• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2022

___________________________________________________________________________________________________________________
W grudniu 2022r. nasze Przedszkole zorganizowało zbiórkę charytatywną we współpracy z Fundacją Wiosna na rzecz Pana Edmunda. Samotny człowiek otrzymał od rodziców i przedszkolaków wsparcie w formie ubrań, żywności oraz sprzętu RTV (mikrofala). W sumie przygotowano 22 paczki, a z zebranego funduszu zakupiono węgiel.
Dnia 10.12.2022 paczki zostały przekazana wolontariuszom „Szlachetnej paczki”. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa szlachetność, serce i dobroć.
W pracach związanych ze zbiórką uczestniczyła nasza absolwentka Julia, której bardzo dziękujemy.

abs.21.12
___________________________________________________________________________________________________________________

Po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w projekcie społecznym „SZLACHETNA PACZKA”. Poniżej przedstawiamy opis wybranej przez nas osoby, którą pragniemy obdarować paczką w tym roku. Zachęcamy nasze przedszkolne rodziny do włączenia się w akcję. Liczymy na Państwa pomoc i empatię. Razem możemy więcej!

Pan Edmund, 56 lat

Kod Rodziny: KUJ-5704-82594

Pan Edmund mieszka sam, w domku na działkach w bardzo ciężkich warunkach. Nie ma dostępu do łazienki i bieżącej, czystej wody.  W środku grzyb, odpadający tynk i brud, gdyż przez swoje problemy zdrowotne pan Edmund nie zawsze jest w stanie sam posprzątać, czasem wymaga to pomocy ze strony innych osób. Cierpi na schizofrenię paranoidalną, arytmię oraz reumatyzm. Ma orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym bez możliwości podjęcia pracy zarobkowej. Kilka lat temu, gdy jeszcze był w stanie, pracował w gospodarstwie rolnym u gospodarza, z którym mieszkał w zamian za pracę. Obecnie utrzymuje się z renty chorobowej wynoszącej 1200 zł, łączny koszt wydatków to 1060 zł, natomiast na cały miesiąc, aby przeżyć, pozostaje mężczyźnie zaledwie 137 zł.

Pan Edmund bardzo rzadko wychodzi z domu, więc całe dnie poświęca na czytanie, oglądanie telewizji i słuchanie radia. Marzy o tym, aby być zdrowym, a także być uczciwym dla ludzi.

 Potrzeby Pana Edmunda

1. Mikrofalówka Jest to droga potrzeba, która jest przydatna do codziennego funkcjonowania panu Edmundowi. Dzięki temu szybko i łatwo odgrzeje dania gotowe.

2. Ubrania Pan Edmund wszystkie ubrania ma stare, brudne i zniszczone przez warunki w jakich żyje. Zakup nowych ubrań odciąży budżet mężczyzny.

Bielizna (Całoroczne) Majtki, podkoszulki

Rozmiar: XL,

Piżama(Zimowe)

Rozmiar: XL, Kolor obojętny

Skarpetki (Zimowe)

Rozmiar skarpety 46

Szalik (Zimowe)

Kolor obojętny

Spodnie (Zimowe)

Rozmiar: XL, Uwagi: Dresowe. Kolor Obojętny

Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 46, Uwagi: Kolor obojętny

3. Środki czystości (mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące).

4. Żywność herbata, ryż , makaron, cukier , dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, kawa, herbaty ziołowe, kawa tylko rozpuszczalna. Dania gotowe np. pulpety w słoikach, gołąbki, itd.

5. Wyposażenie mieszkania Kołdra/ pościel 180x200cm, koc 150×200, poduszka 70×80, ręczniki 70×140, kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszka, ręczniki.

6.Inne potrzeby materialne Pana Edmunda nie stać na zakup węgla. Jest to droga potrzeba niezbędna do ogrzania pomieszczenia w zimę. Opał Węgiel, 10 worków