• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2013

———————————————————————————————————————

Otrzymaliśmy podziękowania od pani Agnieszki z dziećmi
szlach_pacz_rodz
———————————————————————————————————————

Otrzymaliśmy podziękowania od organizatorów akcji “SZLACHETNA PACZKA”
szlach_paczka

———————————————————————————————————————

DRODZY RODZICE!

Bardzo dziękujemy za świąteczne wsparcie dla najuboższych, poprzez wzięcie udziału w Akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane wybranym losowo rodzinom , które są zamieszczone na liście internetowej.

Możemy być dumni z Rodziców dzieci z naszego przedszkola i pracowników za tak liczne dary, które mamy nadzieję, wywołają uśmiech na niejednej smutnej twarzy i spowodują, że, nadchodzące Święta Bożego Narodzenie upłyną Im w dostatku, spokoju i radości.

———————————————————————————————————————

SZLACHETNA PACZKA to projekt,  który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy  z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!
 
Cel główny
Zależy nam  na stworzeniu warunków do wzrastania, czyli rozwoju i wydobywania z ludzi tego, co najpiękniejsze. Wierzymy, że dzięki Paczce każdy ma szansę na zmianę. Mądra pomoc, wzrastanie i współtworzenie to idee, którymi chcemy się kierować w czasie trwania tej edycji SZLACHETNEJ PACZKI.
 
Mądra pomoc
Wolontariusze spotykają się  potrzebującymi rodzinami i diagnozują ich sytuację, a następnie włączają do projektu tylko te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany. Paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania.
 
Wzrastanie
Chcemy aby każdy człowiek zaangażowany w nasz projekt odkrywał swoją wartość, potencjał i nowe możliwości, a potem chciał dzielić się tym z innymi. Wzrastanie wymaga wysiłku, uważności i pracy nad sobą, jest pokonywaniem własnych słabości i barier dla siebie i dla innych. Wolontariusze, często po raz pierwszy w życiu, spotykają się z trudnym światem biedy, darczyńcy przygotowują dla nieznajomych pomoc o wartości prezentu, a potrzebujące rodziny opowiadają o problemach obcym ludziom.
 
Współtworzenie
Każda osoba jest ważną i niepowtarzalną częścią Paczki. Każdy ma do zrobienia coś wyjątkowego. Ponadto ma prawo do współdecydowania i kształtowania projektu. Chcemy wspólnie i świadomie realizować ideę mądrej pomocy!

 

Rodzina której będą pomagać grupy Motyli i Mrówek:

Opis rodziny

Pani Agnieszka (28 l.) jest samotną matką wychowującą czwórkę dzieci : Natalię (10 l.), Emilkę (8 l.), Radosława (6 l.) i Wiktorię (5 l.).  Pani Agnieszka jest po rozwodzie od lutego 2012 roku. Przyczyną rozwodu była przemoc w rodzinie i nadużywanie alkoholu przez męża. Teraz kobieta chce zapewnić swojej czwórce dzieci spokojny i bezpieczny dom. Pani Agnieszka mimo codziennych prób podjęcia pracy jest za mało dyspozycyjna, aby ją dostać. Rodzina dostaje alimenty w kwocie 400 złotych,lecz to wystarcza tylko na zapłatę mieszkania (312zł) i podstawowe produkty spożywcze. Łączny dochód rodziny to 612 złotych miesięcznie, a na jednego członka rodziny wynosi on 122 złote.  Pani Agnieszka potrzebuje przede wszystkim produktów spożywczych, środków czystości i pomocy szkolnych.
Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:  Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem

Inne: płatki, mleko

 

Środki czystości

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon

IV. ODZIEŻ I OBUWIE

Obuwie

Lp

Płeć

Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)

Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)

Rozmiar

Uwagi

1 K             zimowe            kozaki 39   nie różowe

Pomoce szkolne:

Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Papier kolorowy, Klej, Przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, Koc, Pościel

Szczególne upominki:

lalki, piłki, korki dla Radka, strój Ronaldo dla Natalii, książki do czytania

Najważniejsze potrzeby:

Produkty spożywcze, środki czystości i pomoce szkolne.