• .
  • .
  • .

Sukcesy naszych wychowanków

_______________________________________________________________________________________________________________________

20180412_sukces

Nadia z Grupy Sowy zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie pt “Wiosna, ach to ty”

_______________________________________________________________________________________________________________________

W Wojewódzkim Konkursie plastycznym “Cztery pory roku w Dolinie Muminków” którego patronem był Konsulat Finlandii w Toruniu Matylda Modelewska zajęła I miejsce, a Zuzanna Zaremska i Marek Tarłowski zdobyli wyróżnienia

_______________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

09.06.2017 – Julia i Wiktor zdobyli wyóżnienia w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt,,Inne spojrzenia” . Brawo artyści!!!

20170613_sukces

_______________________________________________________________________________________________________________________

Olek I miejsce, Julka wyróżnienie, w IX Wojewódzkimm Konkursie Logopedycznym

_______________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

12.04.2017r. – Sukces w konkursie – Biedronki


I miejsce dla Miry i II miejsce dla Julii w konkursie ogólnopolskim “Baśnie i legendy wędrują po Polsce”. Prace wykonane pod kierunkiem M. Szczygłowskiej

_______________________________________________________________________________________________________________________

08.03.2017r. – Sukces w konkursie

Mira, Julia, Michalina i Robert zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. “Herb mojego miasta”

___________________________________________________________________________________

19.12.2016r. – Sukces w konkursie


19.12.2016 – I miejsce w Konkursie Kolęd organizowanym przez Wydział Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu zdobyli: Mira, Hania, Sara, Patrycja (grupa Biedronki), którym towarzyszył w roli Mikołaja Mateusz z grupy Sowy. Wspaniale wystąpiły tez pozostałe dzieci Zosia, Wiktoria, Julka, Kuba i Wojtek ( grupa Sowy)”

___________________________________________________________________________________

19.12.2016r. – Sukcesy w konkursach


Sara – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Tańcowała jesień”
Mira – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Mój przyjaciel jeżyk”

___________________________________________________________________________________

12.12.2016r. – Sukces w konkursie


W konkursie na najpiękniejszy piernik świąteczny, organizowanym przez redakcję tygodnika Toronto, wyróżnienia zdobyły Wiktoria z grupy Sowy i Emilka z grupy Biedronki. Brawo, brawo, brawo!!

___________________________________________________________________________________

06.12.2016r. – Sukces w konkursie

Weronika z grupy Żabki zajęła III miejsce w Międzyprzedzkolnym Konkursie Plastycznym “Portret Pani Jesieni”

P1110134

___________________________________________________________________________________

05.12.2016r. – Sukces w konkursie

Zwycięska praca Igi z grupy Sowy. Iga zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym “Postać Świętego Mikołaja – z motywem kujawskim”.

___________________________________________________________________________________

 

Julia zdobyła I miejsce w konkursie organizowanym przez Przedszkole Prywatne “Słoneczko” w Toruniu. Julia przygotowała pracę plastyczną na temat zdrowego odżywiania “Jem smacznie zdrowo kolorowo” pod kierunkiem M. Szczygłowskiej

___________________________________________________________________________________

Wyróżnienie dla Julii Rosińskiej z Grupy Biedronek w konkursie organizowanym przez Bajkowy Dworek pt “Portret Pani Jesieni”. Praca konkursowa została wykonana pod kierunkiem Pani Anity Bucholc-Grabek.

IMG_20161116_115939

___________________________________________________________________________________

15.11.2016 – Sukces w Konkursie

Julka, Wiktoria i Mateusz zdobyli II miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej, organizowanym w SP nr 3 w Toruniu

_________________________________________________________________________________________

Dnia 8 czerwca 2016 dzieci z grupy Motylki i Mrówki brały udział w zawodach sportowych “Wojewódzka Przedszkoliada Małego Karateki”, Kuba Mucha z grupy Motylki zajął 4 miejsce w indywidualnej konkurencji karate!!!

_________________________________________________________________________________________

24.06.2016r.- Helena, Tymek i Wiktoria zdobyli 1 miejsce w powiatowym Konkursie Logopedycznym. Gratulujemy Dzieciaki!!!

20160625_s1

_________________________________________________________________________________________

20.06.2016r. – Brawo Emilka! Nasza 3 latka wygrała miedzyprzedszkolny, toruński konkurs plastyczny “Jak przedszkole dba o przyrodę”.

P1080963

___________________________________________________________________________________

20.06.2016r. – Haneczka w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Laurka dla mamy” zdobyła wyróżnienie.

___________________________________________________________________________________

20.06.2016 r. – ,,Muzyka Chopinem malowana”, to międzyprzedszkolny, toruński konkurs plastyczny, w którym 3 naszych przedszkolaków zdobyło I miejsca, w różnych kategoriach wiekowych. Zosia i Julka (Biedronki) oraz Szymon (Mrówki) to nasi wielcy zwycięzcy.

___________________________________________________________________________________

15.05.2016r. – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt ,, Na wiosnę zrób origami radosne”
- I miejsce Szymon Warejko
- wyróżnienie Wiktoria Parzonko i Tosia Parfianowicz-Lambrecht

Gratulujemy!!!

___________________________________________________________________________________

04.05.2016 – Agatka z grupy Mrówki (Zwyciężczyni) i Pawełek z grupy Motylki (Wyróżniony) zostali laureatami ogłoszonego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, konkursu plastycznego, “Kartka wielkanocna zrobiona, lepsza niż kupiona”. Kolejny raz jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków.
46767784

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

Dyplomy za udział w konkursie muzycznym “Gratka dla 5-6 latka”
201604_dyplom_gratka1
201604_dyplom_gratka2

___________________________________________________________________________________

Dyplom w IX Zimowej Olimpiadzie dla Przedszkolaków
201603_dyplom_olimpiada

___________________________________________________________________________________

Wielki sukces w konkursie muzycznym “Gratka dla 5,6-latka”zorganizowanym przez Szkołę Społeczną GEM:
Karolina 1 miejsce w kategorii soliści
Zuzia i Szymek 1miejsce w kategorii duety
Zosia wyróżnienie w kategorii soliści

___________________________________________________________________________________

01.03.2016 – Karolina i Adam z grupy Mrówki otrzymali nagrodę i wyróżnienie w konkursie plastycznym “Koty świata” ogłoszonego przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu.
Serdecznie gratulujemy Karolince i Adasiowi, jesteśmy bardzo dumni.
IMAG0296

___________________________________________________________________________________

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Postać Świętego Mikołaja” dla dzieci przedszkolnych i klas 0-III szkoły podstawowej
postac_m

 Artykuł z Gazety Pomorskiej

Artykuł z dziendobrytorun.pl

 

___________________________________________________________________________________

Wiktoria z grupy Mrówek zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim konkursie “Święty Mikołaj w oczach dzieci”

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

11.2015r. – Hania z grupy Kotki zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym “Jeż”

IMG_2337

___________________________________________________________________________________

Zwycięstwo w Konkursie “Portret Pani Jesieni”

25.11.2015r. – Karolina z grupy Mrówki oraz Borys z grupy Żabki zwyciężyli w konkursie międzyprzedszkolnym pt. “Portret Pani Jesieni” Jesteśmy ogromnie dumni z naszych Laureatów.

20151125_portret

___________________________________________________________________________________

Prace dzieci w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży “Zawsze Zielono, Zawsze Niebiesko” organizowanym przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu
Prace : Jakuba, Karoliny, Nataszy i Zuzanny

___________________________________________________________________________________

I miejsce dla Heleny w Ogólnopolskim konkursie plastycznym “Wiosna budzi nas do życia”
dyplom Heleny

___________________________________________________________________________________

Konkurs “Wakacyjne marzenia” – I miejsce Lena z Żabek oraz wyróżnienie dla Jakuba z Biedronek

___________________________________________________________________________________

Spartakiada Karate, drużyna z grupy Mrówek zdobyła III Miejsce

___________________________________________________________________________________

- 10.06.2015r. – Małgosia z Motyli i Borys z Biedronek zdobyli I miejsce w Konkursie pt. “Cudowne linie, kształty i twory” organizowanym przez Przedszkole “Jacek i Agatka”

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

- Iwo G. został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt “Herb mojej miejscowości” organizowanego przez Przedszkole Samorządowe na17 w Białej Podlaskiej (praca wykonana pod kierunkiem M. Szczygłowskiej)

20141105_iwo_herb

- Iwo G. z grupy “Mrówki” zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. Piramida zdrowego żywienia” organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole “Bajkolandia” z Bydgoszczy (praca wykonana pod kierunkiem M. Szczygłowskiej)

2014_iwo_piramida

- Emilka Z. z grupy “Mrówki” zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. Piramida zdrowego żywienia” organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole “Bajkolandia” z Bydgoszczy (praca wykonana pod kierunkiem M. Szczygłowskiej)

2014_emilii_piramioda

- Wiktoria O.została wyróżniona w Międzynarodowym konkursie plastycznym pt “Królestwo ptaków”- organizowane przez Przedszkole Publiczne nr 3 w Kolbuszowej (praca wykonana pod kierunkiem M. Szczygłowskiej)

- Maria Z. zajęła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym “Bohaterowie ulubionych bajek” organizowanego przez Przedszkole Niepubliczne “Mały Światek” (praca wykonana pod kierunkiem M. Szczygłowskiej)

___________________________________________________________________________________

- 17.06.2014 – Magdalena Wiwatowska z Aleksandrowa oraz Maria Zgolińska z Torunia, otrzymały wyróżnienie w konkursie “Moje Piękne-Bezpieczne Miejsce ” podczas II Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Skłudzewo 2014
strona konkursu

___________________________________________________________________________________

- 29.05.2014 – Martyna Krojna z Torunia otrzymała nagrodę w konkursie gazety “Teraz Torun” pt.”Toruń jak malowany”
sczegóły

___________________________________________________________________________________

- 06.06.2014 r. – Na III Przeglądzie Piosenki Angielskiej dzieci z grupy Mrówek: Paulina U,Antoni O. Maja M, Kornelia K. zdobyły Złoty Mikrofon.

___________________________________________________________________________________

- 4.06.2014 r.  – Na IV Wojewódzkiej Spartakiadzie Małego Karateki w Brąchnowie nasze przedszkolaki zajęły:

III miejsce -  Kajetan Łęgowski
IV miejsce – John Mc Gowan
20140602_karate_kajtek

___________________________________________________________________________________

22.04.2014 – Julianna Gołębiowska z grupy Tygrysów w Aleksandrowie Kujawskim zdobyła wyróżnienie ogólnopolskim konkursie plastycznym “Razem z Kubusiem dbam o naturę”

20140422_AL_tyg_Golebiowska

___________________________________________________________________________________

- 15.05.2014 – Juliusz Michnikowski z grupy Rybki w Toruniu zdobył II MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój Przyjaciel” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Przecławiu.
2014_juliusz_moj_przyjaciel

Praca wykonana pod kierunkiem nauczyciela Joanny Wiśniewskiej

___________________________________________________________________________________

- kwiecień 2014 – „Pisanka wielkanocna” – Ogólnopolski Konkurs plastyczny organizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 34 z Kielc.
Jury w składzie: mgr Jadwiga Duda, mgr Izabela Michalska, mgr Mirosława Drogosz przyznało:
wyróżnienie Zuzannie Leciak lat 3 z grupy Rybki w Toruniu

201404_zuzanna.l_ryb_tor

___________________________________________________________________________________

11.04.2014 – Kacper Kozłowski z Torunia odbiera nagrodę w Urzędzie Marszałkowskim w konkursie na Kartkę Wielkanocną
20140411_TOR_kartka

___________________________________________________________________________________

- 09.04.2014 – Wiktoria Salwa z grupy Motylków w Aleksandrowie Kujawskim zajęła II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim “Las i jego magia”
201404_al_WiktoriaS

___________________________________________________________________________________

- 08.04.2014 – Magdalena Kopaczyk, Julianna Gołębiowska i Marta Kostecka z grupy Pszczółki w Aleksandrowie Kujawskim wzięły udział w V przedszkolnym festiwalu piosenki aktorskiej, podczas którego zaprezentowały piosenkę “Być kobietą”
20140408_aleks_festiwal_piosenki

___________________________________________________________________________________

- 11.03.2014 – Magdalena Kopaczyk z grupy Pszczółek w Aleksandrowie Kujawskim zdobyła wyróżnienie w konkursie recytatorskim organizowanym przez Teatr Baj Pomorski
20140311_AL_kop_0146
20140311_AL_kop_0151

___________________________________________________________________________________

- 06.03.2014 – Nasze przedszkolaki wystąpiły na IX Międzyprzedszkolnym Konkursie pt: “Wierszyki Łamiące dziecięce języki”
Pola Piotrowska oraz Nina Meyer zaprezentowały się popisując swoją piękną wymową.
Wszystkie dzieci zajęły I miejsce za aktywny udział i ciekawą prezentację
wierszyków logopedycznych.
20140306_konkurs_logoped

___________________________________________________________________________________

marzec 2014 – „Moja ulubiona bajka” – konkurs ogólnopolski zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 214 z Łodzi.
W konkursie wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Wpłynęło do nas 311 prac plastycznych z całego kraju, wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Jury w składzie:
Grzegorz Strumyk – plastyk
Ewa Krakowiak – nauczycielka PM nr 214
Małgorzata Kmieciak-Harasimowicz – kierowniczka Filii nr 1

dokonało oceny prac i postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:
I. Kategoria wiekowa (przedszkolaki):
III nagroda – Zuzanna Brzozowska (lat 3) gr. Rybki Przedszkole Niepubliczne Bim-Bam-Bino, Toruń
Zuzia wykonała Misia Uszatka
Gratulujemy!
Praca wykonana pod kierunkiem Joanny Wiśniewskiej

___________________________________________________________________________________

- marzec 2014 – Anastazja Cao została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie twórczości plastycznej pt. “Podróż moich marzeń”.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Nałęczowie im. Stefana Żeromskiego. W konkursie brały udział dzieci od 3-10 lat z 233 placówek oświatowych w tym z 65 przedszkoli z Polski jak również z Ukrainy i Niemiec.

20140310_TOR_nagroda1
20140310_TOR_nagroda2
Komisję tworzyli:
-Adam Panek – artysta grafik wykładowca wydziału Artystycznego UMSC w Lublinie
-Piotr Kmieć – artysta plastyk, wicedyrektor liceum plastycznego w Nałęczowie
-Zbigniew Strzyżyński – artysta plastyk, nauczyciel liceum plastycznego w Nałęczowie
Na wystawę zostały zakwalifikowane również prace dzieci z naszego przedszkola
- Marysi Zgolińskiej 4 lata – Grupa Żabki
- Zuzanny Brzozowskiej 3 lata – grupa Rybki

___________________________________________________________________________________

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci
Serdecznie dziękujemy za udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych – Podróż moich marzeń”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, nad którym patronat objął burmistrz naszego miasta
– pan Andrzej Ćwiek.

Nadesłano 2623 prace plastyczne autorów w wieku od 3 do 10 lat z 233 placówek oświatowych, w tym ze 133 szkół podstawowych, 65 przedszkoli, 35 ośrodków kultury
i 8 zgłoszeń indywidualnych. Autorami prac są dzieci z całej Polski,
a także z Niemiec i Ukrainy.
W dniu 22 lutego 2014r. jury w składzie :
• dr hab. Adam Panek – artysta grafik, wykładowca Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie,
• Piotr Kmieć –artysta malarz, długoletni wicedyrektor Liceum Plastycznego w Nałęczowie,
• Zbigniew Strzyżyński- artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Nałęczowie

Prace zakwalifikowane na wystawę:

Przedszkole Niepubliczne „Bim Bam Bino” w Toruniu
Zuzanna Brzozowska (3 lata),

20140222_nagroda_zuzannaB
nauczyciel: p. Joanna Wiśniewska

___________________________________________________________________________________

- 2014-03-07 – Julia z grupy Rybki zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Śnieg wkoło, bawimy się wesoło”.
20140307_nagr1 20140307_nagr2

___________________________________________________________________________________

-18.02.2014 – W ogólnopolskim konkursie plastycznym „BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 52 w Katowicach oraz Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną Im. J. Lompy w Katowicach HELENKA MAŁGORZEWICZ LAT 3 ZDOBYŁA II MIEJSCE
praca20140218_hela.malg
Gratulujemy!
Praca wykonana pod kierunkiem Pani Joanny Wiśniewskiej.

___________________________________________________________________________________

- 30.01.2014 – Maksymilian Szymański z Elgiszewa otrzymał nagrodę w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: “Smok obibok i przyjaciele” , zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie

SONY DSC

___________________________________________________________________________________

- 30.12.2014 – W Przedszkolu Miejskim nr 11 odbył się międzyprzedszkolny quiz wiedzy “Zboża zjadamy, energię z nich mamy”.
Celem konkursu było szerzenie wśród przedszkolaków wiadomości dotyczących zdrowego odżywiania się, a w szczególności wiedzy na temat różnego rodzaju produktów zbożowych.

Przedszkole Bim Bam Bino reprezentowały dzieci z grupy MRÓWKI: Feliks Jankiewicz, Kajetan Łęgowski, John McGowan, pod opieką pani Natalii Nahurnik.
IMG_0057

___________________________________________________________________________________

- 19.12.2013 – Nela Stanicka z grupy “Mrówek” napisała własną sztukę teatralną pt. “O kotku, który nie miał przyjaciela”
Jej debiut literacki został nagrodzony I nagrodą w ramach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Na Sztukę Teatralną “Ja,Ty,My”który organizował Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie. Nela napisała sztukę teatralną pod opieką nauczyciela zajęć teatralnych prowadzonych w naszym przedszkolu przez panią Małgorzatę Chojnowską- Wiśniewską.

Nela otrzymała nagrody książkowe, dyplom i szereg kolorowych gadżetów.
IMG_20131217_124956
IMG_20131217_125054

___________________________________________________________________________________

- 17.12.2013 – Podczas zajęć teatralnych dzieci z grupy “Mrówki” bawiąc się rymami utworzyły wiersz

pt. “Rymowanki skakanki o dziadziusiach i babusiach”

Moja babcia ma policzek
A mój dziadek gramoliczek
Lubi buzi dać w policzek!

Babcia klapcia nie ma kapcia
Więc skarpetka jest jak babcia
Która lubi chodzić w łapciach.

Wnuczka Maja kocha babcię
Więc zrobiła dla niej kapcie
Dziadek na to mówi Łapcie!
I wyrzuca nowe kapcie.

Wnuczek Antoś mówi, co ty
Dziadku robisz takie psoty!
Czas się zabrać do roboty
I dla babci zrobić boty.

Dziadek na to- wnuki moje
Zrobię dla was nowa zbroję
No i kapcie dla babuni
Idźcie buzi dać mamuni.

Tatusiowi dajcie ciasto
Razem idźmy dziś na miasto
Kul lodowych zjemy ze sto!
I zwiedzimy całe miasto.

Współautorzy: Wiktor Oracz, Antoś Małgorzewicz, Kajtek Łegowski, Feliks
Jankiewicz, Dominik Zalewa, Paulina Urban, Jaś McGowan, Szymon Woźnicki,
Zosia Marchelak, Emil Jurkiewicz, Antek Ostrowski.

___________________________________________________________________________________

- 07.06.2013 – Podczas Przeglądu Piosenek i Teatrzyków Ekologicznych w Myślęcinku zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej, przedszkolaki z miejscowości Tupadły zdobyły wyróżnienie za piosenkę ekologiczną pt. “Śmieciom precz”, a przedszkolaki z Torunia zaprezentowały “Dramat ekologiczny w jednym akcie – czyli utracony zapach Róży”
20130607_smieciom_precz_tupadly
20130607_dramat_ekol_torun

___________________________________________________________________________________

- 23 maja 2013 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci “MÓJ REGION W EUROPIE” Toruń 2013, zorganizowany przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spośród 1119 prac, ilustrujących atrakcje turystyczne województwa kujawsko – pomorskiego, jury przyznało 13 nagród i 12 wyróżnień.
W kategorii Przedszkola laureatem został Kuba Zieliński z Aleksandrowa Kujawskiego.
konkurs_moj_reg1
konkurs_moj_reg2

___________________________________________________________________________________

- 13.05.2013 – Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Moja flaga jest biało-czerwona”

Na konkurs wpłynęły 94 prace z różnych części Polski. Wszystkie były na wysokim poziomie artystycznym. Stąd jury miało trudności z wyłonieniem laureatów. Ostatecznie przyznano w każdej kategorii wiekowej(3-4-latki,5-6-latki) trzy pierwsze nagrody i osiem wyróżnień.
20130513_moja_flaga
W grupie dzieci starszych nagrody otrzymały:
II MIEJSCE – Marcel C.
III MIEJSCE – Kazimierz L.
Wyróżnienie otrzymał Antoni F.

Wszystkim gratulujemy.

Prace wykonana pod kierunkiem Joanny Wiśniewskiej

___________________________________________________________________________________
- 10.05.2013 – Adam Stanowski otrzymał wyróżnienie, a Iwo Grabek otrzymał nagrodę w X edycji Ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem “Przyroda w oczach dziecka”.
Organizatorem było Przedszkole Samorządowe w Białymstoku
20130510.adam.stanowski.przyroda.w.oczach.dziecka

Adam Stanowski

20130510.iwo.grabek.przyroda.w.oczach.dziecka

Iwo Grabek

——————————————————————————————————————————–

- 26.04.2013 – Katarzyna Pietrykowska z Aleksandrowa Kujawskiego zajęła II miejsce w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt.”Poezja dziecięca Juliana Tuwima” w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. J. Tuwima w Aleksandrowie Kujawskim
20130424_katarzyna_pietrykowska
————————————————————————————————————————————–
- 26.04.2013 – Wiktoria Salwa z Aleksandrowa Kujawskiego została wyróżniona w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt.”Poezja dziecięca Juliana Tuwima” w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. J. Tuwima w Aleksandrowie Kujawskim
20130424_wiktoria_salwa
————————————————————————————————————————————–

Na konkurs  zorganizowany przez Przedszkole Bim-Bam-Bino pt. “Kolorowa wierszykarnia” zainspirowanego twórczością Danuty Wawiłow nadesłano 162 prace z przedszkoli z Torunia i okolic. Niezależne jury wybrało 19 najciekawszych prac, zostały one zaprezentowano na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, które objęło patronat nad wystawą. Wystawę oglądać można było od 8 do 15 kwietnia w CSW.

Jury w składzie: pani Iga Maciejewska z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz pani Elżbieta Kopacz z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu ogłosiło wyniki:

  • I miejsce – Aleksandra Skupniewicz – Przedszkole Bim-Bam-Bino Aleksandrów Kujawski 3-4 latki
  • I miejsce – Zuzanna Pietrykowska – Przedszkole Bim-Bam-Bino  Aleksandrów Kujawski 5-7 latki
  • II miejsce – Karol Drączkowski – Przedszkole Skrzat 3-4 latki
  • II miejsce – Szymon Ciarkowski – Przedszkole Bim-Bam-Bino Aleksandrów Kujawski 3-4 latki
  • II miejsce – Franek Sztoltman – Przedszkole Bim-Bam-Bino Aleksandrów Kujawski  5-7 latki
  • III miejsce – Iwo Grabek – Przedszkole Bim-Bam-Bino Toruń 3-4 latki
  • III miejsce – Aleksandra Chwiałkowska – Przedszkole Bim-Bam-Bino Toruń 5-7 latki
  • III miejsce – Sandra Pawłowska – Przedszkole Miejskie nr 8 Toruń
  • III miejsce – Tymek Miłkowski – Przedszkole Bim-Bam-Bino Toruń

Wyróżnienia:

Adam Stanowski -Przedszkole Bim-Bam-Bino

Mateusz Różański – Przedszkole Miejskie nr 14 Toruń

Adam Napora – Przedszkole Bim-Bam-Bino Aleksandrów Kujawski

Marta Drzewiecka – Przedszkole Miejskie nr 17 Toruń

Maja Zdrojewska  – Przedszkole Bim-Bam-Bino Aleksandrów Kujawski

Piotr Żyłkowski – Przedszkole Bim-Bam-Bino Tupadły

————————————————————————————————————————————–

Asia z Mrówek tańczy od 2 lat w zespole Baby Jagi – najmłodsza grupa.
Zdjęcie z koncertu charytatywnego pod nazwą “Zagrajmy oratorium serc” na rzecz Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza.

20130426_asia_mro

————————————————————————————————————————————–

Marika Chojnacka z Przedszkola Bim-Bam-Bino w Aleksandrowie Kujawskim oraz Michalina Kleparska z Przedszkola Bim-Bam-Bino w Toruniu zostały nagrodzone za prace plastyczne w konkursie “Żitnoostrovskie pastelky”.

Marika Chojnacka1 Marika Chojnacka Marika Chojnacka2 Praca Mariki

Kleparska Michalina1 Michalina Kleparska Kleparska Michalina2 Praca Michaliny

Województwo kujawsko-pomorskie wraz z partnerskim regionem trnawskim na Słowacji zaprosiły przedszkola oraz szkoły plastyczne do udziału w XIV Międzynarodowym konkursie Twórczości Dzieci w wieku przedszkolnym pod patronatem wojewody trnawskiego “Zitnoostrovskie pastelky”. Misją konkursu było inspirowanie i motywowanie do kreatywnego działania oraz świadome prowadzenie dzieci w plastycznej twórczości.Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni przez słowackiego organizatora oraz przez Marszałka Województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Uroczystość wręczenia nagród nastapi 17 maja o godz. 11 00 w Muzeum w Dunajskiej Strede.

Prace naszych laureatek oraz zdjęcia zamieszczone zostaną na stronie Urzędu Marszałkowskiego, dodać należy, że nasze przedszkolaki jako jedyne z całej Polski zostały nagrodzone w konkursie.

Materiały konkursu:

Folder konkursu
Lista nagrodzonych

————————————————————————————————————————————–

Konkurs plastyczny pt. “Logopedyczne głoski” zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu został rozstrzygnięty. Komisja miała bardzo trudne zadanie ze względu na bardzo dużą ilość nadesłanych prac i wysoki poziom artystyczny.

Jury po obejrzeniu 218 prac nadesłanych z 121 placówek z terenu całej Polski zgodnie z założeniami regulaminu konkursu plastycznego “Logopedyczne głoski” oceniło nadesłane prace i przyznało:

 II nagrodę dla Maksia G.

 Przedszkole Niepubliczne “BIM- BAM- BINO” w Toruniu  Praca wykonana pod kierunkiem : Joanny Wiśniewskiej

20130404_mro_maks
————————————————————————————————————————————–

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ŚWIAT JEST PIĘKNY”

pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromali zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej

W konkursie wzięły udział 54 przedszkola z całej Polski, nadesłano 137 prac.

Alicja W. – Wyróżnienie

Przedszkole Niepubliczne Bim Bam Bino Toruń, Grupa Mrówki.  Praca wykonana pod kierunkiem Joanny Wiśniewskiej

————————————————————————————————————————————–

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Z Tuwimem weselej”

Ustanowienie roku 2013 Rokiem Juliana Tuwima zachęciło kadrę Przedszkola nr 5 w Łasku do zorganizowania Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań dzieci poezją Juliana Tuwima oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej przedszkolaków inspirowanych literaturą.

 22 marca 2013r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, na który nadesłano 229 prac z całej Polski, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Serdecznie gratulujemy!

WYRÓŻNIENIE otrzymała WIKTORIA D.

Grupa Mrówki

Praca wykonana pod kierunkiem Joanny Wiśniewskiej

20130322_mro_wikt

————————————————————————————————————————————–

22.03.2013 – Aleks Ćwikliński (grupa Rybki) z Aleksandrowa Kujawskiego otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.”Świat jest piękny” zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej pod patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromali.

Nadesłano 137 prac z całej Polski .

————————————————————————————————————————————–

22.03.2013 – W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Krasnal z Torunia nagrodzeni zostali:

- Dominik Kaliszewski (Biedronki Toruń) – I miejsce w konkursie na ilustrację muzyki poważnej
D.Kaliszewki_bie_1miejsce_Krasnal
- Juliusz Kaźmierczak (Biedronki Toruń) – II miejsce w konkursie na ilustrację muzyki poważnej
J.Kazmierczak_bie_2miejsce_krasnal

————————————————————————————————————————————–

- 20.03.2013 – w teatrze Baj Pomorski w Toruniu odbył się IV Festiwal Przedszkolnej Piosenki Aktorskiej.
Jak co roku o laur zwycięzcy rywalizowało ponad 50 przedstawicieli toruńskich przedszkoli.
Prezentowali się jako soliści, w duetach czy tercetach. Nasze wspaniałe artystki:
- Marcelina Kiedrzyńska i Amelka Kasprzak (Mrówki z Torunia) zajęły II miejsce za piosenkę „Ja się boję sama spać” (Sł. Andrzeja Włast , muz. Jerzego Petersburski)
- Aleksandra Tomaszewska (Rybki z Turzan) zajęła III miejsce za piosenkę “Moje marzenie”
- Amelia Kucharska (Pszczółki z z Aleksandrowa Kujawskiego) zdobyła wyróżnienie za piosenkę “Pipi Piratka” (muz.Piotr Klimek, sł.- Konrad Dworakowski)
IMG_3117 IMG_3138 IMG_3185
————————————————————————————————————————————–

19.03.2013 – Iwo Grabek z Torunia otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Tak właśnie wygląda szczęście!” zorganizowanego przez: Centrum Edukacji “Bea” Beata Żyto, Szkolę Podstawową nr 7 w Poznaniu i Przedszkole nr 1 “Bajkowy Zamek” w Poznaniu.
W konkursie udział wzięło 118 przedszkoli z całej Polski i ze Stanów Zjednoczonych, 19 szkół podstawowych, a także 2 pracownie plastyczne z Białorusi. Na konkurs dotarły 283 prace plastyczne: dzieci 3-4 letnie wykonały 44 prace, dzieci 5-6 letnie dostarczyły najwięcej, bo aż 211 prace, a dzieci 7- letnie nadesłały ich 21.
20130319_konkurs_iwo

————————————————————————————————————————————–

11-14 marca odbył się jubileuszowy X Konkurs Interpretacji Dla Dzieci I Młodzieży w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu.
Maksymilian Gutkowski z grupy „Mrówki” z Torunia został laureatem tegorocznej edycji w kategorii dzieci 6-7 lat za teatralną interpretację wiersza Juliana Tuwima pt. „Tydzień”.
Maksymilian otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową w postaci „dynamicznej” książeczki.
20130314_baj_konkurs_interp
————————————————————————————————————————————–

Zosia K. z gr. Mrówki zdobyła II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima”, zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 214 i Miejską Bibliotekę Publiczną z Łodzi

Praca wykonana pod kierunkiem Joanny Wiśniewskiej.
bohater_tuwima
————————————————————————————————————————————–
W dniu 12.01.2013 r. w Zespole Szkół nr 1 w Choczni odbyło się rozstrzygnięcie plastycznego konkursu ogólnopolskiego „Mój bajkowy przyjaciel”.

I miejsce otrzymała praca Wiktorii Dziubak z Przedszkola Niepublicznego BIM-BAM-BINO grupa Mrówki.

Praca wykonana pod kierunkiem nauczycielki Joanny Wiśniewskiej
baj_przyjaciel

————————————————————————————————————————————–

Amelia K. z gr. Mrówki  zdobyła III  Miejsce w ogólnopolskim  konkursie  plastycznym  ”Pluszowy miś, śmieszny miś, dba o zdrowie nie od dziś!”  Konkurs  organizowało Przedszkole w Żorach.

Na VI edycję plastycznych podróży pluszowego misia nadesłano 258 prac z całej Polski.

Praca wykonana pod kierunkiem Joanny Wiśniewskiej.
plusz_mis

————————————————————————————————————————————–

W konkursach plastycznych organizowanych przez bibliotekę miejską w Toruniu nasze dzieci zajęły następujące miejsca:

  • Wesołe wakacje –  wrzesień 2012 (I miejsce Asia Misiun, II miejsce Maja Wołowska, III miejsce Natalia Maciejczak) – pod kierunkiem Anny Kosińskiej
  • Kubuś Puchatek i przyjaciele – listopad 2012 (I miejsce Antek Furgała, II miejsce Ola Chwiałkowska, III miejsce Maja Wołowska) – pod kierunkiem Anny Kosińskiej
  • Piękna jesień – listopad 2012 (I miejsce Marcysia Kiedrzyńska, II miejsce Tymek Miłkowski, III miejsce Zosia Kłosińska) – pod kierunkiem Anny Kosińskiej
  • Wyróżnienia za konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa” zorganizowany przez „INVEST BANK S.A” w Toruniu pod kierunkiem Joanny Wiśniewskiej i Karoliny Świerczyńskiej otrzymały: (Ola Chwiałkowska, Zosia Kłosińska, Amelia Kasprzak, Michalina Kleparska, Wiktoria Dziubak, Maks Gutkowski, Antek Furgała)

————————————————————————————————————————————–

  • Nasze dzieci brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Jesienne fantazje” zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 77 w Szczecinie. Laureaci konkursu literackiego: Amelka Kasprzak II miejsce i Hubert Szostak III miejsceZałączamy nagrodzone prace oraz prace które brały udział w rywalizacji o laur.Praca Amelki KasprzakPraca Huberta Szostak

Praca Marcela Ojczyka

Praca Natalii Maciejczak

Praca Kajetana Łęgowskiego

————————————————————————————————————————————–

  • Asia M. z grupy Mrówki zdobyła I MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie „Roztańczony i Rozśpiewany MIŚ”. Konkurs organizowało Przedszkole „Słoneczna Szóstka” w Śremie.
    Praca wykonana pod kierunkiem Joanny Wiśniewskiej.

————————————————————————————————————————————–

  • W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną – Książnica Kopernikańska w Toruniu, Asia z  grupy Mrówek uzyskała jedną z 6 głównych nagród. Konkurs organizowany był w ramach projektu edukacyjnego “Rok Praw Dziecka 2012″.
    Praca wykonana została pod kierownictwem Joanny Wiśniewskiej

    [SinglePic not found]

————————————————————————————————————————————–

  • W dniu 06.11.2012 r. odbyła się ocena prac nadesłanych na ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Złota Jesień”, organizowany przez Przedszkole Publiczne w Rogowie. Do konkursu zgłoszono 2 135 prac. Udział wzięło 557 placówek oświatowych oraz 968 nauczycieli – opiekunów artystycznych.
    W kategorii wiekowej 5-latki, FORMAT A4, III miejsce zajął Alex Ćwikliński z Przedszkola Niepublicznego Bim-Bam-Bino” Aleksandrów Kujawski, pod kierunkiem Anity Bucholc-GrabekMateriał Przedszkola Publicznego w Rogowie: