszystkie przedszkolaki urodzone w grudniu będą świętowały swoje urodziny wspólnie  z kolegami ze swojej grupy. Jubilaci będą mieli szczególne przywileje np. wybór ulubionych zabaw i zabawek w sali, by poczuli się wyjątkowo. W tym dniu będzie ulubione danie wszystkich przedszkolaków – pachnąca, pieczona w przedszkolu pizza, ciasto w formie tortu na podwieczorek i inne urodzinowe niespodzianki przygotowane przez kolegów z grupy.

Temat: W fabryce Świętego Mikołaja 7.12- 23.12.2020

 • 07.12.2020 poniedziałek - „Mikołajkowe niespodzianki” – zgodnie z tradycją na dzieci będą czekały drobne upominki w butach, a następnie obejrzymy świąteczną bajkę przy pierniku i herbatce. W tym tygodniu będziemy pracować metoda Storylaine. Codziennie dzieci otrzymają list niespodziankę i zadania do wykonania.

Witajcie, w niedzielę były  moje imieniny, chciałbym dziś odwiedzić Wasze przedszkole i poznać Was, wasze zabawki i Panie. Wiem, że przygotowaliście dla mnie kilka niespodzianek. Ja też chciałbym sprawić Wam przyjemność, dlatego przygotowałem dla Was kilka atrakcji. Jestem bardzo ciekawy, czy nie możecie się ich doczekać, tak jak ja. Życzę miłej zabawy!

Mikołaj

Jestem ciekawy jak wyglądacie, czy jesteście duzi czy mali, jaki jest wasz ulubiony strój. W waszej sali moi pomocnicy Elfy łobuziaki zostawiły moje zdjęcie, jednak podzieliły je na części. Ciekawe, czy uda Wam się ułożyć moją całą podobiznę? Poza tym zostawiły jeszcze kilka ilustracji związanymi z tradycjami mikołajkowymi, poszukajcie ich, bo sam nie wiem, gdzie te nicponie je pochowały. Ps. nie zapomnijcie o gimnastyce.

 • 08.12.2020 wtorek –  Wiecie już jak ja wyglądam, ale jestem ciekawy czy znacie już moje sekrety, czym przyjeżdżam, gdzie mieszkam? A jak Wam się podobały niespodzianki??. Poznamy piosenkę „7 reniferów” oraz stworzymy renifera z odcisku naszej dłoni.
 • 09.12.2020 środa –  Jak wiecie Elfy to straszne rozrabiaki, ale również moi przyjaciele i pomocnicy. Jestem ciekawy, czy widzieliście je i wiecie jak wyglądają?? Po moich imieninach zajmiemy się przygotowaniem prezentów dla dzieci, które odnajdą pod choinką. Żeby zdążyć ze wszystkim Elfy dużo ćwiczą  i dzięki temu szybko biegają. Może dziś wy przygotujecie trening dla Elfów. I jeszcze jedna sprawa, widziałem piękne drzewka przed waszym przedszkolem, może je ustroicie?. Tego dnia będziemy stroić choinkę przed przedszkolem. Dowiemy się,  jak wyglądają elfy.
 • 10.12.2020 czwartek Widziałem, że wraz z elfami dzielnie ćwiczyliście, dziś kolejne zadanie. Moje Elfy Łobuziaki pogubiły moje świąteczne skarpetki, zostały mi same smutne jednokolorowe, może uda wam się je udekorować? Będziemy oglądać świąteczne skarpety w salach przedszkolnych i obrazkach. Ozdobimy skarpety przygotowanymi wzorami. Wykorzystamy surowce wtórne. Następnie udekorujemy tablicę naszymi pracami.
 • 11.12.2020 piątek Dzień dobry dzieci!To ja, Wasz Mikołaj. Mam kolejny kłopot, nie wiem czy zapakowałem do worka wszystkie prezenty i czy starczy dla Jasia, Małgosi, Agatki i Krzysia.. Mogę liczyć na Waszą pomoc? Ps. Nie zapomnijcie o gimnastyce, żeby być silnym i zdrowym. Będziemy rozpoznawać zabawki dotykiem oraz szacować, ile jest prezentów w worku Świętego Mikołaja – dużo czy mało?
 • 14.12.2020 poniedziałek  - „Pieczemy chleb na wtorkowe śniadanie”. Wskażemy i nazwiemy produkty spożywcze niezbędne do wypieku chleba. Następnie będziemy łączyć produkty według podanej receptury. Będziemy pracować w zespole i uczestniczyć w zabawie „Mało nas do pieczenia chleba”. Podczas zabaw ruchowych będziemy współpracować z partnerem wykonując rowerek w parach.
 • 15.12.2020 wtorek  - „Świeci gwiazdka, na choince” – zabawa muzyczno ruchowa do piosenki “Świeci gwiazdka”. Będziemy uczestniczyć w zabawach ruchowych ze śpiewem i naśladować ruchy nauczyciela.  Wykorzystamy atrybuty z garderoby: opaski z gwiazdeczkami.
 • 16.12.2020 środa - „Choinka” – nazwiemy drzewko bożonarodzeniowe. Będziemy obserwować i opisywać gałązki świerkowe . Dostrzeżemy różnorodność kolorów i kształtów bombek, będziemy nazywać podstawowe kolory.  Będziemy uczestniczyć w dekorowaniu choinki w kolorowe bombki i łańcuchy, cierpliwie czekając na swoją kolej. Podczas zestawu zabaw ruchowych będziemy uczestniczyć w formie wypoczynku zaproponowanym przez nauczyciela.
 • 17.12.2020 czwartek -  „Świąteczne aniołki lub wesoły bałwanek”- konstrukcja z kolorowej bombki. Będziemy konstruować aniołka, wykorzystując bombki lub zbędne żarówki oraz drewniane koraliki.  To bardzo ważny dzień dla przedszkolaków „Przy wigilijnym stole” – elegancki obiad . Tego dnia wszyscy przychodzimy elegancko, odświętnie ubrani. Nazwiemy pokarmy wigilijne oraz będziemy składać życzenia bożonarodzeniowe kolegom i personelowi. Czeka nas również świąteczne spotkanie z Teatrem Magmowcy oraz strojenie okna grupowego dla Mikołaja – przez okno dotrą do nas prezenty od Świętego Mikołaja.
 • 18.12.2020 piątek  „Świąteczne ozdoby”- zabawa matematyczna ( liczenie). Będziemy liczyć choinkowe ozdoby oraz szacować, czy jest ich dużo czy mało. Dostrzeżemy rolę ostatniego liczebnika. Podczas zabaw ruchowych będziemy ćwiczyć w parach.
 • 21.12.2020 poniedziałek -“Choinka zielona”- nauka wiersza A. Łady Grodzickiej. Zapamiętamy wiersz o choince i będziemy posługiwać się różnym natężeniem mowy: szept, mowa głośna i cicha. Stworzymy w zespole ekologiczną choinkę z rolek papierowych. Będziemy oglądać gałązki i szyszki z różnych drzewek iglastych. Podczas zabaw ruchowych będziemy czołgać się pod tunelem stworzonym przez kolegę i ćwiczyć duże partie mięśniowe.
 • 22.12.2020 wtorek –  „Kolędujemy”- słuchanie piosenek świątecznych. Będziemy słuchać piosenki w wykonaniu dzieci i dorosłych. Rozpoznamy głos męski, żeński i dziecięcy.
 • 23.12.2020 środa - „Przy Wigilijnym stole” – rozmowa na podstawie serii obrazków. Opiszemy obrazki dotyczące Wigilii. Nazwiemy tradycyjne potrawy wigilijne oraz opiszemy przygotowania  w swoim domu do Świąt Bożego Narodzenia. Przygotujemy ozdobę na choinkę: łańcuch. Ozdobimy choinkę w ogrodzie. Podczas zabaw ruchowych wyczujemy własną siłę i siłę kolegi podczas zabawy w koguty.

 

PIOSENKI

ZABAWY

SŁOWNICTWO

 Lets’ s make a pizza!Reindeer Pokey

Where is Santa?

Little Snowflake

 

 

 

 

 

 Hit the CardSoup

Tower

Where is the Elf?

Where is Santa?

Decorate the Christmas Tree

Roll the Dice

Tunnel

  tomatoes, cheese, mushrooms, salami, pot, potato, carot, corn, doll, car, blocks, pink, red, blue, green, yellow, elf, Santa, snowflake, dance, eat, jump, clap, walk.

 

 CHOINKA ZIELONA

Anna Łada – Grodzicka

Choinka zielona
Przyszła dzisiaj do nas.
Kołysze bombkami,
Miga światełkami.
Pod choinką są prezenty
Dał nam je Mikołaj Święty.

Piosenka do nauki:

Saneczkami, saneczkami
latam w górę, w dół
i szybuję pod chmurami
dzieląc je na pół.

Bo mam odważnych siedem reniferów,
one prowadzą zaprzęg mój.
Z nimi przyjemnie jest tak latać
i góra dół i góra dół i góra dół. x2

Dzwoneczkami, dzwoneczkami
brzęczę dzyń, dzyń, dzyń.
No i pędzę pod gwiazdami,
a mój zaprzęg lśni.

Bo mam odważnych siedem reniferów,
one prowadzą zaprzęg mój.
Z nimi przyjemnie jest tak latać
i góra dół i góra dół i góra dół. x2