Domowe przedszkole – 28.04.2020 – Mrówki, Motylki 5-letnie

_______________________________________________________________________________________________________________________

Dzień dobry Mrówki i Motylki.
Dzisiaj porozmawiamy o zdrowym odżywianiu.

Jak mówi znane przysłowie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Jeśli jesteśmy zdrowi to mamy więcej energii i siły na zabawę, ciekawsze pomysły , większą łatwość w rozwiązywaniu trudnych sytuacji i oczywiście lepszy humor. Pamiętajmy, że nasze zdrowie w dużej części uzależnione jest od naszej diety . W tym tygodniu zapraszamy Was do zapoznania się z materiałami dotyczącymi zdrowego żywienia.

1. Obejrzyj filmik dotyczący prawidłowego żywienia .

2. Po obejrzeniu filmiku wiesz już, że piramida żywienia to ilustracja , która zawiera zalecany sposób odżywiania. U jej podstawy znajduje się aktywność ruchowa oraz produkty, których w naszej diecie powinno być najwięcej. Im wyższy poziom piramidy, tym mniej powinniśmy jeść produktów , które są na nim umieszczone. Przyjrzyj się piramidzie żywienia. Powiedz, które produkty powinny znaleźć się na naszym talerzu najczęściej, a które najrzadziej?

2804_11

3. Stwórz własną piramidę żywienia. Sam wybierz w jaki sposób.

Obejrzyj filmik i ułóż piramidę żywienia na podłodze. Wykorzystaj do tego zabawki , pudełka lub produkty spożywcze, które posiadasz w kuchni.

lub

Narysuj trójkąt na kartce papieru, podziel go na części i w odpowiednich miejscach przyklej obrazki wycięte z gazetek reklamowych sklepów lub narysuj odpowiednie produkty.

4. Pora teraz na trochę ruchu przy muzyce.

5. Po zabawie ruchowej przyszedł czas na pyszny zdrowy koktajl. Oto kilka pomysłów na smoothie. Smacznego !

Na dzisiaj to wszystko. Do zobaczenia!