• .
 • .
 • .

Aktualności Sowy

_______________________________________________________________________________________________________________________

KALENDARZ  NA  MIESIĄC  WRZESIEŃ GRUPA SOWY 1 (grupa Pani Karoliny), SOWY 2 (grupa pani Marleny)

Witamy wszystkich w nowym roku przedszkolnym! Zmieniliśmy budynek, a na dzieci czeka nowa sala i nowe zabawki, które mamy nadzieję przyniosą im wiele radości i pomysłów na wspólną zabawę. Jak zwykle na początek po wakacjach będziemy wdrażać się w nasz przedszkolny świat. Dla niektórych powrót do przedszkola jest od dawna wyczekiwany, dla niektórych pewnie nie jest łatwy dlatego też wspólnie postaramy się aby wrzesień był pełen miłych chwil i doświadczeń.

 Witajcie Sowy! ( 02-13.09.2019r.)

 • 02.09.2019 (poniedziałek) Witajcie w przedszkolu – na początek przypomnimy sobie zasady panujące w sali, łazience, oraz na placu zabaw dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa. Witajcie Kotki i Żabki- starszaki pójdą przywitać małym upominkiem dzieci, które przyszły do naszego przedszkola.
 • 03.09.2019 (wtorek) Jesteśmy Sowami   – nauka piosenki z repertuaru dziecięcego pt. „Mądra sowa”. Dzieci opiszą wygląd sowy, jej przystosowanie do nocnego życia, a następnie wykonają samodzielnie sowy sprawnie posługując się nożyczkami.
 • 04.09.2019 (środa) Sowy, patroni naszej grupy-  dziś będziemy oglądać film edukacyjny po obejrzeniu którego dzieci będą mogły opisać życie sów: sposób odżywiania, przemieszczania się, miejsca w którym żyją
 • 06.09.2019 (piątek) Matematyka (orientacja w schemacie własnego ciała) – dzieci ustalą co widzi kolega i porównają to z własnym punktem widzenia. Zastosują określenia „u góry” , „ na dole”.
 • 09.09.2019 (poniedziałek) Kodeks sówek – dzieci wskażą zachowania akceptowane społecznie, tworząc kodeks sówek (pomaga kolegom, bawi się zgodnie, szanuje pracę innych, dzieli się z kolegami, nie wyśmiewa się z innych, utrzymuje porządek w miejscu zabawy itp. „Witaj Przedszkole”- zabawa plenerowa z Agencją Artystyczną „Magmowcy”.
 • 10.09.2019 (wtorek) Bezpieczna droga do przedszkola – spotkanie z policjantem.
 • 11.09.2019 (środa) Pasowanie na starszego przedszkolaka “Sowę”- uroczystość, prosimy żeby dzieci przyszły elegancko ubrane.
 • 12.09.2019 (czwartek) Dzwoneczkowe urodziny dziś świętujemy urodziny dzieci urodzonych w sierpniu i wrześniu, tego dnia jubilaci przynoszą do przedszkola ulubioną zabawkę. Po południu dzieci zdmuchną świeczki na torcie i wysłuchają urodzinowej piosenki, którą zaśpiewają dla nich koledzy i koleżanki z grupy.

Nasze wakacyjne podróże po Polsce (16-20.09.2019r.)

 • 16.09.2019 (poniedziałek) Moje wakacyjne podróże po Polsce- opowiadanie dzieci połączone z tworzeniem kącika polskiego- dzieci będą wypowiadały się zdaniami złożonymi na temat swoich wakacji spędzonych w różnych częściach kraju. Stworzą wystawę w kąciku Polski, wykorzystując pamiątki przyniesione z domu.
 • 17.09.2019 (wtorek) Polskie morze to Bałtyk – dzieci zapełnią kartkę kolorowymi pasami pasteli i zamalują na ciemny kolor, następnie wydrapią farbę drewnianym patyczkiem tworząc morze. Bursztynek, słuchanie piosenki.
 • 18.09.2019 (środa) Tatry, najwyższe góry w Polsce- rozmowa na podstawie slajdów - dzieci wskażą na mapie konturowej Polski i nazwą polskie pasmo gór: Tatry. Dostrzegą piękno gór w różnych porach roku i wypowiedzą  się zdaniami złożonymi na temat przygotowanych slajdów. Wiedzą, że w górach należy zachować szczególne bezpieczeństwo podczas zmieniającej się pogody.
 • 20.09.2019 (piątek) Dzień przedszkolaka świętujemy w Baju Pomorskim. Dzieci obejrzą spektakl pt. „Brzydkie kaczątko”. Wyjazd 9:20.  Hit szefowej kuchni – wegańska drożdżówka ze śliwką.

Akademia Aquafresh, tematyka realizowana w ramach Ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków (23-27.09.2019r.)

 • 23.09.2019 (poniedziałek) Wszyscy myjemy zęby- dzieci przypomną sobie zasady dbania o zęby oraz etapy ich mycia. Nazwą także narzędzia służące do higieny jamy ustnej.
 • 24.09.2019 (wtorek) Witamy jesień eleganckim obiadem
 • 26.09.2019 (czwartek) Co potrzebne jest żeby dbać o zęby? (orientacja przestrzenna) – dziś dzieci “przeczytają” kartkę od góry do dołu podając informację gdzie ukryły się pastusie: np. w drugiej linii, 3 od prawej. Pokolorują szczoteczki według podanej kolejności: co 2 zaczynając z lewej strony.
 • 27.09.2019 (piątek) U STOMATOLOGA – przegląd stomatologiczny w Przychodni Olk- Med. Wyjazd o godzinie 8:40! Tylko grupa Sowy 2 (grupa Pani Marleny).
 • 02.10.2019 (środa) PRZEGLĄD STOMATOLOGICZNY grupa Sowy 1 (grupa Pani Karoliny). Wyjazd o godzinie 8:40!

 

„Dbaj o zęby” Czasopismo Bliżej Przedszkola

1) Gdy myjesz zęby posłuchaj proszę
Weź do rąk szczotkę i nałóż pastę
Potem tą szczotką od każdej strony
Myj swoje zęby czas określony.

2) Pamiętaj także o zębach z przodu
I tych na górze i tych na dole
Szoruj je w koło bardzo dokładnie
A żaden ząb ci nie wypadnie

3) Myj swoje zęby po każdym posiłku
Tylko przez minuty dwie
A przekonasz się już wkrótce,
Że próchnica opuści je.

4) Ostatnia rada, którą ci daję
Pamiętaj o tym, że
Zęby masz w życiu tylko jedne
I dbaj o nie co dzień.

„ Mała Sowa”

MAŁA SOWA MĄDRA JEST
MAŁA SOWA WSZYSTKO WIE
W OCZACH JEJ ZOBACZYSZ ŚWIAT
NOCNY , PIĘKNY PTAK
KIEDY WSZYSTKIE DZIECI ŚPIĄ
SOWA MÓWI HOOOHOOHOO
I ZACZYNA OPOWIADAĆ
CO WIDZIAŁA I SŁYSZAŁA

ONA WIE GDZIE SĄ JAGÓDKI
GDZIE MIESZKAJĄ KRASNOLUDKI
MUCHOMORY DOBRZE ZNA
GDZIE KRYJÓWKĘ LISEK MA
KIEDY ZGUBISZ W LESIE ŚLAD
SOWA TYLKO DROGĘ ZNA

MAŁA SOWA MĄDRA JEST
MAŁA SOWA WSZYSTKO WIE
W OCZACH JEJ ZOBACZYSZ ŚWIAT
NOCNY , PIĘKNY TAK
KIEDY WSZYSTKIE DZIECI ŚPIĄ
SOWA MÓWI HOOOHOOHOO
I ZACZYNA OPOWIADAĆ
CO WIDZIAŁA I SŁYSZAŁA

WSZYSTKO WIE O STARYM LESIE
GDZIE ŚPIĄ MAŁE NIETOPERZE
OPOWIADA O SARENKACH
O WIEWIÓRKACH ZNAD BAGIENKA
KIEDY ZGUBISZ W LESIE ŚLAD
SOWA TYLKO DROGĘ ZNA

MAŁA SOWA MĄDRA JEST
MAŁA SOWA WSZYSTKO WIE
W OCZACH JEJ ZOBACZYSZ ŚWIAT
NOCNY , PIĘKNY TAK
KIEDY WSZYSTKIE DZIECI ŚPIĄ
SOWA MÓWI HOOOHOOHOO
I ZACZYNA OPOWIADAĆ
CO WIDZIAŁA I SŁYSZAŁA