• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2015

__________________________________________________________________________

Drodzy Państwo,
dziękujemy bardzo za serce i hojność w tworzeniu tegorocznej “Szlachetnej Paczki”. Spełniliście Państwo wszystkie świąteczne marzenia rodziny, którą wybraliśmy. Zebrane od Państwa rzeczy zapakowaliśmy w 21 wielkich paczek. Pracownicy Przedszkola złożyli się na upragniony rower. Prezenty zostały przekazane w sobotę bezpośrednio do domu małych dziewczynek, a radością i wzruszeniami z tej wizyty można by obdzielić cały świat. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa szlachetność, serce i dobroć.

IMG_20151212_162206

W SZLACHETNEJ PACZCE kierujemy się zasadą “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Razem realizujemy ideę mądrej pomocy – przekazując potrzebującym pomoc materialną, motywujemy rodzinę do samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej.

Przygotowana przez Ciebie pomoc ma sprawić, że rodzina poczuje się wyjątkowo i dostanie sygnał  “Jesteście dla nas ważni”.

Pani Emilia (44 l.) wraz z mężem Jarosławem (43 l.) wychowują czwórkę dzieci: Anię (7 l.), Bogusię (6 l.), Marię (4 l.) i 8-miesięczną Justynkę. Sytuacja materialna rodziny stopniowo pogarszała się, gdy dzieci zaczęły dorastać. Wymagały większego nakładu finansowego, a pensja pana Jarosława i zasiłki przestały wystarczać na pokrycie wszystkich wydatków i potrzeb rodziny. Utrudnieniem jest też spłata poprzedniego mieszkania, gdyż zostało zalane (mieszkanie nie było ubezpieczone). W dodatku utrzymanie diety Justynki (nietolerancja laktozy) jest bardzo kosztowne.

Życie rodzinne skupia się wokół dzieci. W mieszkaniu czuć ciepło domowego ogniska. Pani Emilia z racji opieki nad dziećmi musiała porzucić plany znalezienia pracy i pozostać w domu. Ma plany na przyszłość – gdy młodsze córki podrosną, zajmie się robótkami ręcznymi, gdyż to sprawia jej przyjemność. Pan Jarosław ciężko pracuje, oboje starają się tak gospodarować budżetem, by starczyło na wszystko. Rodzina jest mocno wierząca, w życiu kierują się miłością i dobrocią. Codziennie zmagają się z problemami wychowawczymi oraz niewygodną chorobą pęcherzy córek. Rodzina potrzebuje żywności, środków czystości, nowych kołder i pościeli, gdyż przez trudności w utrzymaniu moczu córek konieczne jest ich ciągłe pranie, co bardzo je niszczy.

Potrzeby rodziny

- Żywność trwała: herbata, kasza, Cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach produkty dla niemowląt: kaszki (koniecznie Sinlac, gdyż Justynka nie toleruje laktozy), przeciery, soczki, płatki śniadaniowe, musli, słodycze na święta

- Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, Płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów artykuły dziecięce: chusteczki nawilżane, puder, szampon dziecięcy, pamppersy (na 7 kg) Inne: płyny do płukania, antyperspirant bezzapachowy dla Pani Emilii

- Obuwie dla Ani: kozaki Rozmiar: 31/32 Uwagi: ciemne z kożuszkiem, siostra Bogusia ma podobne

- Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki,  pastele olejne, papier A3,

- Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel standardowych wymiarów (160×200), poduszka,

- Brakujące sprzęty: Krzesełko do karmienia Justynki, poprzednie się zepsuło

- Inne potrzeby Rower dla starszych dziewczynek, gdyż obecny jest już dla nich za mały (rowerek taki, jak dla 10 latków) – 20/24cale

- Specjalne upominki Pani Emilia wspomniała o tym, że chciałaby otrzymać perfum. Pan Jarosław marzy o brewiarzu – tom III bądź IV (rodzina jest wierząca i codziennie rano dzielą się jednym egzemplarzem). Dla Justynki pani Emilia chciałaby prezent w postaci krzesełka do karmienia. Maria marzy o sterowanych rybkach pływających, Bogusia o lalce syrenie ze skrzydłami z kręcącym się ogonem. Anna chciałaby Barbie piosenkarkę z peleryną.