• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2017

__________________________________________________________________________

Dziękujemy Wszystkim Państwu za okazanie serca, wsparcia i zaangażowanie w akcję Szlachetna Paczka.

Udało nam się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy, a za zebrane pieniądze zakupić piękny, nowy rower wraz z akcesoriami i odzieżą sportową. Dziękujemy !

___________________________________________________________________________________

DRODZY RODZICE !!!

 Po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w projekcie społecznym „SZLACHETNA PACZKA”. Poniżej przedstawiamy opis wybranej przez nas rodziny, którą pragniemy obdarować paczką w tym roku.

szlachetna2017

Zachęcamy nasze Przedszkolne rodziny do włączenia się w akcję.

 Liczymy na Państwa pomoc i empatię. Razem możemy więcej!

Zbiórka potrwa do 08.12.2017 (piątek), wówczas przekażemy paczkę do magazynu, skąd poprzez wolontariuszy zostanie zawieziona do rodziny.

Za wszelkie dary z góry dziękujemy.

Opis rodziny

Pani Katarzyna (69l.) samodzielnie wychowuje wnuka Bartka (11lat).
Pani Katarzyna uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu ponad 40 lat temu.

W wyniku tego nigdy nie odzyskała pełnej sprawności nogi. Obecnie jest osobą starszą, doskwierają jej bóle nóg i nadciśnienie. Mimo, że pani Katarzyna nie jest prawną opiekunką Bartka, dokłada wszelkich starań, żeby go wychować, to ona podejmuje wszystkie decyzje związane z jego rozwojem. Rodzina utrzymuje się z renty, która przysługuje pani Katarzynie po zmarłym mężu (1267 zł).

Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (517 zł) i leczenia pani Katarzyny (150 zł), jej i wnukowi pozostaje 300zł na osobę-miesięcznie.
Mimo, że pani Katarzyna nie jest już osobą młodą i z racji niepełnosprawności często brakuje jej sił, codziennie walczy  o to, żeby jej wnuk miał w przyszłości dobre życie. Ma nadzieję, że będzie się uczył, wiele w życiu osiągnie. Między babcią a wnukiem jest wyjątkowo silna więź, spędzają razem czas i wspólnie przeżywają emocje związane z codziennym życiem. Pani Katarzyna jest dumna z tego, że mimo ciężkiej sytuacji nie wpadła w długi i udaje jej się realizować znaczącą część potrzeb swoich i wnuka.
Najważniejszymi potrzebami rodziny są: żywność i środki czystości – ich zakup pochłania praktycznie wszystkie środki rodziny. Największym marzeniem pani Kasi jest rower dla Bartka – byłaby to dla niej i dla niego niezwykła radość, może być używany.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, cukier, kawa, makaron, olej, mąka, dżem, warzywa w puszkach itp.

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów itp.

III. INNE POTRZEBY:

Rower dla Bartka – wspólne marzenie jego i pani Katarzyny. Może być używany.