• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2023

___________________________________________________________________________________________________________________

 

Pani Anna jest osobą samotną. Pięć lat temu zmarł jej mąż, a dwa lata temu jej jedyny, ukochany 24-letni syn.  Pani Anna jest po pięciu zawałach i niestety przez chore serce nie jest już w stanie sama funkcjonować. Po piątym zawale, który przeszła w maju bieżącego roku Pani Anna została włączona do programu KOS, który jest przeznaczony dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego. Program ten daje Pani Annie duże nadzieje na lepsze samopoczucie w przyszłości i na większą samodzielność.

Pani Anna od poniedziałku do piątku uczestniczy w spotkaniach organizowanych w Caritas. Spotkania te pomagają Pani Annie przede wszystkim na przebywaniu między innymi ludźmi, a także są odskocznią od codziennych problemów zdrowotnych kobiety. Sytuacja finansowa niestety nie jest dobra, renta rodzinna po mężu wynosi 2808 zł. Renta przeznaczona zostaje na leki kardiologiczne i opłaty za mieszkanie i media w wysokości 2179 zł i na dalsze życie pozostaje zaledwie 629 zł. Wielką radość sprawia Pani Annie pisanie wierszy, przede wszystkim lubi pisać wiersze o Toruniu, który jest jej sercu bardzo blisko. W związku ze swoją pasją uczestniczy w spotkaniach poetyckich, na których czytane są jej i innych osób autorskie wiersze. Kobieta docenia bardzo to, że zawsze na swojej drodze spotykała i spotyka dobrych ludzi i bardzo wierzy w drugiego człowieka. Jej największym marzeniem oczywiście jest powrót, chociaż w małym stopniu do zdrowia i ma nadzieję, że program, w którym uczestniczy pomoże jej w tym.

Potrzeby rodziny

1. Żywność:  herbata, kawa, mleko, makaron, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach.

2. Środki czystości: krem Nivea (jedyny, który nie uczula kobiety), mydło /żel myjący, szampon, pasta do zębów, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące: mleczko czyszczące, płyn do szyb i płytek.

3. Ciepły koc. Pani bardzo marzy o ciepłym kocu, niestety wszystkie koce, jakie posiada kobieta są już bardzo wyeksploatowane i nie spełniają swojej funkcji. Pani Anna potrzebuje koca na zimowe wieczory, a obecnie nie stać jej na zakup nowego.

Wyposażenie mieszkania: duży oraz dywanik do położenia przy kanapie w kolorze beżowym.180×200

Szczególne upominki: Perfumy

 

W tym roku Akcję Szlachetnej Paczki połączyliśmy z pomocą dla osób potrzebujących z  Rejon Pomocy Środowiskowej nr1 MOPR z Torunia.

Zbieramy; artykuły higieniczne, żywnościowe, zabawki dla dzieci, słodycze.

Zbiórka trwa od: 27.11- 12.12.2023r.

Koordynatorzy: Agnieszka Piasecka, Marlena Szczygłowska