• .
 • .
 • .

Aktualności Kotki

_______________________________________________________________________________________________________________________

Witam serdecznie we wrześniu, kiedy to najmłodsze przedszkolaki dzielnie rozpoczynają swoją przygodę w grupie Kotki

Nasze wydarzenia zaplanowane na ten miesiąc prezentują się następująco:

 • 4.09.2018 Wtorek – ” Kocie pomysły” – Ozdabiamy za pomocą kredek główkę kotka według własnego pomysłu. Dekorujemy ją nie tylko oczami, nosem i wąsami, ale przede wszystkim własną wyobraźnią.
 • 5.09.2018 Środa-  „Czyste rączki” – Nazywamy przedmioty codziennego użytku, które znajdują się w łazience: mydło, woda, papier, kran, umywalka. Uczymy się też samodzielnie stosować etapy mycia rączek.
 • 10.09.2018 Poniedziałek – „Kodeks przedszkolaka”  – Poznajemy zasady zachowania w naszej sali Kotków. Chcemy, aby każdy czuł się bezpiecznie i komfortowo oraz był szanowany. Wyklejamy też plasteliną dzwoneczek „Bim-Bam-Bino”, aby nasze paluszki nabierały wprawy i siły.
 • 11.09.2018 Wtorek – Wycieczka po terenie ogrodu przedszkolnego. Koty mają swoje drogi i miejsca. My również !  Poznajemy teren naszego ogrodu przedszkolnego, zasady bezpieczeństwa i zasady korzystania z zabawek na jego terenie.
 • 12.09.2018 Środa – „Kodeks grupy Kotki” – Tworzymy kontrakt grupowy. Zadecydujemy, jakie zachowania sprawiają nam przyjemność, a jakie są dla nas przykre i należy się ich wystrzegać. Każdy z nas będzie się do nich stosował. Nazwiemy obrazki pokazujące prawidłowe zachowanie w przedszkolu.
 • 14.09.2018 Piątek – „Oko, oko, buzia, nos” – Będziemy przyklejać części twarzy w odpowiednim miejscu na obrazku. Taki jest plan. Zobaczymy jednak, czy poniesie nas wyobraźnia, czy może będziemy trzymać się faktów – to będzie niespodzianka. Jak powszechnie wiadomo – koty bywają figlarne. „Dzwoneczkowe urodziny”  Wszystkie przedszkolaki urodzone we wrześniu będą świętowały swoje urodziny  wspólnie  z kolegami ze swojej grupy.  Jubilaci będą mieli szczególne przywileje np. wybór ulubionych zabaw  i zabawek w sali. Tak by poczuli się wyjątkowo. W tym dniu będzie ulubione danie wszystkich przedszkolaków – pachnąca, pieczona w przedszkolu pizza, ciasto w formie tortu na podwieczorek i inne urodzinowe niespodzianki przygotowane przez kolegów z grupy.
 • 18.09.2018 Wtorek – „Kolorowe kotki” – Jesteśmy wierni kociej tematyce, dlatego tworzymy kolorowe kotki za pomocą stemplowania ziemniakiem.
 • 19.09.2018 Środa  -  „Witaj przedszkole” – zabawa plenerowa  na powitanie przedszkola z aktorami Agencji Artystycznej Magmowcy, godz. 13.00.
 • 20.09.2018  Czwartek – „Dożynkowy Dzień Przedszkolaka”. Zabawa na całego w regionalnym klimacie ! Obchodzimy uroczyście nasz dzień. Piosenki, potrawy i zabawy również wpisujące się w tematykę. Czas nam umili animator, który poprowadzi z nami zabawy pt. „Na wiejskim podwórku”.
 • 25.09.2018 Wtorek – „Kotek nosek myje”- osłuchanie z piosenką. Czas najwyższy na poznanie piosenki, która pasuje do naszej grupy, a przy okazji przypomnienie, jak ważna jest higiena. Elegancki obiad regionalny. Ubieramy się odświętnie. Z klasą i gracją, którą koty mają we krwi, spożyjemy posiłek przy elegancko udekorowanym stole.
 • 28.09.2018  Piątek – Wyjazd  na przegląd stomatologiczny. Każdy kotek dba o swoje zdrowe ząbki, dlatego w tym celu pojedziemy skontrolować swoje piękne uśmiechy. W skrócie: jedziemy chwalić się swoim uzębieniem do Centrum Medycznego „Olk-Med.”. Podziwu i komplementów nigdy dość !  GODZINA WYJAZDU BĘDZIE PODANA W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.