• .
 • .
 • .

Aktualności Kotki

_______________________________________________________________________________________________________________________

Marzec zaczynamy z uśmiechem. Dosłownie oraz w przenośni. Zajmiemy się tematem higieny jamy ustnej. Pierwsze starcie z myciem zębów w praktyce za nami, a więc czas na zgłębienie tematu w marcu. Potem nadejdzie ona – wyczekiwana, wypatrywana, wonna i radosna – wiosna. Właśnie ona jest tematem zajęć drugiej połowy miesiąca.

 • 4.03.2019 Poniedziałek – „Jak szczotkować zęby ?” . Odpowiemy sobie na to pytanie, posiłkując się bajką. Na jej podstawie opracujemy kilka prostych zasad, które następnie  wprowadzimy podczas naszych przedszkolnych starć ze szczoteczką i pastą.
 • 5.03.2019 Wtorek – „Ostatki” . O poziom naszej rozrywki zadbają tego dnia starsze grupy. Czasem miło być wziętym pod skrzydła przedszkolnych weteranów i dać się rozpieścić podczas zabaw kończących karnawał.
 • 6.03.2019 Środa – „Piotr i Filip” . Spektakl na podstawie utworów J. Brzechwy. Na pewno podzielimy się swoimi odczuciami i wrażeniami, ale tym razem od strony widza. Gościliśmy na deskach teatru podczas Dnia Babci i Dziadka, więc wiemy jak się rzuca publikę na kolana. Teraz czas, aby ktoś zaskoczył nas.  „Piotr i Filip” – wyjazd do Szkoły muzycznej na Wrzosach – spektakl na podstawie utworów J. Brzechwy, w wykonaniu aktorów Teatru z Warszawy. Śniadanie godz. 8:00, wyjazd godz. 8:45.
 • 7.03.2019 Czwartek – „Sprawiedliwie”. Będziemy rozdzielać łakocie. Spokojnie. Jako, że dbamy o zęby i nie jadamy słodyczy, nasze babeczki będą papierowe, wydrukowane i przyklejone na kartkę. Matematyka w słodkim wydaniu.
 • 8.03.2019 Piątek – „Słodki  ząb”. Czy ząb może być słodki ?  – Może.Jak to udowodnimy ?   – Prezentując nasze prace na tablicy.
 • 11.03.2019 Poniedziałek – „Szur szur, gul gul” .  Naśladujemy odgłosy szorowania szczoteczką zębów, płukania jamy ustnej wodą i wypluwania wody. Podczas dobrej zabawy ćwiczymy aparaty mowy artykułując dźwięki.
 • 12.03.2019 Wtorek – „Pani Pielęgniarka” . Powitamy na zajęciach gościa, który opowie nam o myciu zębów opierając się o swój punkt widzenia i wiedzę na ten temat. My w zamian zaskoczymy go znając odpowiedzi na pytania, opowiemy o własnych doświadczeniach i pochwalimy się, że zęby myjemy bardzo dokładnie i z takim oddaniem, że czas mycia w naszej grupie wynosi półtorej godziny. Wielkie rzeczy wymagają czasu.
 • 13.03.2019 Środa – „Zagadki obrazkowe”. Zgadujemy o jakie przybory do mycia zębów chodzi, opierając się o ich opis. Po ujawnieniu obrazka przekonamy się, czy dobrze obstawialiśmy.
 • 14.03.2019 Czwartek – „Dzień mleka“. Kot o mleku wie wszystko. Z racji tego, że temat mleka jest nam bardzo bliski, tego dnia będziemy pić mleko, lepić mleczne ludziki z plasteliny i uczestniczyć w zabawach o mlecznej tematyce. A jakby tego było mało, to pokażemy nasze mleczne zęby śmiejąc się na całego.
 • 17.03.2019  Niedziela – „Basen z rodzicami” .  Dla kocich pływaków, które lubią się pomoczyć  -  harmonogram dotyczący spotkania na basenie na oddzielnym ogłoszeniu.
 • 18.03.2019 Poniedziałek – „Koci detektyw na tropie wiosny” . Zachęceni sukcesem odniesionym na rynku AGD i poruszeniem, jakie wywołała nasza pralka, postanowiliśmy poszerzyć obszar działalności. Ruszamy z własną agencją detektywistyczną. Wybierzemy się na teren ogrodu przedszkolnego, aby wytropić każdą, nawet najmniejszą oznakę nadchodzącej wiosny. O finale sprawy na pewno poinformujemy po zakończeniu śledztwa.
 • 19.03.2019 Wtorek – Hit Szefowej Kuchni. Zapraszamy serdecznie na degustację. Nasza Szefowa Kuchni zadba o Państwa podniebienie i przybliży smak kuchni przedszkola Bim-Bam-Bino.
 • 21.03.2019 Środa – „Siała baba mak”. Witamy wiosnę ! Uczestniczyć będziemy w przeglądzie zabaw ludowych/kujawskich i pochodzie z marzanną w iście kwiecistym stylu – z tulipanami i żonkilami. Tego dnia elegancki obiad zjemy przy wiosennie udekorowanych stołach.
 • 22.03.2019 Piątek – „Krokus”  . Nasze krokusy wykonamy z plasteliny. Poćwiczymy sprawność manualną a przy okazji wykonamy kolejne dzieło, które powędruje do teczki z placami plastycznymi.
 • 26.03.2019 Wtorek – „Dzwoneczkowe urodziny”. Wszystkie przedszkolaki urodzone w marcu będą świętowały swoje urodziny wspólnie  z kolegami ze swojej grupy.  Jubilaci będą mieli szczególne przywileje np. wybór ulubionych zabaw  i zabawek w sali. Tak by poczuli się wyjątkowo. W tym dniu będzie ulubione danie wszystkich przedszkolaków – pachnąca, pieczona w przedszkolu pizza, ciasto w formie tortu na podwieczorek i inne urodzinowe niespodzianki przygotowane przez kolegów z grupy.
 • 27.03.2019 Czwartek – „Międzynarodowy Dzień Teatru”. Scena, kurtyna, aktor i widownia. Znamy już te pojęcia, dlatego teraz wykonamy coś dla aktora – maskę teatralną, którą zabierzemy ze sobą do domu. Damy się ponieść fantazji i zobaczymy, gdzie nas ona zaprowadzi podczas procesu twórczego. Ten dzień świętować będziemy jeszcze w kwietniu – 03.04. w Teatrze Baj Pomorski wybierając się na spektakl “Niedźwiedź i Masza“.

 

Szorujemy ząbki

 

Szorujemy ząbki dzielnie,

szczotką, pastą, ciepłą wodą,

aby lśniły jak gwiazdeczki

super bielą i urodą.

 

 

Słówka język niemiecki:

der Zahn – ząb

die Zahne putzen – myć zęby

die Fruhling – wiosna

die Blumen – kwiaty