• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2018

___________________________________________________________________________________________________________________


Akcja Szlachetna Paczka zakończona!!!


Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie okazane p. Ryszardowi, dla którego przygotowaliśmy wspólnie z Państwem świąteczną paczkę.
Wszystkie rzeczy zostały już p. Ryszardowi przekazane wraz z zaproszeniem na przedszkolną Wigilię i lutowy koncert naszych dzieci w Baju Pomorskim.
Pan Ryszard skradł serca pracowników, którzy zawieźli nasze prezenty, wydaje się, że to początek nowej przyjaźni….

___________________________________________________________________________________________________________________

Wzorem lat ubiegłych, przystąpiliśmy i w tym roku do akcji “Szlachetna paczka”. Tym razem przygotujemy wspólnie świąteczną paczkę dla Pana Ryszarda. Ofiarowane rzeczy można składać w koszach stojących w przedszkolnych szatniach. Pani Ryszard (86 l.) mieszka samotnie. Pan Ryszard jest osobą niepełnosprawną, zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi i porusza się o kulach. Ma dwie wnuczki, które mieszkają, w znacznej odległości od miejscowości pana Ryszarda. Same zmagają się z problemami zdrowotnymi, dlatego bardzo rzadko go odwiedzają. Dużym wsparciem dla pana Ryszarda są opiekunki z instytucji pomocowej, które przychodzą regularnie, przygotowują posiłki oraz wykonują typowe czynności domowe, jak: sprzątanie, pranie itp. Mężczyzna od 18 lat jest wdowcem. Ma problemy z kręgosłupem oraz niedotlenienie mózgu.Pan Ryszard utrzymuje się wyłącznie z renty.Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leków (1410 zł) pozostaje mu ok.190 zł na życie miesięcznie. Pan Ryszard świetnie kontroluje swoje wydatki, w okresie letnim odkłada pieniądze, po to by móc zimą płacić za ogrzewanie. Pomimo wieku i niepełnoprawności fizycznej emanuje energią. Lubi oglądać TV, interesuje się przyrodą, grzybobraniem, trochę czyta. Jest otwarty na rozmowy z drugą osobą i ma bardzo duże poczucie humoru. Pan Ryszard nie ma wygórowanych potrzeb, podkreśla, że najważniejsze dla niego są produkty żywnościowe i higieniczne, które i tak kupuje bardzo oszczędnie. Bardzo ucieszy go również nowy czajnik, ponieważ stary się spalił, a na nowy go nie stać.